Author Topic: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése  (Read 22374 times)

rgida

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #15 on: 2008 December 21, 07:31:24 am »
Még aznap visszamentem a szervizbe,de már zárva volt.Pont sikerült elkapni egy szervizest a parkolóban,megnézte vakarta a fejét és azt mondta hétfő reggel vigyem be az autót.A fogyasztásra azt mondta hogy:"már sok panaszuk volt új autónál a fogyasztásra,10000km-ig ne is nézzem mert utána fog beállni!!!!!!" Na ne bassza meg!Addig a gatyámat is beletankolom.
« Last Edit: 2008 December 21, 09:07:13 am by rgida »

ngkgy

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #16 on: 2008 December 22, 14:44:17 pm »
Sziasztok! A 4 napos autómnak jobbra húz a kormánya (első kereket megcseréltem a hátsóval, de nem vált be), holnap viszem a szervízbe futómű beállításra. Kiváncsi leszek, hogy a korábban írt hiányzó aux csatlakozóra és a műszerfal recsegésre mit lépnek. Átvételkor 14 km volt a kocsiban kérdésemre, hogy miért ilyen sok (4-5 km szerintem reális) azt válaszolták, hogy tudom -e mekkora egy gyárudvar, ja és amikor hazamentem a tök száraz úton alánéztem és tiszta sárcsomós volt az alja (érdekes, hogy ezeken a gyárudvarokon még földúton közlekednek, nemde?). Üdv!

rgida

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #17 on: 2008 December 22, 18:41:01 pm »
Pontosan nem emlékszem,de az enyémbe is olyan 5-10km volt.
Közben kiderült,hogy az üzemanyagszint-mérőm nem igazán pontos.Rátankoltam,kiszámoltam és 8,8 l/100km jött ki.Holott óra szerint 100km után negyed tank elfogyott.
Visszamentem a motorhiba-jelző miatt,(ma reggelre az ABS és a kézifék visszajelző már nem égett ???)rákötötték a gépre és egy rakás fals hibaüzenet volt,amivel nem is volt gond(pl.valami fényszóró zárlat is).
Végül azt mondták hogy "kommunikációs hiba" volt valami jelek nem jöttek vissza.valamit kiszedtek és befújták valami sprayvel és visszarakták.Most jó minden.Viszont újabban "fémes" nyekkenéseket hallok úgy kb. a kalaptartó felől ha pl. vasúti átjárón hajtok át.De nem találom meg mi lehet az oka.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #18 on: 2008 December 22, 18:44:25 pm »
az a fémes nyekkenés nem lehet a kocc miatt?  :-\ csak tipp.

rgida

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #19 on: 2008 December 22, 18:48:09 pm »
Hát erre én is gondoltam,de inkább az utastérből(hátulról) jön.Nem tudom pontosan jellemezni lehet műanyagos nyekkenés is. ;D ;D ;D


Lehet azt fogom csinálni,hogy asszony a kormány mögé, én meg hátra és próbálom behatárolni hogy honnét jön a hang.
« Last Edit: 2008 December 22, 18:53:39 pm by rgida »

rgida

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #20 on: 2008 December 22, 19:20:40 pm »
A harmadik dolog, amiben érdekelne a véleményetek, hogy ez a Color felszereltség a katalógus szerint tartalmaz egy aux csatlakozót a sebváltó mellett, amire pl: MP3 lejátszót lehet csatolni, viszont a járgány úgy érkezett, hogy gyárilag nem volt beszerelve.


Most néztem végig egy katalógust,és az audió ajzat a Color és Platinum szériánál csak rendelhető extraként szerepel.

norbert8210

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #21 on: 2008 December 22, 20:17:01 pm »
Az a nyekkenés nekem a pótkeréktől jött,mert egy szivacsos szarra kell tenni a kereket és ha jól meghúzod a lefogatásnál folyamatosan nyekereg ha laza akkor meg csak a bukkanónál    :BangHead: :angry4: :angry5:

rgida

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #22 on: 2008 December 23, 06:54:32 am »
Na majd megnézem,egyébként eléggé meglepődtem amikor először felnyitottam csomagtartót.Érdekesen oldották meg a borítását:egy réteg ez,egy réteg az,rögzítés nélkül egymásra rakva.Nem túl igényes.

