Author Topic: első lámpák fényereje  (Read 18615 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: első lámpák fényereje
« Reply #15 on: 2007 December 18, 12:28:48 pm »
hey!
a búra mennyire sérülékeny ha szétszedem? (mivel ragasztva van) és ha sikerülne leoperálnom akkor mivel lehetne visszaragasztani?

sérüléken, nagyon óvatosan kell leszedni. visszaragasztani meg üvegragasztóval, amivel az akváriumokat is ragasztják. vagy valami hasonló ragasztóval. :)

lewi

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #16 on: 2007 December 18, 12:31:58 pm »
oxa köszke

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: első lámpák fényereje
« Reply #17 on: 2007 December 18, 12:50:45 pm »
szívesen. Fiestához nemtom mennyi, de a LADAmhoz 1320 Ft/db a lámpabúra. szal én fogok egy kis kalapácsot és leütöm róla úgyis van rajta 1-1 kavics ütötte lyuk... :D s akkor már lesz kis lámpatuning is :D

lewi

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #18 on: 2007 December 18, 15:47:38 pm »
megkérdeztem: 1700ft/db a búra és kb 1400ft a postakölcség úgyhogy így mindnnel együtt kb 4500ft ból kijönne de lehet hogy tesómékkal kéne hazahozatnom
tenk jú veri máccs a válaszokat :notworthy:

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: első lámpák fényereje
« Reply #19 on: 2008 February 21, 20:30:30 pm »
Sziasztok!

Szerintem a tisztítás is sokat segíthet. Sok lámpatest olyan, hogy az üveget kis kapcsok tartják és azokat egy sima nagy csavarhúzóval le lehet pattintani, majd az üveget belülről ki lehet tisztítani, még akár a foncsort is...viszont vigyázat!!! Foncsornál semmi mosószer használata nem jó... csak sima puha ruhával törölgesd meg!
Szemmel látható a különbség... főleg ha olyan a lápma ami már évek óta nem volt hozzányúlva! mert azért oda is bejut idővel a por...évő hőjétől kicsit mattul a foncsor.
Nem lesz tőle xenon fénye, de azért javul!  ;)

hey!
a búra mennyire sérülékeny ha szétszedem? (mivel ragasztva van) és ha sikerülne leoperálnom akkor mivel lehetne visszaragasztani?

sérüléken, nagyon óvatosan kell leszedni. visszaragasztani meg üvegragasztóval, amivel az akváriumokat is ragasztják. vagy valami hasonló ragasztóval. :)
Akváriumot speciel én úgy tudom, hogy szilikonnal ragasztják!
« Last Edit: 2008 February 21, 20:37:24 pm by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: első lámpák fényereje
« Reply #20 on: 2008 February 21, 22:03:16 pm »
Lewi szerintem Neked szimplán nincs jól beállítva a fényszóród! Az én 19éves lámpámmal is tökéletesen látok. Bár a minap állítottam rajta, hogy kicsit lejjebb világítson, mert sokan villogtak már szemből :-X
Pláne, hogy most ruháztam be 1 pár "ósangazdaságos" - 1600Ft-os - Xenontöltésű izzókra :P
Nem mintha eddig nem láttam volna, de megkellett vígasztalnom magam a többórás bevásárlás miatt...párom ugyanis nagyon szeret "shoppingolni" :-X
« Last Edit: 2008 February 22, 22:16:42 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Ryan

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #21 on: 2008 February 21, 22:13:26 pm »
Lewi szerintem Neked szimplán nincs jól beállítva a fényszóród! Az én 19éves lámpámmal is tökéletesen látok. Bár a minap állítottam rajta, hogy kicsit lejjebb állítottam, mert sokan villogtak már szemből :-X
Pláne, hogy most ruháztam be 1 pár "ósangazdaságos" - 1600Ft-os - Xenontöltésű izzókra :P
Nem mintha eddig nem láttam volna, de megkellett vígasztalnom magam a többórás bevásárlás miatt...párom ugyanis nagyon szeret "shoppingolni" :-X

ismerjük  :-X elsö talin amin voltam akkor is elvoltatok a tescoba  ::) :-X

lewi

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #22 on: 2008 March 10, 11:23:06 am »
hey!
múltkor otthon beállítgattam sztem jó lett (jobb :) ) de mindenképp meg kell vennem a lámpatesteket mert az előző tulaj (az őrült  >:( )
beleragasztotta az egyikbe az égőt úgyhogy ha az kiég akkor dobhatom a kukába
majd az újakat meg beállítatom szervízben
köszke

Offline Jim

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re: első lámpák fényereje
« Reply #23 on: 2009 February 03, 00:07:11 am »
Latom regota porosodik ez a topic....
En november ota hajtom a Fifit, es nagyon zavart, hogy varosban nem is latom, hogy vilagit, a kozvilagitas erosebb...
En is 1800ert tettem bele xenonizzot, ettol feher a fenye, esoben talan jobban latni, de varosban elegge kuka meg ez is..
Xenonszetett nem nem teszek bele, annyira nem letfontossagu. De motorba tavaly beletettem a tompitottba xenonszettet, mert ott nagyon fontos a tokeletes latas, es mondhatom, 3 nagysagrenddel jobban latok. Szal megeri, ha az ember maximalista..

