Author Topic: Féltengely belső csukló komplett kiszedése  (Read 20680 times)

gjozsef

  • Guest
Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« on: 2009 June 02, 09:40:17 am »
Érdeklődnék a kiszerelés menetéről, sajnos el kell vinnem felújítani az egyiket és én szeretném kiszedni...
Előre is köszönöm  :notworthy:

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #1 on: 2009 June 02, 17:16:52 pm »
Szia!
1: Ha lemezfelnid van akkor az első lépésben érdemes lelazítani a féltengelyanyát (azt hiszem 34-es dugókulcs de már nem emlékszem) :-[
ha alufelnid van akkor fel kell emelni a kocsit, kerék le, és egy erősebb csavarhuzót be kell dugni a féktárcsa hütőbordái közé hogy amikor lazitód ne forogjon el a kerék.
2: Egy 15-ös dugókulccsal tekerd le a kormányősszekötőről az anyát, ha ez meg van sózz rá egy nagyot a csonkállványra hogy kiugorjon belőle a gömbfej. (ne üveges kalapáccsal) :)
3: Végy egy 50-es torxkulcsot és dúgd bele az alsó gömfejbe, a másik oldalára pegid egy 15-ös dugókulcsot és tekerd le az anyját! :) vedd ki a csavart (ezt érdemes beledúgni a csonkállvány lyukába hogy ne vesszen el)
4: 15-ös dugókulcsal vedd le a kutyacsont (stabi rúd) anyáját, Ha elforogna 17-es villáskulcsal ellent tudsz neki tartani.
5: Jöhet a pajszer. Nyomd le a lengőkart és húzd félre a gólyalábat (csonkállvány a lengés csillapitóval)
6: Fogj egy dornit, vagy egy erősebb pontozót és üsd be a fél tengelyt( csak a féltengelyt NE üsd mert szétb@..d a menetet)
7: egy tálat bekészítesz a váltó alá mert ha kihuzod a féltengelyt kifolyik a váltóolaj!!!

további megjegyzések: ha a jobbos féltengelyt veszed ki akkor még ki kell venned tét nyolcas anyát 13-as kulcs fogja. Ugyanis ezek tartják bent a féltengelyt.
A váltóolajat a váltó elején tudod visszaönteni! Van egy csavar (7-es vagy 8-as imbusz má erre sem emlékszem) a műanyag fedél alatt amit ha kitekersz gond nélkül megteheted.
És hogy egy picit haza is beszéljek én nem vagyok híve a felújításnak. Amennyiért felújitják annyiért már adok nekked jó állapotú bontóttat!!! :D
Jó szerelést! Üdv Kob!
kobold

gjozsef

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #2 on: 2009 June 05, 16:15:20 pm »
Köszönöm a segítséget.... Igazából elég tanácstalan vagyok eddig 2 szerelőnél voltam - mindkettő szétszedte és állítólag hibátlanok a belső csuklók... a külsőket meg cserélték sajnos nem lett jobb... A hiba hogy 80 Km/h -tól felfelé elkezd remegni az egész eleje a kocsinak...
« Last Edit: 2009 June 05, 16:19:00 pm by gjozsef »

gjozsef

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #3 on: 2009 June 05, 16:19:55 pm »
ha elveszem a gázt megszünik... olyan 120 körül jobb de olyan -rossz- hangja marad :( Egyre rosszabb jelenleg ott tartok  hogy mikor esik szét a kocsi  :-\ még azt vettem észre hogy ha jobbra húzom a kocsit akkor erősebb a remegés ha balra akkor megszünik... Alsó váltótartó bakot most cseréltem mert már elkezdte feladni de semmit sem segített...
Kezdek már elkeseredni mert eddig már egy kisebb vagyont költöttem a kocsira de eredménytelenűl :(

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #4 on: 2009 June 05, 17:07:47 pm »
Futóműállítás, centírozás volt már?
D.V.Zs.

gjozsef

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #5 on: 2009 June 05, 19:15:57 pm »
Igen ez volt az első... már új gumik és felnik is felkerültek... eredménytelenűl...

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #6 on: 2009 June 05, 19:50:40 pm »
szilentek?

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #7 on: 2009 June 05, 20:13:09 pm »
Egy sima fútómű vizsgálattal kiderithető a hiba. Vidd el az első (reklám helye) Speedy-be. Ingyen bevizsgálják, és utánna adnak egy horror árajánlatot!!! :) De azt nem vagy köteles ott megcsináltatnod! :notworthy:
kobold

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #8 on: 2009 June 06, 00:46:41 am »
Egy sima fútóm? vizsgálattal kiderithet? a hiba. Vidd el az els? (reklám helye) Speedy-be. Ingyen bevizsgálják, és utánna adnak egy horror árajánlatot!!! :) De azt nem vagy köteles ott megcsináltatnod! :notworthy:

Ez egy roppant jó ötlet ;)
Nekem is elkéne mennem mivel az előző tulaj cserélt ugyan kormány kardános valamit de nem vitte el beállíttani és mikor egyenessen megyek akkor kicsit elfordítva van a kormányom
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

farago.tamas

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #9 on: 2009 June 11, 15:22:30 pm »
Hello!
Csak egy ötlet: a féltengelyt tartó köztes csapágyat is nézzétek meg, nekem az adott fura hangot, szinte mormogott az egész autó tőle.
A görgők már nem is voltak görgők a csapágyban. Kicseréltük, és láss csodát. Azóta csend van.

zsolti1277

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #10 on: 2009 August 25, 09:48:29 am »
kopog a jobb elsökeréknél valami.ez féltengely lessz???

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #11 on: 2009 August 25, 09:56:40 am »
sokminden kopoghat. hallani kéne a hibát. látatlanban diagnózist felállítani csak találgatás.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #12 on: 2009 August 25, 09:58:58 am »
Bár sUdYe-nek igaza van abban, hogy nehéz azért így okosat mondani, próbáljunk meg pár kérdést... Amúgy ha rám hallgatsz, akkor bemész egy Speedy futóműveshez és csinálnak neked egy ingyenes átvizsgálást. Hátha az közelebb visz (igaz, nekem féltengelycsuklót mondtak aztán kerékagycsapágy volt...).

  • Sebességfüggő a kopogás (erőssége, előfordulása, frekvenciája)?
  • Csak fékezésnél vagy állandóan?
  • Csak eltekert kormánynál vagy egyenesben is?
D.V.Zs.

zsolti1277

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #13 on: 2009 August 25, 14:41:46 pm »
menet közben van és folyamatos nem függ sebességtöl és a hang se erösödik és az anyos ülés alatt érezni lehet a padlo lemeznél

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Féltengely belső csukló komplett kiszedése
« Reply #14 on: 2009 August 25, 20:22:04 pm »
motortartó bak? ::)