Author Topic: Se kép, se hang  (Read 4210 times)

Max007

  • Guest
Se kép, se hang
« on: 2009 October 12, 13:41:51 pm »
Sziasztok.

Nehéz volt a témának címet adni, mivel magam sem értem mi történt ma a kocsival.

14 hónapos, tehát még réginek sem mondható. Reggel még pöccre indult, elmentem vele melóba, aztán mikor a nap végeztével beültem és ráadtam a gyújtást... semmi. A motor meg se nyikkant. A fedélzeti computeren csak vonalak voltak, a fordulatszámmérő és a hűtővíz közötti piros led pedig vadul villogott, majd egyre lassabban de villogott tovább. 15-20 alkalommal adtam rá gyújtást és semmi, nem indult el a motor. A lámpák világítottak, a rádió is elindult, tehát az akksit kizárnám a hibalistáról.
A fedélzeti elektronika ismétcsak nem lehet ludas, mert minden elektromos cucc rendesen ment kivéve a computert, az pedig nem hiszem hogy a begyújtáshoz közreműködne.
Egy hirtelen ötlettől vezérelve kivettem akulcsot ismét és fordítva raktam be (kétoldalú, mindegy melyik oldala van bent) és ekkor elindult, bár ez szerintem vakszerencse és nincs köze a kulcs oldalaihoz. Nem szeretném ha ez megismétlődne, esetleg pont akkor mikor sietek.
Volt már valakinek ilyen? Esetleg tudjátok mi lehet a gond?

Köszi,

Sector

Archibald

  • Guest
Re: Se kép, se hang
« Reply #1 on: 2009 October 12, 14:18:30 pm »
Hali ,


Szerintem még ma menj el egy szerelőhöz,vagy Ford szervízbe,ahol rádugják a computerre.Ott biztos kiderül mi lehet a baj.

Nincs autószerelői végzetségem,meg gyakorlatom se,de lehetséges hogy a motor és a vezérlés között lehet valami vezeték probléma.

De biztos jönnek majd okosabb klubbtársak akik jobban értenek hozzá.

Ami biztos = szerelő

UI: Látom fehérvári vagy,ajánlom a Ford Ivanics-ot. Simő-höz semmiféleképpen ne menj.
« Last Edit: 2009 October 12, 14:20:11 pm by Archibald »

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Se kép, se hang
« Reply #2 on: 2009 October 12, 14:29:47 pm »
Szia!

Attól hogy a motor nem indult az akksi miatt (ha feltételezzük a hiba forrását) még a rádiót simán viheti :)

Mindenesetre 14 hónaposan még garis tessék ingyen elvinni egy márka szervízbe!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Se kép, se hang
« Reply #3 on: 2009 October 12, 14:39:29 pm »
Csak a kulcsot nem bírta beolvasni,megesik néha.

Archibald

  • Guest
Re: Se kép, se hang
« Reply #4 on: 2009 October 12, 14:57:03 pm »
Nem úgy van ,hogy ha a nem megfelelő kódu kulcsot dugod bele,akkor az elektronika sem kapcsol be ?

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Se kép, se hang
« Reply #5 on: 2009 October 12, 15:32:34 pm »
Gyújtást attól tudsz rá adni ha más a kulcs pörgeti is az önindítót csak nem indul be.

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Se kép, se hang
« Reply #6 on: 2009 October 12, 15:41:43 pm »
a kulcs valszleg koszos lehetett  ::) és az immo nem tudta beolvasni nálunk is előfordúl a családi kocsinál /Punto I/ ugyan ez szokott menni kulcs megfordít és vagy megy vagy nem... ha nem megy akkor törőlgesd meg!

Max007

  • Guest
Re: Se kép, se hang
« Reply #7 on: 2009 October 12, 16:08:42 pm »
a kulcs teljesen tiszta volt, mindig egy kis bőrzacsiban (hm..) tartom.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Se kép, se hang
« Reply #8 on: 2009 October 12, 16:24:25 pm »
a kulcs valszleg koszos lehetett  ::) és az immo nem tudta beolvasni nálunk is el?fordúl a családi kocsinál /Punto I/ ugyan ez szokott menni kulcs megfordít és vagy megy vagy nem... ha nem megy akkor tör?lgesd meg!

 A kulcs nem a tollán kersztül válaszol az immonak, hanem rádióhullámokkal. Ha elfordul a zárban, mindegy, hogy piszkos, vagy tiszta.  :)

Kis eséllyel, de előfordulhat, hogy ha több kulcsot tartasz a kulcskarikán, akkor egy bizonyos állásban a fémkulcsok elektromágnesesen leárnyékolják a kis kék műanyag alatt levő transpondert.

De inkább olyat hallottam, hogy valakinek akkucserére megszünt a probléma, vagyis lehet az ok alacsony feszültség pl. rossz kontaktus miatt.


Mk6 1.3 benzin