ngkgy

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #23 on: 2008 December 23, 08:22:19 am »
Sziasztok! A hátulról jövő nyekkenyéshez csak annyit, hogy az egyik kollégám fiestájában is hasonló hangok voltak, elvittük egy ismerős szervizesnek aki a hátsó üléseknél valami fémes részt betekert szigetelőszalaggal és azóta nincs ez a hang. A szerelő azt mondta, hogy már sokszor csinált ilyet, több ügyfélnél is előfordult már. Lehet hogy nálad is ez a probléma rgida. Szerencsénkre ez egy tapasztalt szerelő és jó barátunk. Üdv.

kukac87

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #24 on: 2008 December 25, 18:47:00 pm »
Sziasztok!
Olvasom itt a panaszokat!
Szerintem a fiesta a világ egyik legjobb kisautója, nem fogtok benne csalódni az meg h sokat fogyaszat az természetes egy új autónál még nincs is bejáratva, és ha szeretnéd h normális legyen a fogyasztás akkor ne is nyomd neki 3000 fordulatnál feljebb legalább 2-3 km-ig és még akkor se tökéletes! Nyugi be fog állni az olyan 7-8 literre!
Ha a szervizbe kijavítsák nem fogsz benne csalódni de csak óvatosan vele mint a lányokkal először :D Törékeny lélek a kicsike, de ku**a jó! Én imádom!

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #25 on: 2008 December 25, 21:21:04 pm »
Gondolom mindenki érti,de csak a pontosság kedvéért 2-3 ezer km-ig! ;D

rgida

  • Guest
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #26 on: 2008 December 26, 07:21:33 am »
Már kemény 250 km van benne!!!Nem volt szívem kivinni ilyen sz*r időbe.
Mint már előbb is írtam,inkább az a gáz,hogy nem pontos az üzemanyag szint jelző.Amikor elhoztam teljesen üreset mutatott és mégis csak 38 litert tudtam beletankolni kattanásig.Tehát kb 7 litert csal.
Azóta is 100 megtett km után a mutató szerint már csak 3/4ig van a tank.
A nyekkenő hang oka is meglett:nem a kalaptartó,nem az ülések,hanem a csomagtartó fedélnél a bovdenek nyekeregnek.Lecsavaroztam a műanyag borítást és ahogy zökkenőnél a bovdenek csúszkálnak a fedél belsejében az adja a hangot.Megpróbáltam leszigszalagozni őket de mivel kicsi a hely és nagy felületen fekszenek fel nem igazán tudtam rögzíteni.Úgy néz ki hozzá kell szoknom.
Ezeken kívül minden rendben.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #27 on: 2008 December 26, 10:02:36 am »
nem pontatlanabb mint bármelyik másik autóé. :P LADA fél alatt csak tippelni lehet mennyi van benne. régi fordokon én csak kábé mondtam hogy mennyi van benne. merciken szintúgy pontatlan kicsit. opel na erről ne beszéljük havernak tudod hányszor fogyott ki? és még pirosat se mutatott... :D suzuki saccra mutat és még sorolhatnám... amíg fogyi adatot nem tudtam mindig 10 lityi pufferral közlekedtem. amióta tudom hogy mennyit eszik és nem volt pénzem alig volt benn a kocsiban nafta... sajna... de mindig elértem a kútig, igaz néha már gurulóban :D

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #28 on: 2008 December 26, 10:49:28 am »
az a 7 lityi az elméletileg a biztonsági zóna! igaz 5-nek kell lennie, de ha belegondolsz...
LAda? hadlyuk már! félig volt a mutató és kifogyott! ;D
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: 2008-as évjáratú Fiesták értékelése
« Reply #29 on: 2008 December 26, 11:14:19 am »
Off

Kuti, milyen az a hadi lyuk? :D :D :D :D :D

On

A legegyszerűbb megoldás, hogy ha 80 km-nél kigyullad a lámpa (nem is értem miért 80-nál), akkor kell tankolni és tuti nem áll meg az út szélén :D