Author Topic: Rongálások......  (Read 5418 times)

Kosmo

  • Guest
Rongálások......
« on: 2009 August 23, 16:39:06 pm »
Autómra valaki pillanatragasztót öntött, nem valami jó poén, legalábbis számomra nem. Próbáltam már acetonnal, higítóval, nitro higítóval meg szinte mindennel lemosni, de sikertelenül. Nem tud valaki, valami módszert amivel lejön a festék leszedése nélkül???? Már ott tartok, hogy elviszem festőhöz és újra festetem a részt ahol van, mert ez nem jön le semmivel sem......

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Rongálások......
« Reply #1 on: 2009 August 23, 17:09:16 pm »
Aztaaa, az elég genyó dolog valóban!  :-\ Tippem nincsen hirtelen, benzint próbáld meg esetleg.
Legrosszabb esetben kérdezz be egy Pr*ktikerbe vagy ilyesmibe, hátha van tippjük.
D.V.Zs.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Rongálások......
« Reply #2 on: 2009 August 23, 17:19:01 pm »
Nem hinném hogy van szer ami levinné! Esetleg hőlégfúvóval megmelegítteni hátha. Bár ez csak tipp.
Kitaposnám az illető belét az tuti >:(

Kosmo

  • Guest
Re: Rongálások......
« Reply #3 on: 2009 August 23, 17:33:11 pm »
Benzinnel is próbáltam semmi, h?légfúvóm nincs, de hajszárítóval próbáltam már az se használt, szerintem ez nem fog lejönni.....  >:(

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Rongálások......
« Reply #4 on: 2009 August 23, 18:07:34 pm »
Igen de a hőlégfúvó 500-600°C-on üzemel az jóval melegebb mint a hajszárító. Meg kéne próbálni felmelegíteni és tálán óvatosan késsel megkaparni egy polír utánna és kész! Persze elméletben! :)

Ntb

  • Guest
Re: Rongálások......
« Reply #5 on: 2009 August 23, 19:09:09 pm »
én nem fújkálnám az autómat 5-600 fokkal.
megoldásként csak a finom aprólékos csiszolás kézzel,papírral,vászonnal . Amint kezdesz szintbe érni váltani szinte polírpapírra. Azzal leszeded amennyi fent maradt és a végén ha nem voltál elkapkodott meg csiszológép akkor a fényezésen ejtett karcokat megúszod egy polírozás

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Rongálások......
« Reply #6 on: 2009 August 23, 19:15:45 pm »
Szerintem a metálfényezés kibírná. De te tudod csak egy ötlet volt :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Rongálások......
« Reply #7 on: 2009 August 23, 19:34:35 pm »
minden ragasztónak van vmi oldószere. az oldószert kis mennyiségben tartalmazza a ragasztó is. meg kell nézni hogy a pillragacsban milyen van és azzal kéne egy próbát tenni.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Rongálások......
« Reply #8 on: 2009 August 23, 19:51:34 pm »
Ezen az oldalon acetont javasolnak!http://www.g-bush.hu/eltavolitas.html

Max007

  • Guest
Re: Rongálások......
« Reply #9 on: 2009 August 24, 14:09:05 pm »
Szia.

Attól függ miféle ragasztó volt, ha műanyag makettes: http://www.zenn.hu/modelsport/product_info.php?products_id=2194
ha egyéb, akkor alkohol, aceton és fémekhez a http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/65_85/products_id/1686 ajánlott.

Kosmo

  • Guest
Re: Rongálások......
« Reply #10 on: 2009 August 24, 14:44:44 pm »
Köszi a sok választ, ezt a pillanatragasztó oldószert kipróbálom.....hátha... H?légfúvót nem merem, mert nehogy megkapja a festést is, a csiszolópapírozásnak meg nem merek nekiállni,mert nem vagyok valami türelmes és nem akarom fényezést elbaszni. :P

Candy_shop

  • Guest
Re: Rongálások......
« Reply #11 on: 2009 August 24, 19:33:18 pm »
Tényleg attól milyen ragasztó...ugyanis a pillanat ragasztó nem oldja az alatt lévő anyagot...jobb esetben egyszerűen lekaparható róla(persze óvatosan)...ha megfehéredett,akkor nagy esély van rá...

megjegyzés: felelőséget nem vállalok érte,de már az enyére is csöppent ragasztó és egyszerűen lejött...a fényezésen nem látszik semmi...

Candy_shop

  • Guest
Re: Rongálások......
« Reply #12 on: 2009 September 03, 17:37:24 pm »
Van már végeredmény?

Kosmo

  • Guest
Re: Rongálások......
« Reply #13 on: 2009 September 04, 15:46:49 pm »
Az er?s túlzás, hogy végeredmény, de valami eredményecske azért van. :-\ A ragasztó befehéredett.... de nem jön le az istenért sem, próbáltam mindenféle oldószerrel már, kis helyen a fényezést is megkapartam véletlenül, de a ragasztó az ott maradt. Hihetetlen........... Még várok egy oldószert, amit neten rendeltem ez lesz a 3.-ik amit kipróbálok, ha ez sem jön be, akkor valami fényez?höz fogok menni, hátha tud kezdeni vele valamit. Röviden eddig ennyi.. :-[