Author Topic: Fiesta 1.25I (75LE)?  (Read 46547 times)

Robi

  • Guest
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #30 on: 2007 September 12, 17:08:14 pm »
Ritkán csinálom ezt a "vissza 2esbe, 50-nél és GO!" dolgot.
Nem szeretném szétverni. De szeretem, ha hallom a direktszűrő kis szisszenését, mikor gyorsítok, 3000-es fordulatnál.  :notworthy:
Amúgy szoktam 50-nel 5ösben, de ritka, és jobban szereti a 4-est ilyen tempóban. :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #31 on: 2007 September 12, 17:20:25 pm »
50-nél ha kérdezitek általában 3. :D de 50-el nem meek :D vagy araszolok vagy min 60, ami már négyes, takaréküzemmódba 5. :D

Robi

  • Guest
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #32 on: 2007 September 12, 17:26:51 pm »
Na, igen. Párszor voltam már Pesten, és meg kell mondjam, tényleg ilyen a forgalom, vagy sehpgy, vagy nagyon alapon megy a vezetés.
Lassan itt, Miskolcon is kezd ilyen lenni, főleg az útépítések miatt. :)
De már keresem az egérutakat. :P

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #33 on: 2007 September 12, 20:15:38 pm »
szeretem Miskolcot,mármint vezetés szempontjából,szerintem rugalmasak az emberek.
debrecenben vezetek nap mint nap...na ott kretének vannak,tökölnek a belső sávban,mindenki megelőzi őket,aztán vissza eléjük,
de nem kapcsolnának hogy most akkor a külső sávban lenne a helyük,mert ők majd 2 km.múlva balra akarnak térni,böööűááá utálom
na ilyenkor van a vissza 2,padlógáz,és szétb..sz az ideg!
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #34 on: 2007 September 12, 20:30:37 pm »
igen, ez ilyen... ilyen nem csak debrecenben hanem majd mindenhol van, pesten főleg... nekem félig leszakadt kipuffal volt ilyen h felbaszta az agyam egy mazsola, és vissza 2 padló, 6000 és üveghang, és ilyenkor látom h megriad, és néz h mivan :D ha integet akkor kap szép dudaszót is, meg mikor visszameek elé szép két oldali ködlámpát a retinába :D na ennyitől már le is nyugodtam :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #35 on: 2007 September 12, 20:35:14 pm »
és ez egyre rosszabb!!!! >:(
Minden ami autĂł hifi!:)

Robi

  • Guest
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #36 on: 2007 September 12, 20:58:02 pm »
Csak nyugodtan kell vezetni! Az idegeskedés sehová sem vezet.
Röhögni kell rajtuk, hogy milyen vörös a fejük... Tegnap Szerencsen néztem nagyokat...
Ömlik az eső, mindenki lámpával, én meg fordulnék meg, sikerül is, de észrevettem h egy szürke(!!!) wartburg, kivilágítatlanul, szürkületben, jön felém, de rég megfordulok mire odaér, és látom, hogy int. Mondom ennek mi baja?
Kiszálok a kocsiból, egy néni megy át az úton, jóformán átér, erre egy barom rádudál, és magyaráz, mutogat, a néni meg már sehol.
Úgy meghajítanám az ilyet 2 rothadt almával. A rosszabb az mikor még gyorsít is, hogy dudálhasson... Fél h bepókhálósodik a kürt...
Az indexet bezzeg elfelejtik használni, az nincs az autón... duda az van! :)

Szépestét!  :notworthy:

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #37 on: 2007 September 12, 22:50:29 pm »
Csak nyugodtan kell vezetni! Az idegeskedés sehová sem vezet.
Röhögni kell rajtuk, hogy milyen vörös a fejük... Tegnap Szerencsen néztem nagyokat...
Ömlik az eső, mindenki lámpával, én meg fordulnék meg, sikerül is, de észrevettem h egy szürke(!!!) wartburg, kivilágítatlanul, szürkületben, jön felém, de rég megfordulok mire odaér, és látom, hogy int. Mondom ennek mi baja?
Kiszálok a kocsiból, egy néni megy át az úton, jóformán átér, erre egy barom rádudál, és magyaráz, mutogat, a néni meg már sehol.
Úgy meghajítanám az ilyet 2 rothadt almával. A rosszabb az mikor még gyorsít is, hogy dudálhasson... Fél h bepókhálósodik a kürt...
Az indexet bezzeg elfelejtik használni, az nincs az autón... duda az van! :)

