Author Topic: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)  (Read 19529 times)

lacikaf

  • Guest
Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« on: 2009 September 27, 23:02:52 pm »
Hello lenne egy kérdésem ha nem baj tag vok csak nem forumoztam még éés azért irom ide amit akarok szal bocsi >:(
Nos a kérdésem a következő lenne:van egy fiesta fresh plusom 1.4 benzin 2008 márciusi és azt tapasztaltam h fogyik a hűtő vizem(napi kb 5mm-t)és a hűt viznek a szaga jön be a motortol!nem tom mi lehet vele lehet h hengerfejes lenne nem tom mert akkor általában nehezen indul meg szaggat és nem megy egy henger de ilyesmi probléma nincs vele csak h fogyik a hűtő viz és annak a szaga jön be a motortérbe!segitsetek légyszi h mi lehet vele és h elviszem szervizbe mennyibe fog vajon kerülni? és h ha netalantan hengerfejes lenne akk szervizben mennyiért csinalnak meg vagy ilyenkor áll e a garancia??légyszi segitsetek előre is köszi

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #1 on: 2009 September 28, 06:38:10 am »
Szerintem a fűttőradiátor környékét nézd meg mert lehet ott engedi el a vizet ;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #2 on: 2009 September 28, 08:42:05 am »
2008-as kocsi 2009-ben még garis!
Neked egy vasadba sem kerül, tessék betolni a szervizbe! (persze előtte normál szintre töltsd fel a folyadékot, nehogy belekössenek!)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #3 on: 2009 September 28, 09:06:20 am »
Osztom a véleményt, menj szervízbe vele és harcold ki hogy garanciás legyen.
Lehet, hogy bepróbálkoznak hogy "ez nem tartozik a garanciába" ragaszkodj hozzá hogy dehogynem!  >:(  ;)
Amúgy csak kíváncsiság, azt írtad hogy 2008 márciusi az autó, és hogy MK8as... biztos, hogy MK8as? :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #4 on: 2009 September 28, 15:38:58 pm »
köszi a segitséget!lehet h elirtam és nem mk8 as ugy hogy  sorry :D de arra lennék kivancsi hogy biztos nem henger fejes?mert én attol tartok h igen és hogy ez bele tartozik e a garanciába és ha nem tartozik bele akk mennyibe kerül ha zsebből fizetném a hengerfejes bajocskáját???

mert téleg kb napi 5 mm vizet ereszt de lehet h annyit sem a vizet nem forralja mert bent a műszerfalon azt észre venném,csak mikor bekapcsolom a fűtést akk hideg meleg funkcioban annak a furcsa szagú hűtőviznek a szagát nyomja befelé:S de nem indul nehezen nem szaggat megy minden henger,ezért nem tom mi lehet vele:s
 jah és ha a fűtőventillátor körül engedi a vizet akk alatta lenni kellene viznek vagy aza viz ami kifolyik az racseppen vmi vezetékre és elparolog??

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #5 on: 2009 September 28, 16:08:46 pm »
Hello lenne egy kérdésem ha nem baj
Nos a kérdésem a következő lenne:van egy fiesta fresh plusom 1.4 benzin 2008 márciusi és azt tapasztaltam h fogyik a hűtő vizem(napi kb 5mm-t)és a hűt viznek a szaga jön be a motortol!nem tom mi lehet vele lehet h hengerfejes lenne nem tom mert akkor általában nehezen indul meg szaggat és nem megy egy henger de ilyesmi probléma nincs vele csak h fogyik a hűtő viz és annak a szaga jön be a motortérbe!segitsetek légyszi h mi lehet vele és h elviszem szervizbe mennyibe fog vajon kerülni? és h ha netalantan hengerfejes lenne akk szervizben mennyiért csinalnak meg vagy ilyenkor áll e a garancia??légyszi segitsetek előre is köszi

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #6 on: 2009 September 28, 16:19:01 pm »
lacikaf, ime a Hengerfejesség definiciója. Ha az a tömítés szétég, akkor vagy szivárog a víz (kérdés, hogy álló helyzetben is fogy-e a víz vagy csak menet közben?) vagy keveredik a vízkör az olajjal, stb. Tünetei lehetnek például eldurranó vízcsövek. Hengerfej leszedése, nyomáspróba, síkbahúzás, tömítéscsere, esetleg vízpumpa -> 100e alatt ezt ne számold.

