Author Topic: Hengerenkénti leömlő  (Read 4729 times)

Ducky

  • Guest
Hengerenkénti leömlő
« on: 2009 July 09, 01:29:41 am »
Hali!
Segítséget akarok kérni abban hogy valaki csináltatott már-e magának hengerenkénti leömlőt mert én előtte álok és szeretném tudni kinek mi a tapasztalata?? ??? (Már megvannak a felnik a új gumikkal meg az ültetés most a motoron a sor) ja az autó mk7 1.4-es!!
Ja az egyik haveromnak bevált de nagyon 1.3-as suzuki!

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Hengerenkénti leömlő
« Reply #1 on: 2009 July 09, 20:06:27 pm »
az fix hogy jobb lesz tőle az autó de bővebbet én nem tudok mondani... de én is agyalok rajta csak nem tudom mivel jár

Ducky

  • Guest
Re: Hengerenkénti leömlő
« Reply #2 on: 2009 July 09, 21:15:28 pm »
Ja azt elfelejtettem leírni hogy komplett rendszerröl lenne szó:4-1-es leömlő végigcsövezve meg végdob és az egész saválóbol lenne!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Hengerenkénti leömlő
« Reply #3 on: 2009 July 09, 21:19:20 pm »
a kérdés hogy mit akarsz, magas fordulaton plusz erőt, vagy alacsony fordulaton nyomatékot. :) komoly számítások kellenek egy jó rendszer megépítéséhez, nem lehet csak úgy hasraütésszerűen.

az fix hogy jobb lesz t?le az autó de b?vebbet én nem tudok mondani... de én is agyalok rajta csak nem tudom mivel jár

nah ezt így nem kéne kijelenteni. ez a legtöbb "tuner" hibája, hogy nincs tisztába a dolgokkal. rosszabb is lehet tőle az autó, ha nem jól van megcsinálva. :)

Ducky

  • Guest
Re: Hengerenkénti leömlő
« Reply #4 on: 2009 July 09, 22:02:11 pm »
Ha jol tudom a 4-1-es magasabb fordulaton plusz erő a 4-2-1-es alacsonyabban de plusz nyomaték szerintem a 4-1-es marad de azért is kérdeztem hogy kinek mi a véleménye mert nem tudom meik mellet maradjak mert azt nem tudom meik mennyire lesz "érezhető"?? Ja és hozzáértő csinálják akiknek  nem az első!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Hengerenkénti leömlő
« Reply #5 on: 2009 July 10, 05:39:30 am »
hát én mivel nem egy nyomatékgyár az a motor nem raknám rá.

igen érezhető lesz, városba sz*r lesz vele menni, ahhoz hogy ereje legyen forgatni kell a motort, azaz magasabb lesz a fogyid is. nem minden a lóerő. kis ccm nem nagyon éri meg vele szórakozni.

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Hengerenkénti leömlő
« Reply #6 on: 2009 July 13, 11:36:26 am »
akkor helyesbítek másabb lesz az autó! Van aki szereti forgatni van aki csak alig... szakemberrel szándékozom én is majd csináltatni  ;) csak hát a hang miatt parázok egy kicsit így is megszólt a kpm hogy hangos  :-\

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Hengerenkénti leömlő
« Reply #7 on: 2009 July 13, 11:51:18 am »
Tomi! ha szereted forgatni dobj bele egy 16v-s motort. a CVH nem szereti a magas fordulatot. nem arra tervezték ;)