Szépestét!  :notworthy:
alavetően engem nehezen lehet kihozni a sodromból, sőt a vezetés lenyugtat, de néha a mazsolák meg a tötymörgők az idegeimre mennek :D ilyenkor elmeek mellettük
ha anyáznak akkor kapnak vissza rendesen, anyázzanak másnak :D mondjuk a másik véglet se jobb, amikor a  10 millás verdákkal 2 centire a seggembe jön a köcsög mikor parkolót keresek. na ilyen esetekre van bekötve nekem mindkét oldalra a ködlámpám hátul :D csak megpöckölöm kétszer a kapcsolót és full úgy néz ki mintha a féklámpa villant volna :D szép csikorgásokat szoktam hallani :D s érdekes utána nem jön már a nyakamra. :D megijed :D

Robi

  • Guest
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #38 on: 2007 September 13, 07:22:36 am »
Hát ez nem rossz! :D
Jó ötlet. Azt Én sem szeretem, főleg mikor út szélén akarokparkolni, R-ben, és jön utánam a forgalom.
Ha megállok, és felgyullad a tolatólámpa, egy idegesebb megnyomja a dudát az tuti.
Olyankor kell kiszállni... :D

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #39 on: 2007 September 13, 12:41:11 pm »
Idegesítő tud lenni az biztos... ilyenkor lenne jó ha jó masszív verdával menne az ember.... mondjuk minimum Hammer és akkor a Merci előtt behúzni a kéziféket (mert ugyebár akkor nem világít a lámpa) és hoppá... Miért nem tartotta be a követési távolságot! Legközelebb lehet jobban vigyázna!
Amúgy én igyekszem előzékenyen vezetni (nem azt jelenti, hogy előzni folyamatosan, hanem azért elengedni a másikat....)de mindenkinek lehetnek idegesebb napjai! De tényleg a vezetéssel én is úgy vagyok hogy megnyugtat!
Igaz ez is sebesség függő... mert olyan 110-120 ig nyugtató... utána már nem annyira, mert jobban kell figyelni!
A nagy hajtásra visszatérve és amíg hideg a motor addig szigorúan, max 2500 ig pörgetem....viszont ha már elérte az N betű végét akkor már jöhet a menet...  :D ;D
próbáltam tegnap a 2-be 70 et, de nagyon sajnáltam szegényt... igaz még jobban is ment volna... de akkor már nem húz olyan jól, csak zúg a motor!
De aki mondjuk ilyen száguldozásokat szereti, az inkább vegyen erősebb autót... pl tudom ajánlani a 3000-eseket! Alapjáraton van benne annyi erő, mint az enyémbe 5000-es fordulaton! De azért többet is eszik! :D
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Rushmantheone

  • Guest
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #40 on: 2007 October 19, 11:33:14 am »
Én még most sajnos apám Focus-át hajtom! De nagyon szeretem! Sedan kivitel szal eléggé nagyocska 1.6-os benzin (nagyobbra nem bírtam rábeszélni ), de azért 2-ben 90-ben 3-ban 140-en! :D Remélem a kis sport fityeszem is bírni fogja a 2-ben 90-et! :D

