Author Topic: Manuális klima  (Read 25323 times)

rgida

  • Guest
Manuális klima
« on: 2009 January 17, 13:58:51 pm »
Nem találtam kifejezetten ilyen topikot.
Szóval azt akarja egy ismerősöm nekem bemagyarázni,hogy figyeljek arra, hogy ha a hőmérséklet szabályzó teljesen a melegre van állítva,és a befúvás a szélvédőre van irányítva,akkor bekapcsol a klima!
Szerintem ez hülyeség,mert a klíma a ventilátor bekapcsolása nélkül nem megy.és ha bekapcsolna akkor világítani kellene a gombnak is.Vagy rosszul tudom?mert ha ez igaz akkor honnan tudnám hogy megy a klíma vagy sem?!
« Last Edit: 2009 January 17, 14:16:28 pm by rgida »

norbert8210

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #1 on: 2009 January 17, 17:05:12 pm »
Hát ez tényleg elég nagy hülyeség :-X, :pain10:mond meg neki hogy szarjon sünt :pottytrain5:

RyAn

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #2 on: 2009 January 17, 17:06:55 pm »
Hát ez tényleg elég nagy hülyeség :-X, :pain10: mond meg neki hogy szarjon sünt :pottytrain5:

 ;D

rgida

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #3 on: 2009 January 17, 17:16:38 pm »
Gondoltam.
1 percig sem hittem el,csak már meguntam hallgatni hogy "Fordoknál ez így van".Az illető Transitot szokott vezetni.De hogy honnét szedte ezt... ???

BlackStar

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #4 on: 2009 January 17, 18:26:28 pm »
Nem találtam kifejezetten ilyen topikot.
Szóval azt akarja egy ismerősöm nekem bemagyarázni,hogy figyeljek arra, hogy ha a hőmérséklet szabályzó teljesen a melegre van állítva,és a befúvás a szélvédőre van irányítva,akkor bekapcsol a klima!
Szerintem ez hülyeség,mert a klíma a ventilátor bekapcsolása nélkül nem megy.és ha bekapcsolna akkor világítani kellene a gombnak is.Vagy rosszul tudom?mert ha ez igaz akkor honnan tudnám hogy megy a klíma vagy sem?!

Tény,hogy vannak olyan autók (pl hyundai accent) aminek van olyan állása,hogy a klíma automatikusan bekapcsol,de fordnál még én sem láttam ilyet...

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Manuális klima
« Reply #5 on: 2009 January 18, 11:15:24 am »
Asszem de nem vagyok benne teljessen biztos de a haverom fiat bravoja is olyan volt hogy ha teljessen rátekertem mindent akkor bekapcsolt a klima + még a tükörf?ttés is!Ám bár nem vagyok benne biztos mivel a klima egy id? után beadta az unalmast!
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

rgida

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #6 on: 2009 January 18, 11:19:51 am »
Na jó,de akkor égni kéne a visszajelzőlámpának is nem?Mert akkor az ember nem is tudja hogy megy a klíma..

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Manuális klima
« Reply #7 on: 2009 January 18, 11:23:31 am »
ebben igazat adok akkor nem tudom de  a bravoban  ha a hőfokot maxra nyomtam akkor mindenhol elkezdte nyomni a max ventillátor fordulaton a levegőt miközben ahhoz a kapcsolóhoz hozzá sem nyultam
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

rgida

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #8 on: 2009 January 18, 11:35:52 am »
De akkor a venti is bekapcsolt!Úgy lehet,de nekem ezt venti nélkül akarták bemagyarázni! Ami lehetetlen, mert tudtommal venti nélkül nem megy a klíma/a kezelési szerint sem/

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Manuális klima
« Reply #9 on: 2009 January 18, 11:49:22 am »
Akkor bizony tényleg butaságnak tűnik!
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

rgida

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #10 on: 2009 January 18, 14:00:53 pm »
Akkor ennyi! Megcáfolva! ;D

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Manuális klima
« Reply #11 on: 2009 January 19, 07:50:19 am »
Nem találtam kifejezetten ilyen topikot.
Szóval azt akarja egy ismerősöm nekem bemagyarázni,hogy figyeljek arra, hogy ha a hőmérséklet szabályzó teljesen a melegre van állítva,és a befúvás a szélvédőre van irányítva,akkor bekapcsol a klima!
Szerintem ez hülyeség,mert a klíma a ventilátor bekapcsolása nélkül nem megy.és ha bekapcsolna akkor világítani kellene a gombnak is.Vagy rosszul tudom?mert ha ez igaz akkor honnan tudnám hogy megy a klíma vagy sem?!

Hello! Azért nem akkora hülyeség mert mindkettőtöknek igaza van a transitokban a két tekerentyű teljesen jobbra=páramentesítés !! ezért ha max ra teszed a fűtést és szélvédőn van a másik akkor bekapcsol a klíma - csak hogy szárítsa a levegőt :) - természetesen valamelyik ventillátor sebességi fokozat is szükséges!


Mickey80

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #12 on: 2009 January 22, 10:40:38 am »
Üdv Mindenkinek!

Én már végigpróbáltam a dolgokat tekergetni, kapcsolgatni, de csak akkor megy a klíma, ha bekapcsolom.
Egyébként ez alapból hülyeség szerintem, mivel csak hideg levegőt tud "csinálni" a klíma.
Te pedig azt írtad, hogy ...ha a hőmérséklet szabályzó teljesen a melegre van állítva...

Jól gondolom?

rgida

  • Guest
Re: Manuális klima
« Reply #13 on: 2009 January 22, 11:53:51 am »
Szerintem is hülyeség.De ezt akarják nekem bemagyarázni.  >:( ???  Még mindig....

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Manuális klima
« Reply #14 on: 2009 January 22, 21:40:26 pm »
Szerintem mutasd meg nekik, mikor elforgatod a kapcsolókat és mikor bekapcsolod a klímát.

Nálam halk kattanás hallható és picit emelkedik a fordulatszám alapjáraton ha klíma bekapcs.

Szerintem nem lehet nem észrevenni a különbséget.

Úgyhogy ne hagyd magad  ;)