Author Topic: Elektromos hiba  (Read 3524 times)

Tamas01

  • Guest
Elektromos hiba
« on: 2009 September 20, 19:46:27 pm »
Sziasztok tudnátok valami tippet adni mi lehet a gond.
1.4tdci fresh plus fiesta 2008 januári.
Távolsági fényszóróra váltáskor elmegy a világítás és csak a helyzet jelzők világítanak vagy ha sikerül távolságit váltani akkor utánna nem tudom vissza váltani tompítottra. Ezzel a hibával párhuzamosan a digit klíma pedig olyat művel, hogy 21 fokról át kapcsol 22-re de a klíma nem ment csak a ventillátor ő magától kapcsolta a klímát és kikapcsolta a belső levegő keringtetést. De olyan is előfordult mostanába, hogy rádión hangosításkor bekapcsolt a klíma maximális fokozaton +hátsó ablak fűtés.
Attól félek ha beviszem szervízbe nem fognak nekem hinni mert ezt nem mindig csinálja.

Előre is köszönöm a tippeket Üdv. mindenkinek Tamás

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Elektromos hiba
« Reply #1 on: 2009 September 20, 20:46:36 pm »
transformes... ez a szó jutott előszőr az eszembe  :D csak kérdés hogy autobot vagy álca... na jó a viccet félre téve és 5 perc röhögés után vidd el szerelőhöz mert a fényszóró biztonsági okok miatt nem megfelelő... nehogy bajod legyen belőle és azt mondom hogy addig vidd el míg garanciás az autó  ::)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Elektromos hiba
« Reply #2 on: 2009 September 21, 11:39:50 am »
Vidd be a szervízbe és ragaszkodj hozzá, hogy vegyenek fel a tünetekről munkalapot.
Ne hagyd magad lerázni, hogy "majd a következő szervíznél megcsináljuk".

Ha garancia után állandósul az állapot, akkor tudod bizonyítani, hogy a garancia alatt is fennállt.  :)
Mk6 1.3 benzin

Tamas01

  • Guest
Re: Elektromos hiba
« Reply #3 on: 2009 September 21, 18:03:19 pm »
Köszönöm a tippeket.
Elvittem a szervízbe munkalapot nyitottak és bevitték az autómat majd közölték a hibatároló hibát nem tárolt, de mivel garis rendelnek egy bajuszkapcsolót és kicserélik. A klímára meg nem tudtak mit mondani csak annyit,hogy a rádióval nincsen összefüggésbe

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re: Elektromos hiba
« Reply #4 on: 2009 October 13, 18:33:43 pm »
Sziasztok, nekem olyan problémám akadt, hogy vettem ledes belsővilágítást, be is raktam, müködik is rendesn DE!
Ha középső állásban hagyom a kapcsolót, tehát ajtónyitásra kapcsoljon akkor ha teljesen ki kellene kapcsolnia akkor is halványan világít....:S a kapcsoló nem jó vagy mi lehet a gond? köszi

RyAn

  • Guest
Re: Elektromos hiba
« Reply #5 on: 2009 October 13, 18:36:55 pm »
sajnos nekem is ez volt...(csak mk3-nál)
bár én saját magam csináltam meg...
szerintem kis áramfelvételű a led és ahol az izzó nem égne mert nem lenne neki elég kraft ott a led vígan pislog...

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re: Elektromos hiba
« Reply #6 on: 2009 October 13, 18:39:09 pm »
Aha, mert így nem merem rajta hagyni, bár nemhiszem h az akksit leszívja, de akkoris :-\