Author Topic: Autóvásárlás segítség kérés  (Read 4577 times)

SzKSz

  • Guest
Autóvásárlás segítség kérés
« on: 2010 May 21, 08:12:07 am »
Sziasztok. Éppen autóvásárlás előtt állok és a kiszemelt áldozatom egy Ford Fiesta. Segítségeteket szeretném kérni ebben a dologban. Már ki is néztem kettőt, de nem igazán tudok dönteni:
1.: FORD FIESTA 1.4 TDCi Fresh, Futott Km: 70.000, Évjárat: 2005/9, Tört fehér
Vezetőoldali légzsák, utasoldali légzsák, CD-s autórádió, elektromos ablak, ABS (blokkolásgátló), állítható kormány, centrálzár, fedélzeti komputer, fűthető tükör, immobiliser, ködlámpa, manuális (5 fokozatú) sebességváltó, manuális klíma, plüss kárpit, pótkerék, riasztó, szervokormány, színezett üveg.

2.:FORD FIESTA 1.4 TDCi Fresh Plus 58.000 KM!!! Évjárat:   2006/12, Bíborvörös (metál)
Vezetőoldali légzsák, utasoldali légzsák, elektromos ablak, ABS (blokkolásgátló), állítható hátsó ülések, állítható kormány, centrálzár, elektromos tükör, fedélzeti komputer, fűthető szélvédő, fűthető tükör, HIFI, immobiliser, kikapcsolható légzsák, ködlámpa, manuális (5 fokozatú) sebességváltó, manuális klíma, pótkerék, riasztó, szervokormány, színezett üveg, ülésmagasság állítás.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy melyiket éri meg jobban megvenni. A kettő között 200e Ft sincs a különbség.
Érdekelne műszaki tanács, vásárlási tanács, mit nézzek meg rajtuk, mire figyeljek stb.stb.
Mikortól van részecskeszűrő ezekben a kocsikban?

Előre is köszönöm a válaszokat!!

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #1 on: 2010 May 21, 09:01:07 am »
Szerintem erre nehéz így válaszolni.
Azt éri meg jobban megvenni amelyik jobb állapotú, amelyik nem volt rommá törve, amelyikben nagyobb eséllyel valós a kilóméter, amelyiknek volt gazdája és nem csak kergették hanem karban is tartották.
Részecskeszűrő az 1.4 dízelben nincs, ezért nem kell aggódnod.
Kb. ugyanazt kell megnázni rajta mint a többi használtautón, a következő topikokban van pár szó olyan hibákról ami az 1.4 tdci-n gyakrabban előfordul.
http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,1885.0/
http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,1215.0/

Illetve mivel lehet, hogy kéttömegű lendkerékkel szerelt az autó (gyártották ezzel is azzal is, még alvázszám alapján sem lehet megmondani  >:() fokozottan figyelnék, hogy leállításnál nem csilingel, csörög e.

AniBaba

  • Guest
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #2 on: 2010 May 21, 09:32:52 am »
Én mindenképpen a jobb állapotút választanám.
Lehet, hogy 50.000 km alatt kitaposták a szemét, de lehet, hogy 100.000 km-t értő és törődő kezekben tett meg az autó. Ezt meg kell nézni, meg kell hallgatnia hozzáértőnek.
Az első szempont az állapot, utána a felszereltség. A színe tök mindegy - az csak a nőknek fontos :D

Ja, én nem vennék plüsst, utálom. De ez egyéni.

ZZotyo

  • Guest
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #3 on: 2010 May 26, 21:04:25 pm »
Sziasztok!

