Author Topic: Ablakra szélterelők  (Read 9916 times)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Ablakra szélterelők
« on: 2007 February 09, 20:51:35 pm »
Nyitottam a topikot, mert nem találtam hasonlót!

A problémám a következő: Vettem Heko gyártmányú, mind a négy ablakra való esővédőt! pöpecül néz ki, tényleg szép, de 2 problémám van vele:
1. mivel ez a cég minden típushoz gyárt, így a rögzítését egy féle képen dolgozták ki! ez a fityeszre nem jó, A rögzítés módja a ragacson kívűl, hogy "U" alakú rozsdamentes acélt adnak hozzá, ami arra hivatott, hogy kitámassza a terelőt, ez nem működik, hiszen se szélességre, se hosszúságra nem fér be a hejére.
Ez a probléma a hátsó két ablaknál probléma!
2. a négy ablakot csak erőltetéssel lehet felhúzni, az elsőnél az elektronikus ablakemelő nem bírja mellette feltolni az ablakot, míg a hátsónál a tekerővel is csak nehezen lehet mellé tolni. Nem tartom szerencsésnek mivel nem vagyok megyőződve, hogy ez jót tenne a kocsinak!
tapasztalt e valaki hasonlókat, ha igen miket talált ki?

A választ előre is köszönöm!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

djbalu

  • Guest
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #1 on: 2007 February 09, 20:59:34 pm »
Hali, nekem is HEKO légterelőm van és az SRFT-ben jópár verdán van még.
Seniknél sem volt ilyen probléma.
Az U alaku lap nem kell a Fityeszhez , csak simán a ragasztó fogja oda és nem esik ki hisz befeszül az ablak sinbe.
Nekem simán felmegy az ablak, nem akad meg, nem csinál semmi hibát. Teszi a dolgát.
Annyit tudsz tenni, hogy visszamész oda ahol vetted és belepróbáltatsz 1 másik garnitúrát, hátha az jó lesz.
Üdv Balu

JBec

  • Guest
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #2 on: 2007 February 10, 00:18:08 am »
  Hálló!

 Az én verdámon is ilyen tipus van. Nekem a jobb elsö ablaknál szorul egy kicsit, de birja az ablakemelő. Még nem volt időm elgondolkozni, hogy mi legyen vele. Ha leég a villanymotor leszedem a terelöket, és gariba kicseréltetem . A hátsokra érdemes hosszabb és vastagabb csikoka ragasztani. A jobb hátso egyszer már elhagytam, lehuzott ablaknál. Fel huzott állapotba nem érhet ilyen baleset. De szerencsére megtaláltam. Vagy vékonyabb puhább lemezből csinálsz egy "U" alakot. Vagy marad a cserélgetés ahogy Balu is irta.
Üdv Jbec.

Sziszko

  • Guest
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #3 on: 2007 February 10, 10:15:45 am »
A klédergumit kezeld meg szilikonnal!


 :-X

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #4 on: 2007 February 10, 11:02:17 am »
edigi válaszokat köszönöm szépen!

Lesz vele valami!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

lacko

  • Guest
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #5 on: 2007 February 11, 09:16:30 am »
Hello!
Enyém SZATUNA. Már átvétel előtt, a szalonban tetettem fel és kifogástalan. 3 ajtós, így a meghibásodási esély is kisebb  :)  Decemberben vettem. Még nem nagyon mentem leengedett ablaknál. Van egy Swiftes haverom, akinek leengedve ugyancsak lötyög. Bízok benne, h a Fiestánál nem így lesz..

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #6 on: 2007 February 11, 10:14:37 am »
Na fejlemény!
A problémák harmada megoldva!

Az elsővel még továbra sem oldottam meg.
A hátsónál újra ragacsoltam (kétoldalas ragasztóval)! Továbra sem bízok abban hogy leengedett ablaknál fentmarad, de majd hajlítok hozzá rugót, oszt jó lesz már akkor! Ugyanakkor a hátsó ablakok probléma nélkül felhúzódnak már!!!
na azt nevezem 1/3-nak 8)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

rgida

  • Guest
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #7 on: 2008 November 03, 17:04:52 pm »
Hello!
Enyém SZATUNA. Már átvétel előtt, a szalonban tetettem fel és kifogástalan. 3 ajtós, így a meghibásodási esély is kisebb  :)  Decemberben vettem. Még nem nagyon mentem leengedett ablaknál. Van egy Swiftes haverom, akinek leengedve ugyancsak lötyög. Bízok benne, h a Fiestánál nem így lesz..


Nekem is SZATUNA volt a Corsa C-n,és a jobb oldali nekem is lötyögött :'(
Le is vettem őket mielőtt elhagyom útközben...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #8 on: 2008 November 03, 17:12:46 pm »
ha jól van felrakva akkor nem lötyöghet! volt 124-es mercin is nem lötyögött, volt citroen AX-en is azon lötyög, viszont nem a helyére van beszorítva, hanem az ablak mellé. karcolja is...
« Last Edit: 2008 November 03, 19:50:17 pm by viktorwrz »

b0rZ

  • Guest
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #9 on: 2008 November 03, 21:58:09 pm »
de még mennyire karcolja nekem ilyen fény bigyuszokkal van be"szoritva" nah de néha nyekken az ablak amikor felhúzom...de mind1 egy 17 éves autón ha karcos az üveg felső része nem sok embert izgat :)
de jóóó a légterelő esőben sem fulladok meg a saját füstömben mikor kiszállog és füst a kocsi belül annyi volt a bagó az úton :d

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #10 on: 2008 November 04, 20:41:22 pm »
Nekem csak elsők vannak, és nekem is szorultak mind a két oldalon. Én a légterelő és üveg találkozásánál használtam egy kis szilikont a légterelőn, így könnyebben felmegy az üveg.
A port viszont jobban összeszedi.

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #11 on: 2008 November 04, 21:20:04 pm »
Nekem HEKO Team-es légterelőm van az első két ablakon. Teljesen jól működik, még az U alakú tartó sem kell, mert pont befeszül a helyére, anélkül, hogy karcolná az ablakot, vagy lassítaná. A berakásnál kicsit féltem, mert rendesen meg kellett hajlítani, hogy beférjen a helyére, de bátorságot kell gyűjteni és hajlítani. Bemegy :)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #12 on: 2008 November 04, 22:05:49 pm »
David, azokat az U-cuccokat elhoznad majd egy talira? Nekem is olyan van mint neked, de U nem volt, es a jobb oldalim nagyon lotyog...
Koszi
D.V.Zs.

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #13 on: 2008 November 04, 22:15:54 pm »
Ha tudnám hol van  :-\ lehet, hogy kidobtam, de ha meglesz, akkor elhozom!

Villam49

  • Guest
Re: Ablakra szélterelők
« Reply #14 on: 2008 November 06, 19:18:45 pm »
HEKO a legjobb és felejtsd el a sok marha profilt...bepattintod felhúzod az ablakot és nem piszkálod 3-4 órán keresztül...de cromaxnál ha megveszed egy 1000Ftosért úgy felrakják,hogy az életbe se szeded le...