Author Topic: Fura jelenség a motornál....  (Read 2411 times)

Offline cseri16

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Fura jelenség a motornál....
« on: 2013 April 30, 20:32:26 pm »
Van egy ford fiesta 1990 1.1i-esem,mostanában fura dolgok vannak vele.
Inditásnál egy picit ingadozik az alapjáratom néha leesik a fordulat számom,gázadásnál kis gáznál finoman kezelve egészen szépen mozog a kocsi de hirtelen gázra rántással,fulladással reagál.Ez 1 ill.2 fokozatban jellemző.
Ami eddig cserélve lett gyári ford gyertyák,benzin szűrő,kipufogó első leőmlő kőnyők lambda szondával együtt,lletve a vezérlő (cmp asszem igy hivják).Gondoltam még esetleg gyertya kábelre de már kezdem feladni a folyamatos diagnosztikát.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Fura jelenség a motornál....
« Reply #1 on: 2013 April 30, 20:36:48 pm »
alapjárati motor takarítása? helyileg merre vagy amúgy?


A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline cseri16

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Fura jelenség a motornál....
« Reply #2 on: 2013 May 01, 15:42:06 pm »
Helyileg szentendre.Egyébként ma takaritgatam a légszűrőt pontosabban a szelep dekniből visza vezető kartel gáz csővét és a légszűrő házba bemenő részt is.És itt nézem van egy másik cső is ami a motorbol jöve szintén bele csatlakozik egy gombostű fejni lyukon keresztűl,ám ez elvolt tömödve ezt is kitakaritótam jelenleg a gázadásnál a rángatás megszünni látszik.Amugy naga a kocsi kb-4 évet egy helyben volt + iszonyatos menyiségű olaj sár van benne lerakodva(szelepdeknire gondolok).Kérdeztem a szakit szabad-e takaritani de mondta max amit külsőleg letudok szedni,de semmikép nem szabad tisztitó adalékot bele rakni.Mert akkor minden másban is megál az olajsár.Így jelenleg az a trükk hogy olaj csere,intenziv dinamikus vezetési stilus és 300km után olaj+olajszrő csere utána ugyan ez 10% etanol hozzá adásával és akkor is olaj csere szürővel és igy szépen őn tisztulásba kezd.
Az alapjárati motort még nem volt időm rendbe tenni.De az a kövi.

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Fura jelenség a motornál....
« Reply #3 on: 2013 May 01, 16:18:09 pm »
Szelepfedelet levéve szépen ki tudod takarítani,csak előtte vegyél új tömítést.

Offline cseri16

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Fura jelenség a motornál....
« Reply #4 on: 2013 May 02, 17:15:03 pm »
Hétvége szelep hézag állitás számit ha 0.22 beőmlő 0.32 kipufogú hézag helyet,0.2beőmlő 0.3kipufogú hézagot állitok mert sajna 2 százdot nem tudok kimérni :-(