Author Topic: Manuális klima  (Read 25286 times)

Offline fordnavigation

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +2/-0
Re:Manuális klima
« Reply #60 on: 2012 July 25, 07:14:47 am »
Hi,

adott egy 2008as MK7. A kérdés, hogy a klíma bekapcs gombja az reteszelt kapcsoló vagy nyomógomb relés öntartással?

Remélem ez segít (kapcsolási rajz):

http://data.hu/get/5380021/mk7-manualis-klima.pdf

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Manuális klima
« Reply #61 on: 2012 July 25, 07:46:03 am »
Köszi! Meglátjuk jutok-e vele valamire :) Bár természetesen most megjavult... Az volt a gond, hogy csak addig ment a klíma amíg nyomtam a gombot, ha elengedtem leállt.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Gettagrip

  • Guest
Manuális klima
« Reply #62 on: 2012 October 24, 14:42:34 pm »
Sziasztok!
Vásároltunk egy 2004-es Fiestát, 1.4-es benzines.
Manuális klímával.
Az a gond, vagyis lehet hogy nem is gond hogy ha jár a motor, függetlenül attól hogy hány fokos, frissen indítás után is ha bekapcsolom a klímát akkor automatikusan elkezd pörögni a hűtőventillátor ( a motor előtt a hűtő mögötti ventillátor). Ha kikapcsolom a klímát akkor leáll.
Ez normális jelenség vagy valami hiba?
Ha hiba akkor mi lehet a gond?
Szerintem nem kell a klímával együtt automatikusan elindulni a hűtőventillátornak. Más kocsiban csak akkor hallottam ilyet ha már majdnem felforrt a víz...

Üdv: Zoli.

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Manuális klima
« Reply #63 on: 2012 October 24, 14:45:22 pm »
Láttad is, hogy pörög a venti, vagy csak hallod bentről hogy valami elkezd dolgozni?
ildipontbretus kukac gmail pont com

Gettagrip

  • Guest
Re:Manuális klima
« Reply #64 on: 2012 October 24, 15:14:04 pm »
Láttad is, hogy pörög a venti, vagy csak hallod bentről hogy valami elkezd dolgozni?


Szia!
Persze hogy láttam:) Ezt mondom, beindítom a kocsit, hideg a motor, nyitva a motorháztető, megnyomom a klíma gombját és elindul a hűtőventillátor maxon. Úgy mint amikor nagyon meleg a víz.