Author Topic: Vásárlás előtt  (Read 3723 times)

Marvinn

  • Guest
Vásárlás előtt
« on: 2008 December 30, 10:34:55 am »
Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok (első autó) és a Fiestában gondolkodok. Olvasgattam a fórumot és 2 "típushibát" véltem felfedezni ami egyébként nem típushiba. Az egyik az alapjárat ingadozás, lefulladás. A másik a hátramenet fokozat. Használtan szeretnék venni 2002-es vagy 2003-as szériából. Hirdetésekben láttam 1m1 ért 2003as modellt. Igaz hogy majdnem fapados, klíma nélküli, elektromos ablak nélküli de ránézésre jónak tűnik. Szerintetek érdemes 1m1 vagy max 1m3 ért megvenni? Mire kell odafigyelni a kereskedőnél, mit kell az autón mindenképpen megvizsgálni műszakilag? Gondolok itt olyanra hogy motortérnél megkopogtatni ezt azt. Vezetés közben pl nagyobb sebességről nagyot fékezni... ilyesmikre gondolok, de Ti nyilván ezt jobban tudjátok.

Használata főként város, munkába járás. Hétvégenként vidékre utazás rokonokhoz. Nem versenyautót akarok, hanem egy megbízható autót ami nem hagy ott az út szélén és viszonylag alacsony a rezsije. 55e km van az ilyen típusú autókban, terveim szerint nem márkaszervizbe vinném mert lenyúlósak, és garancia már lejár. Egy lelkiismeretes ügyes szerelő pont olyan jól dolgozik mint egy márkaszervizes csak kicsivel olcsóbban (gondolom én).

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Vásárlás előtt
« Reply #1 on: 2008 December 30, 11:29:43 am »
Meg talán becsületesebben is!

A Fityók 2002 környékiek ilyen áron vannak, bár fél évvel ezelőtt néztem utoljára. abban hogy jó e így még kevés az adat, felszereltség, vagy motor méret? az már jó kiinduló a többi, tehát a kopogós kérdésedről annyit, hogy már van egy ilyen téma valahol, használd a keresőt :)
És sok sikert is hozzá egyben!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Vásárlás előtt
« Reply #2 on: 2008 December 30, 12:51:59 pm »
Ha Pesten vagy környékén szeretnél autót vásárolni, és ha gondolod én nagyon segitek a választásban. Ingyé! Egy jó tanács autót elöször kinézet alapján válasz. Lehet hogy motorikusan tip-top és kevés benne a km. és közben megrágta már a Godzilla(Szará volt törve). Apró trükkök vannak hogy lehet ezeket kiszürni de azthiszem erre már topik. Sok sikert a keresgélésben! Üdv Kob!
kobold

Marvinn

  • Guest
Re: Vásárlás előtt
« Reply #3 on: 2008 December 30, 14:55:55 pm »
Szia!
Szívesen veszem a segítséget... Még nem is ültem ilyen autóban :)
Én a 3. kerületben lakok. Az is segítség ha látom egy olyan autó motorterét és egyébként is az autót ami működik és nem a kereskedőnél áll 1 éve. Motorhang, váltóhang, a kérdéses kuplunghang megvizsgálása. Szívesen veszem ha valaki szakít egy kis időt az autó megmutatására.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Vásárlás előtt
« Reply #4 on: 2008 December 30, 20:58:49 pm »
az enyém motormosás után van frissen :p
koboldnak lesz kis melója márki is találtam nem vészes de van két apróság, utána topp az autóm! :D megnézheted!::)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Vásárlás előtt
« Reply #5 on: 2008 December 30, 21:06:50 pm »
Szia Marvinn - és szia Többiek! :)

Habár, nekem idei az óótóóm, de (gondolom) nem lehet olyan oltári nagy különbség az MK6-os és MK7es fityók között... én már láttam mindkettőt, ültem mindkettőben, és - NŐI SZEMMEL :P - olyan hatalmas különbséget nem látok...
3. kerületben dolgozom, szívesen bemutatlak egy MK7esnek :) - hogyha ez Neked segítség...
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Vásárlás előtt
« Reply #6 on: 2008 December 31, 11:22:03 am »
Kuti! Akarsz róla beszélni?! Mármint a hibákról. ;D
kobold

Marvinn

  • Guest
Re: Vásárlás előtt
« Reply #7 on: 2008 December 31, 12:20:10 pm »
Kuti: Szívesen megnézem egy adandó alkalommal :)