Épp most készülök venni egy MK7-es fityeszt, mert a régit ( MK6-ost ) sajna totálkárosra törték (szőke néni vadonat új ceed-jével úgy gondolta nem adja meg az elsőbbséget). Nos kinéztem egyet kereskedőnél sajnos. De az előzőt is a Budapesti autópiacon vettem és azzal sem volt gond 2és fél évig. Nos akkor csak vakon csaptam bele az autóvásárlásba most viszont szeretnék egy kis segítséget kérni. Amit kinéztem kocsi 2007-es 55ezer km-el 1.4 benzin. 1,45misi.
Nos azért ennyi mint kiderült mert jégkáros volt a kocsi és ford szervízben javították állítólag. és újra lett fújva a kocsi. Nos ha csak tényleg ennyi a baja a kocsinak akkor rendbe is lenne. csak mivel kereskedőről van szó picit kételkedem. Ha tudnátok pár tippet mondani mire érdemes odafigyelni és mit nézzek meg rajta nagyon annak nagyon örülnék.

A válaszokat előre is közsi.

Üdv: ZZotyo

AniBaba

  • Guest
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #4 on: 2010 May 27, 09:27:47 am »
Jégkárnál csak a lemezek sérülnek, a kasztni nem deformálódik - ellentétben egy karambollal. Érdemes megnézni, hogy lámpák nem állnak-e csálén, nincsen furcsa kopás egyik gumin sem (rosszul kihúzott kasztni zabálhatja a gumit), illesztések is stimmelnek (akár azt is lehet, hogy slaggal az összes illesztésnél körbefröcskölitek a kocsit, aztán ha beázik, ott bibis :D). Ezzel ki lehet zárni, hogy galacsinra tört majd kókány módon újraépített autót vegyél - aminek az újrafényezését jégkárral magyarázzák.
Ahol lehet emeld fel a szőnyegeket, próbáld megnézni a lemezt (pl. csomagtartó), nem kell lakatosnak lenni, hogy lássad egy szarul elvégzett hegesztés nyomát.
Ha nem látod a nyomát, akkor is lehetett foltozva, de legalább igényesen, ami nem probléma. :)

Nem az a gond, ha egy autó törött, hanem ha szarul javítják meg...

Illetve ha Ford-szervízben csinálták, akkor szervízkönyvben benne kell lennie, hogy mi is történt valójában.

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #5 on: 2010 May 27, 10:48:45 am »
nono!
nekem pl. áprilisban megtörte a kocsimat egy őz.... (szemét) :(  :-[
és nem került be a kocsi szervízkönyvébe, hogy mi lett a kocsin cserélve.
Annyit mondtak, hogy menjek be a számláért, és ezzel tudom bizonyítani, hogy mit is javítottak, cseréltek!
Nem kell mindig adni a szervízkönyvre, és hinni annak ami benne szerepel!!!  :-\

AniBaba

  • Guest
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #6 on: 2010 May 27, 11:25:05 am »
Legalább bosszúból csináltál pörit belőle? :D

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #7 on: 2010 May 27, 11:54:55 am »
Ha tudnátok pár tippet mondani mire érdemes odafigyelni és mit nézzek meg rajta nagyon annak nagyon örülnék.
...
Nézd meg az ablakok dátumát is. Ha csak jégkár volt, akkor valamivel a kocsi gyártása előttieknek kell lenniük.

Az egyik német tévében van egy használtautó vásárlásos műsor. A fickó mindíg hord magával egy mágneses, öntapadós matricát és vastagságmérő helyett végigrakosgatja a kocsin. Főleg a sárvédők és az ajtók környékén. Ahol leesik, ott az autó glettelve volt. Kivéve a műanyag alkatrészeket.  :)

Jégkárnál a függőleges felületeken nem lehet glett.
Előtte próbáld ki egy ismerős autóján.  :)

Nézd meg az ajtók alját, szeretnek rozsdásodni, vagy púposodik a festék. Ha van vezetett szervízkönyv, garanciában megjavítják.
« Last Edit: 2010 May 27, 11:57:10 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

ZZotyo

  • Guest
Re: Autóvásárlás segítség kérés
« Reply #8 on: 2010 May 27, 14:32:39 pm »
Nagyon Köszi a segítséget.

Ezekben a típusokban van fedélzeti computer?
 1.4 Fresh-ről van szó.

Köszi Zoli!