belvon

  • Guest
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #41 on: 2007 November 02, 20:21:20 pm »
Helo!
Az 1.25 ös motor már egy továbbfejlesztett változat az 1.3ashoz képest.16 szelepes nem 8 szelepes mint az 1.3as!
Nekünk ilyen az egyik céges autónk és ha be van járatva nagyon jól húz!!
Csak ajánlani tudom!
Én most vettem egy ilyet szintén 1.25ös motorral,jövőhéten veszem át!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #42 on: 2007 November 02, 21:23:58 pm »
Idegesítő tud lenni az biztos... ilyenkor lenne jó ha jó masszív verdával menne az ember.... mondjuk minimum Hammer és akkor a Merci előtt behúzni a kéziféket (mert ugyebár akkor nem világít a lámpa) és hoppá... Miért nem tartotta be a követési távolságot! Legközelebb lehet jobban vigyázna!
Erre annyit mondanék h ha már kéziféket rántod be én inkább megnyomnám a fékpedált is h felvillanjon az a lámpa, ha a seggedbe jön nagyon akkor úgyse fog tudni megállni. A KRESZ előírja h az autó világítótesteinek megfelelően kell működnie, és ha nem gyullad fel a féklámpád akkor az egy bírósági tárgyaláson, vagy akár már a rendőr előtt is bukta is lehet. villanjon csak fel, onnantól kezdve nem tud mire hivatkozni, csak arra h túl közel volt, és mivel ő volt hátul ő a vétkes...

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #43 on: 2007 December 24, 13:55:01 pm »
Bocsánat, de bizonyítsa be hogy nem villantfel. a helyszínen még a rendőr kér egy lámpatesztet és kinyomott féknél világítani is fog, bizonyítsáák be, hogy te kézifékkel lassítottál. Amúgy nagyon bosszanntók tudnak lenni az emberek, de én igen türelmes vagyok/voltam, inkább elkezdek beszálni hozzá, hogy mely pillanatban bukna meg azillető. De ha piroslámpa van és nagyon a segge,mbe van eléggé hatásos, ha sárgul a lámpa és vannak még előtted bőven, tedd hátramenetbe a verdát és mikor indulnod kell 1-esbe, tutti nem másznalk rád mégegyszer!
Azért mondtam hogy voltam mert az idei nyár betett nekem. 4 hónapon át balatonon folyamatosan, kényelmes, nyugott közlekedési morál, egy-egy bénával akin csak nevetni lehet. De hazajöttem pestre és egyszerűen gyűlölöm a fővárost a sok impotens soförje miatt, gyorsan szakad a cérna, mondjuk erősebb igy is ez a cérna mint az átlag emberé, de már magamon is észrevettem, hogy nem vagyok óly nyugodt vezető mint annó! sajna
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta 1.25I (75LE)?
« Reply #44 on: 2007 December 24, 14:09:29 pm »
Bocsánat, de bizonyítsa be hogy nem villantfel. a helyszínen még a rendőr kér egy lámpatesztet és kinyomott féknél világítani is fog, bizonyítsáák be, hogy te kézifékkel lassítottál. Amúgy nagyon bosszanntók tudnak lenni az emberek, de én igen türelmes vagyok/voltam, inkább elkezdek beszálni hozzá, hogy mely pillanatban bukna meg azillető. De ha piroslámpa van és nagyon a segge,mbe van eléggé hatásos, ha sárgul a lámpa és vannak még előtted bőven, tedd hátramenetbe a verdát és mikor indulnod kell 1-esbe, tutti nem másznalk rád mégegyszer!
Azért mondtam hogy voltam mert az idei nyár betett nekem. 4 hónapon át balatonon folyamatosan, kényelmes, nyugott közlekedési morál, egy-egy bénával akin csak nevetni lehet. De hazajöttem pestre és egyszerűen gyűlölöm a fővárost a sok impotens soförje miatt, gyorsan szakad a cérna, mondjuk erősebb igy is ez a cérna mint az átlag emberé, de már magamon is észrevettem, hogy nem vagyok óly nyugodt vezető mint annó! sajna
Kuti! Én is türelmes embernek tartom magam. Az is voltam egészen tavaly nyárig minden ilyen esetben. akkor összetörtek elég csúnyán, és még rám is akarta verni a csóka a balhét. több mint 1 évig jártam emiatt a bíróságra, sok problémát okozott, de végül nem sikerült neki megfordítaniuk az ügyet. Sajnos ebben az ügyben megtanultam, hogy egy olyan pontot sem szabad hagyni ami olyan pont lehet amire tud hivatkozni a másik fél. Így jobb ha szépen felvillan az a lámpa. :)

A fővárosi közlekedés tényleg káosz, halál, nem rajongok érte én se. Bár én megszoktam már, és megvannak a megszokott reakciók ezekre. :)