Kuka > Topiktemető

Motor csere...

(1/2) > >>

gecsa:
 :o Sziasztok. Mk3-as fiestámban akarnák motort cserélni. 1.3-ról 1.8i-re.
Szivesen vennék minden tapasztalatot és tanácsot aki hozzá tud szólni a motor cseréjével kapcsolatban.

tibszi:
Mielőtt műszakilag járnád körbe a dolgot, készülj fel a regisztrációs adókülönbözet befizetésére, ami jóval több lesz mint az autó ára. Még az 1.8i motorral együtt is!

deltapower:
ha nem nagyobb motorra akarsz váltani (az 1.3-as tönkrement), inkább keress egy jó állapotú, ugyanolyan 1.3-as motort, akkor nem kell annyit utánajárni, aszem csak a forgalmiban kell átíratni a motorszámot. ha más motort teszel bele, az tudomásom szerint elég sok pézbe kerül, kérdéses h megéri-e
(legalábbis én motorfelújítás helyett egy 1.4i motorra szerettem volna cserélni, ami bontva 50k volt. a szerelőm viszont azt mondta, hogy legalább 150ezer lenne, mire hivatalosan bele lehet rakni, a beszerelés költségét nem is számolva)

István:
   Üdv.  Én is hasonló cipőben jártam, és utánanéztem a dolognak. Tehát nagyobb motort szerintem- hivatalosan- felejtsd el (idéztem a gödöllői Közlekedési Felügyelet vezetőjét) Annyi engedély és utánajárás meg pénz, hogy nem éri meg.
  Ugyanolyan motor csere: engem ez érint inkább, így okmányirodába is tettem egy kirándulást múlt héten.
      -kell 1 adásvételi/számla
     -szakszervíz kell beépítse, és erről, valamint arról, hogy ugyanolyan motor került bele (motorkód 1.3i esetében: J6B) neki ki kell adnia egy igazolást
    -ha ezek megvannak, új forgalmi+törzskönyv az ocsmányirodában (6+6 ezer Ft)

 Ja: kifogástalan 1.3-as motort keresek :) :)

Joey:
Hi!
Motorcsere:Az ügymenet a következő; mivel lényegesen nagyobb motor kerülne az autóba így mindenféleképp csak tisztán lehet lejátszani:
- Ford Magyarország vezérképviselet hivatalos állásfoglalása, hogy a jelenlegi gk-ba beépíthető-e szerkezetileg a motor, nem tudni ? Ft.
- Hivatalos állásfoglalás, mérésekkel igazolva, hogy a környezetvédelmi előírásokat a beépítendő motor ugyan úgy tudja produkálni, mint a mostani. (Környezetvédelmi besorolási osztály lefelé nem változhat, csak fölfelé.)Kitudja ? Ft.
- Átalakítási engedély megkérése a közlekedési felügyelettől + felügyeleti vizsga kb. 24 - 25.000,-Ft.
- Szakműhely nyilatkozata a szakszerű beépítésről, számlák a beépített anyagokról.
- Regisztrációs adó megfizetése a két motor közötti cm3 különbségről kb. 300.000,-Ft
Átírási illeték, új forgalmi, új zöldkártya, stb.
Mi van ha külföldről hozod be?
Nekem kézbe adtak volna egy 93' XR2 kemény 50ezerét kissebb hibákkla ausztriából.
Erre az autóra (VÁM-os info)6500000HUF lenne  a regadó.
Kemény menet és sajnaos kiábránditó sajanos!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version