Author Topic: Müszerfal  (Read 15804 times)

nandi

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #15 on: 2007 October 09, 08:58:25 am »
Abből van 3 darab a műszerfal tetején, ez egy csavar takaró. ha kiveszed, alatta van egy thorx fejű csavar, ami a műszerfalat rögzíti a karosszériához. Ha kiveszed ezt a 3 db-ot, plusz az ajtóknál 2-2 db-ot, akkor lejön a komplett műszerfal. Na jó, még van egy-két csavar a kormányoszlopnál, meg itt ott, de megoldható.

Ryan

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #16 on: 2007 October 09, 08:59:54 am »
Abb?l van 3 darab a m?szerfal tetején, ez egy csavar takaró. ha kiveszed, alatta van egy thorx fej? csavar, ami a m?szerfalat rögzíti a karosszériához. Ha kiveszed ezt a 3 db-ot, plusz az ajtóknál 2-2 db-ot, akkor lejön a komplett m?szerfal. Na jó, még van egy-két csavar a kormányoszlopnál, meg itt ott, de megoldható.

pont ezt akartam irni :-X

lewi

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #17 on: 2007 October 09, 10:30:25 am »
ah most már vágom! erre nem gondoltam!
köszke

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #18 on: 2009 May 21, 17:20:42 pm »
most találtam rá erre a témára... pont aktuális nálam amit sUdYe mondott... a vízhőfok mérőt próbáltam az említett módon kalibrálni... szét szedtem a műszerfalat ahol a műszeregységek vannak ott  próbáltam a mutatót állítgatni de semmi... a norm felirat alá esik a vastag fehér csík alatt van kb 2-3 mm-re... hogyan lehet beállítani hogy a fehértől mérjen? mert szerintem ez így eléggé csalókás... vagy ez így normális? :-\

RyAn

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #19 on: 2009 May 22, 07:57:47 am »
villával alá kell nyulni a mutatónak.
és ovatosan lehuzni kocsi garázsba pihent éjszaka szoval abszolut hideg motornál inditod a kocsit és ugy kb 2perc után vissza rakod a mutatot oda ahonnan akarod h mérjen de ne tekergesd.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Müszerfal
« Reply #20 on: 2009 May 22, 10:58:48 am »
ezt így kell? nem is tudtam ???

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #21 on: 2009 May 22, 11:00:02 am »
áháááááááá naa popás szuper! végre a mai nap valami jó dolog

Bubus

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #22 on: 2009 September 18, 19:35:44 pm »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,a következő dologgal kapcsolatban.
Vettem néhány fehér,és kék ledet,amit a kis izzó helyére kell betenni,mindenféle ellenállás nélkül.1,2w-osak,és 12v.A fűtéskezelőnél betettem 4-et párhuzamba kötve.Király lett.Gondoltam kicserélem a műszerfalban is,ha tudom.Kicsavartam alul a 2 csavart,levettem a műanyag óra keretet.Felül van 2 izzó,a kisebbiket kicseréltem ledre,és kicsapta.Meg még 2-őt.Utánna visszatettem az izzót,de semmi életjelet nem ad.Nem világít egyik sem.Most nincs műszerfalvilágításom.Végig nézetem minden biztosítékot,mind jó.Az autón minden működik,csak a műszerfalvilágítás nem.Mi lehet a baj?Mekkora izzó való bele?Beletettem többet is,de egyikkel sem világít.Vagy 10-15-öt próbáltam bele,de semmi.Mind rossz lenne?
Még valami:gyújtás nélkül csak helyzetjelző világít,se tompított,se fénykürt.Ez normális dolog?
Nagyon köszönöm a segítséget.
Üdv:Karesz

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Müszerfal
« Reply #23 on: 2009 September 18, 19:46:39 pm »
A ledek csak akkor szoktak elromlani,ha fordított polaritást kapnak.Ekkor villannak egy nagyot,és utána nem világítanak többé.Ha ezt produkálta,akkor valószínű ez volt a baj :P

Ha utána a rendes izzóval sem ment a dolog,akkor tuti biztosíték,javaslom nézd át tüzetesebben a bizti táblát!  :P
Ha mégsem ment ki egyik bizti sem...na,akkor tanácstalan vagyok :-\
 Gyújtás nélkül nekem is csak a helyzetjelző világít :P
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re: Müszerfal
« Reply #24 on: 2009 October 07, 19:39:57 pm »
Hello

Én azt szeretném megtudni h a 1993-as 1.3 benzines FIESTA-ba belelehet e rakni olyan műszerfalat amibe van ford.sz. mérő mert az enyémbe sajnos nincs:(
PLS Írjatok
előre is thx a választ

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Müszerfal
« Reply #25 on: 2009 October 07, 20:04:56 pm »
Minden további nélküli.

RyAn

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #26 on: 2009 October 07, 20:45:17 pm »
bele... csak a ford.számot  be kell kötni erről is van topic...

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re: Müszerfal
« Reply #27 on: 2009 October 08, 14:08:16 pm »
köszi a segítséget

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Müszerfal
« Reply #28 on: 2010 February 06, 12:33:54 pm »
csal a km órám... 140-et mutat gps szerint 125... mit lehet vele kezdeni???

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Müszerfal
« Reply #29 on: 2010 February 06, 12:38:22 pm »
megszokod. örüljé, így kevésbé bírságolnak majd meg. :)

lehet állítgatni, de sztem ott a kerekeid átmérője nem lesz gyári ha nem piszkáltad meg azt a műszeregységet még.