Author Topic: Fontos információ MK3 ;)  (Read 10675 times)

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #15 on: 2012 January 08, 01:26:55 am »
Velem még egyszer sem nyittatták ki,  pedig ketyegtek ott különféle érdekességek. Műszakin meg hol a gond, nem értem.   :)


müszakin ott a gond hogy megnézik a motorszámot.
és nem szeret mindenki okosba vizsgáztatni plusz pénzért vagy haverságbol hogy elnézzék hogy nem az a motor van benne ami a forgalmiban   :)


Nekem kamu alvázszámmmal és motorkod nélkül most ment műszakira. Persze egy kis plussz pénzért. Sőt eredetiségvizsgán is átvittem így. A rendőr meg ugy sem nézegeti


erre azért büszke ne legyél hogy fizettél azért hogy átmenjen igy a vizsgán.
nem vagyok hülye tudom hogy sok embernél igy megy de azért ezzel dicsekedni nem kell.

npisti

  • Guest
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #16 on: 2012 July 06, 17:32:43 pm »
Sziasztok. Talán nem teljesen illik ide, de nem akartam külön topikot nyitni. Ajánlottak megvételre egy 1991-es 1.3-as Fiesta-t. Kipróbáltam, tulajdonképpen 21 éves használt autóhoz képest nem rossz. Viszont az furcsa benne, hogy nagyon feszes a váltókar. Végülis alapvetően az jó, ha a váltókar mozgása nem egy habverőhöz hasonlít. Azonban az 5. fokozatból való kikapcsolás kifejezetten erős mozdulatot kívánt. Nem mondom, hogy tépni kellett, de elég határozott erővel kellett hátrahúzni a kart, hogy kimozduljon. Korábban nem vezettem még ilyen szériájú Fiesta-t, ezért elbizonytalanodtam, hogy ez valami baj, vagy mindegyikben így működik? Egyébként az autóban (a tulaj elmondása szerint) nemrég teljes kuplung csere volt. A másik, ami érdekes volt, hogy ultra könnyű a kuplung pedál mozgatása, olyan, mintha a levegőben járna. Működik rendesen, mert nem recsegett a váltó, csak furcsa érzés volt. Ez a könnyű kuplung kezelés is normális (főleg új kuplung szerkezetnél)? Előre is köszönöm a segítséget, infókat.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #17 on: 2012 July 06, 17:59:52 pm »
a kuplung teljesen normális, hogy az elején észrevehetetlen, majd beáll egy kis idő/km után egy kb fix szintre.

a váltórúd 5-ben, nagyobb sebességről visszalassulás után volt szoros? mert az az enyémnek is szokása, nem tudom, hogy általános-e, de cseréltem már kulisszát, és megmaradt a jelenség. Ennek elterjedtségét vagy megerősítik, vagy nem.  ;D

A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

npisti

  • Guest
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #18 on: 2012 July 06, 20:03:42 pm »
Köszönöm a választ.

A tulaj is azt mondta, hogy azért ilyen puha a kuplung, mert új. Én meg fordítva gondolkodtam = az új kuplung keményebb (kell, hogy legyen), mert még kevés terhelést kaptak az alkatrészek. De akkor ez így jó.

Az 5. fokozattal kapcsolatos dolgot akkor tapasztaltam, amikor kb. 70-es tempónál visszaváltottam 4-ikbe, illetve kb. 80-as tempónál kitettem üresbe, hogy guruljon az autó. Aztán ekkor eléggé meg kellett húzni (kicsit megrántani) a váltókart, hogy megmozduljon. A többi fokozatból könnyen ki lehetett venni.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #19 on: 2012 July 06, 20:42:50 pm »
A kuplung logikáját én sem értem, de remélem, valaki felhomályosít bennünket :D

A váltó-jelenség nálam is megvan, pontosan ugyanez.
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

npisti

  • Guest
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #20 on: 2012 July 07, 11:49:32 am »
Oké, köszönöm, akkor ezek tekintetében megnyugodtam. Konkrét hibákat tekintve annyi volt még, hogy az irányjelző bekapcsolásakor hallható egy hangos sípoló hang rövid ideig. Gondolom ennek a javítása filléres téma, valami érintkezési gond lehet, vagy ilyesmi.

