Author Topic: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion  (Read 4903 times)

SebiPix

  • Guest
Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« on: 2009 February 25, 16:52:00 pm »
Sziasztok!

Most regisztráltam még csak a klubbotokba, hogy a tapasztalatotokat és segítségeteket kérjem!

A következő történt: 2 kocsival rendelkezünk, apuméknak Fiesta 1,4 TDCI dízel; nekem Fusion 1,4 TDCI dízel.

Szombat: Megcsörren a telefonom, édesapám, hogy menjek segíteni, mert megállt a Fiesta a körforgalomba és elvontatni nem tudjuk, mert se fék se semmi nincs így rajta trélert hív csak a cuccokat meg anyumat hozzam el... Telefonáltak a Ford Assistanc nak akik készségesen kiküldtek egy MAK-os kocsit, majd mivel a szerelő nemtudott mit kezdeni a kocsival ezért tréler és beszállították a váci úti Ford szakszervízbe. Szívtuk a fogunkat, hogy mi baja lehet a Fiestának hiszen 35.000km van benne 2 éves múlt és így megálljon… érthetetlen…

Vasárnap: Gyönyörű nap (gondoltam reggel), szép idő, 100km re leruccanunk a Fusion-nel egy 1napos síelésre egy kicsit mozogjunk:)  Eddig jól hangzik ugye? Gond nélkül megérkeztünk Mátraszentistvánra egészen a dombtetőig, ahol elkezdett remegni a kocsi (ugyanúgy mint a Fiesta, mielőtt megállt). Rengetegen voltak a sípályán ezért fölöslegesnek éreztük, hogy sokáig maradjunk így elindultunk 1 körül haza Bp.-re. A szerpentineken lefele egyszer csak leállt a Fusion is, természetesen pont egy kanyar után… :S kuplunggal és kézifékkel legurultam egy hosszabb egyenesre, ahol próbáltuk újraindítani a kocsit, de nem ment.  Kocsiban ülve és agyalva megláttuk a gps-en, hogy egyetlen kanyar választ el minket egy falutól annyit még legurulhatnánk… így is tettünk. Felhívtam a Ford Assistanc-ot, hogy van egy kis probléma, nem megy a kocsi, kért pár adatot, majd közölte, hogy nem garanciális a kocsi (ami még nincs 3 éves és egyszerre egy helyen vettük a Fiestával ami meg garanciális és ugyanaz a motor is van benne…?!?)! Így a hazaszállítása kb 80e Ft hát maradt a környékbeli város Gyöngyös ide vitte be egy magányszervizes trélerrel a műhelyébe, mi meg jöttünk haza busszal… Mivel nem tudott mit kezdeni Fusionnal, átvitte a helyi Fordba.

Remélem nem untattam senkit a kis mesével… 

Egyik Fordos fórum cikkben olvastunk pár ötletet és így sikerült hazahozni a mai napon gyöngyösről a kocsit, gyönyörűen ment a sztrádán, viszont amint megkellett állni és lement a fordulat máris leakart fulladni és megakart állni.

A váci úti Fordban egyenlőre fogalmuk sincs, hogy mi a baja a Fiestának, pedig szétkapták már a kocsit darabokra. Igaz gyöngyösön se tudták mivan a kocsival Ford fórumos cikk alapján tudtuk elindítani és hazahozni.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata???
Ötletek, hogy mit érdemes tenni, kipróbálni?
Miért van kevesebb garancia egy ugyanolyan motorral rendelkező Fusionre, mint egy Fiestára?
Hisztek a véletlenekben, hogy egyszerre romlik el mind a 2 autó vagy valaki szivathat minket? Hozzátudnak úgy nyúlni, hogy ne vegyük észre és ilyet okozzon?

Köszönöm előre is a válaszotokat, megjegyzéseket.

RyAn

  • Guest
Re: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« Reply #1 on: 2009 February 25, 18:05:57 pm »
vizes gázolaj?
nem lehet h egy helyen tankoltok a két kocsival?
anno fater kocsiján is ilyen volt eldugult a gázolajszűrő  :-\ és csak nagy nehezen indult be  :-\

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« Reply #2 on: 2009 February 25, 18:37:56 pm »
3. év az extragarancia, nézd meg a szerződésben az extráknál, van e a Fusionon! 4 éve 55, vagy 56 ezerbe került!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

SebiPix

  • Guest
Re: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« Reply #3 on: 2009 February 25, 19:37:27 pm »
A szerviz gázolaj vizsgálatot kért, amit meg is tettünk.
Az eredmény megfelelő minőségű gázolaj... Így az üzemanyagnak nem lehet baja.

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« Reply #4 on: 2009 February 26, 08:47:06 am »
3. év az extragarancia, nézd meg a szerz?désben az extráknál, van e a Fusionon! 4 éve 55, vagy 56 ezerbe került!

Nekünk 2 éve huszonegynehányezerbe fájt a 3. évre kiterjesztett garancia.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« Reply #5 on: 2009 March 03, 12:54:33 pm »
És mi volt a trükk, amivel el lehetett indítani?

Mk6 1.3 benzin

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« Reply #6 on: 2009 March 04, 10:02:17 am »
A szerviz gázolaj vizsgálatot kért, amit meg is tettünk.
Az eredmény megfelel? min?ség? gázolaj... Így az üzemanyagnak nem lehet baja.

Szia!

Csak olvasgattam és igazából nem értem hogy tudtatok mintát adni az esetleges vizes gázolajból, és ez hogyan történik. Csak azért mert ugye a víz és a gázolaj NEM keveredik össze valamint az esetleges szennyező anyagok sem. A gázolaj a víz tetején úszik a szennyező anyagok pedig a tank alján. A probléma akkor kezdődik ha lefogy az üzemanyag és a víz meg a kosz felett igen kevés a gázolaj :)) nos ha normál esetben mintát veszel az üzemanyag csőből az biztosan jó lesz , mert ugye nem keveredett össze :)
"fogj 15 liter ALPESI :)  gázolajat borits bele 2 liter vizet meg 1/2 kiló homokot és végy belőle mintát :)) " Viszont menet közben is beszívhat a motor bármelyikből a rászkódás miatt de ahogy megállsz szépen visszarendeződik minden.

Ezt az üzemanyag kérdést úgy vizsgálnám , hogy - mind a 2 - tank tartalmát kiüríteném egy "kádba" és akkor látni fogod hogy mi is a helyzet.

Nem kell hozzá laboratórium ez szabad  szemmel is jól látható.

üdv

ReFi

  • Guest
Re: Elromlottak egyszerre: Fiesta és Fusion
« Reply #7 on: 2009 March 05, 18:41:06 pm »
Nekem is üzemanyag probléma ugrott be első blikkre.
Valszeg én is azt csinálnám hogy leengedném a gázolajat a kocsiból, talán még a gázolajszűrőt is dobnám.
Eztán megtankolnám valami prémium dízelel + tisztitó adalékkal.