Author Topic: MK7 utólagos kpzár  (Read 22286 times)

silvercircle

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #15 on: 2008 May 12, 15:08:48 pm »
Jó kis megoldások!  :) Amint sikerül szereznem egy belső csomagtérnyitó kapcsolót én is megcsinálom az enyémen. Szinte ugyanígy működik a zár az MK4-nél is, úgyhogy köszönöm nektek, hogy megosztottátok a megoldásotokat!  ;)

Szerk.: Sztrakk9! Milyen megoldással van rögzítve a bowdenhez a huzal? Nem látszik a képen, hogy mi az. :)
« Last Edit: 2008 May 12, 15:10:42 pm by silvercircle »

sztrakk9

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #16 on: 2008 May 12, 15:30:38 pm »
Én kaptam hozzá amikor vettem a motort,rá húzod a pálcára,/ az a fele zárt/ a másik fele félig nyitott,h rátudd csatlakoztatni bármire. majd dobok fel róla képet. Csak ma nem vagyok otthon!
csavaros megoldás. De lehet külön is venni pár 100 ft.
« Last Edit: 2008 May 12, 15:39:39 pm by Sztrakk9 »

silvercircle

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #17 on: 2008 May 12, 15:35:51 pm »
Ja, értem. Most nézem, hogy amit én kinéztem motort, ahhoz is van ilyen bigyó.
Akkor már csak egy kocsihoz való kapcsolót kéne szereznem. Az lesz a nehezebb ügy.
Köszi!

sztrakk9

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #18 on: 2008 May 12, 15:42:03 pm »
Nekem mk3-nál az ülés oldalsó müanyag konzolban volt 1 nyomó gomb,és az nyitotta, saját találmány.

silvercircle

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #19 on: 2008 May 12, 15:50:49 pm »
Lehet, hogy nekem is ki kell majd találni valamit ha esetleg nem találok kapcsolót vagy nagyon drága lesz. De úgyis csak a vizsgaidőszak végén tudok vele foglalkozni, addig csak kitalálok valamit. :)

btomi83

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #20 on: 2008 May 12, 16:42:08 pm »
Ja, értem. Most nézem, hogy amit én kinéztem motort, ahhoz is van ilyen bigyó.
Akkor már csak egy kocsihoz való kapcsolót kéne szereznem. Az lesz a nehezebb ügy.
Köszi!

Silvercircle: A fiestádban nincsen a sebességváltó előtt csomagtérnyitó gomb gyárilag? Ha nincs, akkor az hogy lehet, nem jár minden MK4-esbe gyárilag a belső csomagtérnyitógomb?
« Last Edit: 2008 May 17, 23:05:38 pm by btomi83 »

silvercircle

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #21 on: 2008 May 12, 16:50:33 pm »
Nekem nincs benne. Neked van? Ha igen, megtennéd, hogy lefényképezed és beteszed vmelyik topicba, ahova illik vagy a csevegőbe? Nem akarom tovább piszkítani a nagyobb testvérek topicját, csak megörültem, hogy az enyémben is ilyen a nyitószerkezet.  :)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #22 on: 2008 May 12, 18:08:46 pm »
Ja, értem. Most nézem, hogy amit én kinéztem motort, ahhoz is van ilyen bigyó.
Akkor már csak egy kocsihoz való kapcsolót kéne szereznem. Az lesz a nehezebb ügy.
Köszi!
Bármilyen kapcsoló jó,relével bekötve,de én a riasztóra kötöttem rá:van a riasztónak egy aux kimenete,ami 1 másodpercig ad áramot(külön gombja van a távirányítóján)(nem gyári),én a riasztónak erre a kimenetére tettem egy relét,ami vezérli a hátsó közp.zár motort.így távirányítóval nyílik :D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #23 on: 2008 May 12, 18:14:46 pm »
Ja,és egyébként az Mk7 ben sincs mindegyikban csomagtérnyitó gomb gyárilag(az enyém ambiente,ebben sem volt)Egy vakdugó van a helyén >:( Gondolkoztam rajta,hogy veszek oda egy gyári kapcsolót,és kiépítem a vezetékelést a csomagtaróig,de időközben vettem a riasztót,és miután felfedeztem,az említett aux kimenetet rajta,akkor már egyértelmű volt,hogy hogyan csináljam meg ;D mert már a kulcsos megoldás nagyon idegesített >:(
Egyébként van a risztón még egy aux,ezen kívül,és erre pl kulcs nélküli indítást is lehet/ne kötni ;)vagy valamit...
Minden ami autĂł hifi!:)

silvercircle

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #24 on: 2008 May 12, 18:17:25 pm »
És relét milyet?  :) Elektronikából sosem voltam jó, a kettes megvolt, de abba már a relék nem fértek bele.  ;D Arra is gondoltam, hogy szerzek akármilyen kapcsolót és olyan helyre teszem, ahol nem látszik. De ez már csak részletkérdés. Az érdekes a bekötés lesz. De majd kérdezek tőletek. :) Én sajna nem fogom tudni rákötni a távirányítós modulra, mert nincs aux kimenete. :( De ha már nem kell leállítanom a motort mindig amikor csomagtartót akarok nyitni, akkor elégedett leszek. :)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #25 on: 2008 May 12, 18:33:57 pm »
Egy sima reléről beszélek.,de elhagyhatod,ha vigyázol hogy csak nagyon rövid ideig nyomod a gombot ;D ebben az esetben csak egy egyszerű bekötés kell,elvinni a +,- t a kp motorig,és egy kapcsolóval megszakítani :)
Minden ami autĂł hifi!:)

silvercircle

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #26 on: 2008 May 12, 18:36:13 pm »
Oké, köszönöm! Elkezdem beszerezni hozzá a cuccokat, aztán pár hét múlva megcsinálom.

sztrakk9

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #27 on: 2008 May 12, 18:41:19 pm »
Nekem is valami hasonló távkapcs van a másik gomb az 30mp jelet küld minden bezárásnál mint például az elektromos ablak zárás.

balazs_orban

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #28 on: 2008 June 05, 18:06:26 pm »
Sziasztok, a leirtakbol nekem nem volt vilagos hogy hova kell szerelni az elso ajtokba a kozpontit. Nekem 3 ajtos Fiestam van, Ha esetleg tudnatok kepeket mellekelni nagyon megkoszonnem, mar 2x-er nekifutottam a dolognak de nem jott egy ertelmes otlet hova lehetne szerelni az univerzalis kozpontit.

Koszonettel, Balazs

sztrakk9

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #29 on: 2008 June 06, 10:42:59 am »
Én kivettem az első ajtóból azt a formára öntött habot és annak a helyén fért el a motor kicsit átlósan.
meg kell fúrni a fekete műanyagot a zár irányában és pálcát csatolni a húzó bovden mellé a szerkezetre.
Képeim sajna nincsenek 1h/ ajtó.
Ha kell Help írj segítek.