De hogy legyen pár ösztönző érv, íme az esetleges következmények:
-> kenés/hűtés elégtelensége folytán dugattyúk megszorulása a hengerfejben -> megszoruláskor esetleg a hajtókar "kinéz" a blokk oldalán... Ilyenkor kuka az egész...

Szóval sztem járjuk körbe, hogy:
- álló helyzetben is folyik a víz? van alatta csepp/tócsa?
- ha csak menet közben folyik, akkor csak fűtéskor?

Többit majd válasz után, meg lehet más is beleszól majd (remélem :)), meg majd sztem nyitok külön topikot neked erről...
D.V.Zs.

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #7 on: 2009 September 28, 16:44:35 pm »
helo nos a fiestam 1.4 fresh plus 2008 márciusi. 3000km-ig hasznaltak a szüleim utana megkapta a jogsim és jöttem a képbe.nos megmmondom őszintén szoktam hajtani de nem mindig kedvtől függ vmikor 30-50 de van amikor 100-130 csak altalaban mindig magas fordulaton valtok el 5000 környéke ja és 11 ezer km van a fiestaban!
azt nem tudom h menet közben e vagy álló helyben folyik e a viz mert péntek éjszaka letettem és szombaton délben mikor menni akartam vele akk beültem és olyan furcsa szag volt benne és kiderült h a hűtőviznek a szaga ez a furcsa szag!vitocsanincs a kocsi alatt.és azt vettem észre h szombat estétől vasarnap délig kb 5mm viz folyt el a viztartályból de könnyen indul nem szaggat meg semmi csak ezta büdöset nyomja befelé:s

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #8 on: 2009 September 28, 17:32:01 pm »
Tehát álló helyzetben is folyik. Márpedig valahova folynia kell, de ha tizenX óra alatt 5mm megy le belőle, akkor nehéz lesz megtalálni. Én végignézném/nyomkodnám/tapogatnám a vízkört hátha megérzed hol nedves ahol esetleg csöpög/ereszt...
D.V.Zs.

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #9 on: 2009 September 28, 17:57:25 pm »
Megprobalom végig nyomogatni  de most szerdan viszem is szervizbe és megmondjak mi is a probléma :D

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #10 on: 2009 September 28, 19:48:52 pm »
de akkor az utastérben h h érződik? kb 5mm víz 1 nap alatt... az picit sok! szerintem próbáld meg úgy hogy elzárod a fűtést a kocsiba és úgy nézd meg hogy fogy-e a víz ha fogy akkor mint DVZs mondta körbe az összes gumi csövet nyomkod!

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #11 on: 2009 September 28, 20:39:21 pm »
holnap megnézek mindenféle lehetsége utat amin a viz kering!komolyan érződik a hűtőfolyadénak a szag az utastérben akár hideg akár meleg fokozatra kapcsolom :confused3: vmi mas javaslat h mi lehet még vele?és köszönöm az eddigi hozzászolasokat is

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #12 on: 2009 September 28, 20:40:46 pm »
Szerintem ne nagyon nyúlj hozzá inkább, szerdán úgyis viszed szervízbe...
ildipontbretus kukac gmail pont com

lacikaf

  • Guest
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #13 on: 2009 September 29, 12:41:33 pm »
okés

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Hűtőviz szökik és szaga az utastérbe kerül! (Hengerfejes?)
« Reply #14 on: 2009 September 30, 14:50:35 pm »
... szerintem próbáld meg úgy hogy elzárod a f?tést a kocsiba ...

Mk6-7 esetén nincs csap a fűtőkörben. A fűtés állító csak egy levegőterelő-t mozgat.  ;)
Mk6 1.3 benzin