Mas, valamelyikotok kepen egy feher Fiestan lattam, h a kodfenylampak az elso lokos alatt a lemezbe vannak sullyesztve. Nos en is kaptam egy parat, de ahogy nezegettem, csak ott kene kivagni a lemezt, es hatulrol csavarozni...
Esetleg van valakinek otlete mas, kifinomultabb megoldashoz?
Kosz
Gyozo

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: első lámpák fényereje
« Reply #24 on: 2009 February 03, 00:44:27 am »
ha a topicot elolvastad, szánj rá 10e Ft körül vegyél bele 1 pár utángyártott első lámpát és fogsz látni... bemattult a foncsor...

RyAn

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #25 on: 2009 February 03, 08:20:16 am »
Latom regota porosodik ez a topic....
En november ota hajtom a Fifit, es nagyon zavart, hogy varosban nem is latom, hogy vilagit, a kozvilagitas erosebb...
En is 1800ert tettem bele xenonizzot, ettol feher a fenye, esoben talan jobban latni, de varosban elegge kuka meg ez is..
Xenonszetett nem nem teszek bele, annyira nem letfontossagu. De motorba tavaly beletettem a tompitottba xenonszettet, mert ott nagyon fontos a tokeletes latas, es mondhatom, 3 nagysagrenddel jobban latok. Szal megeri, ha az ember maximalista..

Mas, valamelyikotok kepen egy feher Fiestan lattam, h a kodfenylampak az elso lokos alatt a lemezbe vannak sullyesztve. Nos en is kaptam egy parat, de ahogy nezegettem, csak ott kene kivagni a lemezt, es hatulrol csavarozni...
Esetleg van valakinek otlete mas, kifinomultabb megoldashoz?
Kosz
Gyozo

vannak  eladó lökhárítóim elsőbe benne van a ködlámpa is meg a pót refi is  ;) ;D

AniBaba

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #26 on: 2009 February 09, 13:35:39 pm »
Érdemes márkásabb halogén izzót belerakni, a xenon-hatású noname helyett.
Én GE Sportlight-ot tettem bele. 3-4000 Ft a pár, kék búrás (tehát élesebb, fehér fénye van), UV-szűrős (nem bántja a foncsort), elviekben 50% plusz fényerő (természetesen az élettartam rovására!).

Reklám helye:
http://bolthely.hu/tungsram/id/00163_Halogen_fenyszoro_izzo__H4_12V__60_55W_P43t_GE_Sportlight_53800NHSU

Ja, KRESZ előírásoknak megfelel (ahogy a leírás is mondja), nem ugathatnak érte.

Ryan eladó xr lökösei pedig gyönyörűek :D

RyAn

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #27 on: 2009 February 09, 15:22:31 pm »
tudom  ;D

de van belöle még egy 90% szett

AniBaba

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #28 on: 2009 February 09, 15:32:19 pm »
OFF:

Jim, nagyon tetszenek a felnik. 13 v. 14 coll? Milyen gyártmány? Honnan? Mennyi? Kell! :D

ON:

b0rZ

  • Guest
Re: első lámpák fényereje
« Reply #29 on: 2009 March 20, 21:50:05 pm »
Érdemes márkásabb halogén izzót belerakni, a xenon-hatású noname helyett.
Én GE Sportlight-ot tettem bele. 3-4000 Ft a pár, kék búrás (tehát élesebb, fehér fénye van), UV-sz?r?s (nem bántja a foncsort), elviekben 50% plusz fényer? (természetesen az élettartam rovására!).

Reklám helye:
http://bolthely.hu/tungsram/id/00163_Halogen_fenyszoro_izzo__H4_12V__60_55W_P43t_GE_Sportlight_53800NHSU

Ja, KRESZ el?írásoknak megfelel (ahogy a leírás is mondja), nem ugathatnak érte.

Ryan eladó xr lökösei pedig gyönyör?ek :D

Hali !    uhhh de jó hogy végig olvastam ezt a topicot is  :notworthy: ha ez szted faja azaz bevált Neked akkor megprószálom én is - mondjuk nekem ilyen gondom nincs szerencsére hogy alig látok :)

Egyszerűen nem tököltem hogy most hogyan kapom szét stb. így tisztítom úgy tisztítom stb. vettem utángyártott bal jobb zsír új búrákat a cromaxnál és elvittem szerelőmhöz aki ingyen beállította -
Mondjuk abba szerencsém van hogy egy "telepen" Kenőanyagos vagyok" és az autószerelő - gumis - alkatrész "beszállító" is egy helyen van :) így minden héten vmit csináltatok :P