npisti

  • Guest
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #21 on: 2012 August 24, 20:50:21 pm »
Ajánlottak ismét egy kis Fiesta-t, 1.1-eset. Elbizonytalanodtam, ezért megint kérdezek. :) Az az érdekes az autóban, hogy élénk piros a fényezése kívül, a motortér viszont halvány bordó (a teljes motortér, egészen a homlokfalig). Az eladó azt állítja, hogy ez minden Ford-ban, illetve Fiesta-ban így van, hogy a motortér nem olyan fényes, mint a külső fényezés. Bár jelen esetben nem csak arról van szó, hogy fényes-nem fényes, hanem színárnyalatban is van eltérés. De ami még érdekesebb (ilyet a legolcsóbb keleti autóknál sem láttam sose), hogy a normál külső fényezés csak addig tart, amíg az lezárt motorháztető esetén látható. Tehát a motorháztető belseje is az említett halvány bordó, a sárvédők is csak a felső "vízszintes" élig pirosak, a hajlatnál, ahol van az a kb. 1,5cm-es függőleges rész, ott meg már matt bordóak. Teljesen olyan, mintha lezárt motorháztetővel fényezték volna az autót - az eladó szerint gyárilag.
Ez valóban így van minden példánynál? Előre is köszönöm a segítséget!

Most jobban megnéztem több, meghirdetett autót, de nem vagyok abban biztos, hogy az eladó álláspontja helyes...

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #22 on: 2012 August 25, 07:53:15 am »
Ilyen nincs.
Gyárilag ugyanolyan színűnek kell lennie, kívül-belül.......

RyAn

  • Guest
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #23 on: 2012 August 25, 08:31:18 am »
Ilyen nincs.
Gyárilag ugyanolyan színűnek kell lennie, kívül-belül.......

VAN! '93 ig fujták a fordokat telibe. gondolok itt a motortérre is.
'93tól a motortér csak 'alapozót' kapott.
Ez igy gyári. sajna utána már nem foglalkoztak úgy a fényezéssel mint elötte  :-\

npisti

  • Guest
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #24 on: 2012 August 25, 11:35:59 am »
Hmm... köszönöm a válaszokat. 1993. utáni az autó. Kerestem a neten egy képet és bejelöltem a bal oldalán pár dolgot, hogy jobban látni lehessen:
http://kepfeltoltes.hu/120825/motor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A kép bal oldalán, a sárvédő peremén húztam egy halvány piros vonalat. Odáig piros, és onnan, a felső peremtől már bordó (2 bordó nyíllal jelöltem) a szóban forgó autó. Ugyanez a helyzet azzal a kis lemezzel is, ami az ablaktörlő mechanikát takarja, annak is a pereme, az a kb. fél centis rész, ami a zárt motorháztető alá nyúlik, már nem piros. Tehát az egészen biztos, hogy az autó első részét lecsukott motorháztetővel fényezték. Csak azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy nyugat-európai autógyárban ez a szokás...  Mert azzal nem lenne bajom, ha a torony rész, vagy a tűzfal (ennek nevezik?) halványabb fényű, mint a külső rész, ez nem ritka, de az, hogy a sárvédő és a hátsó kis lemez is csak a motorháztető vonaláig van fújva, számomra meglepő.

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #25 on: 2012 August 25, 18:40:32 pm »
95 Decemberi az autóm (mk3.5) a színe fekete metál,de a motortér alatt selyemfényű fekete,úgyhogy nyugi nincs gáz  :P

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #26 on: 2012 August 26, 05:35:21 am »
2008-as MK7 szintén zenész. Újan vettem bizti nem volt törve :)
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #27 on: 2012 August 26, 20:43:16 pm »
Ne b@ssz......ezt nem tudtam.....   :o
Ez de gáz.....   :(

npisti

  • Guest
Re:Fontos információ MK3 ;)
« Reply #28 on: 2012 August 27, 05:34:46 am »
Köszönöm a válaszokat!