Author Topic: Gumikopás durván?!  (Read 3619 times)

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Gumikopás durván?!
« on: 2010 March 08, 10:49:27 am »
Ciao
Tegnap vettem észre hogy a bal hátsó abroncs belső fele simára van nyalva(nem általam). Semmi borda nincs azon a részen. Ma voltam gumisnál,javasolta hogy nézessem meg a futóművet. Mi lehet a gond? Valaki tudna esetleg tanácsot adni?
Másik: Jobb elöl kopogó hang jön a futómű felől kátyú,fekvőrendőr,egyéb döccenő esetén.Tipp?
Köszi a válaszokat,segítséget.
Písz
Fiesta 1.3

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Gumikopás durván?!
« Reply #1 on: 2010 March 08, 10:51:48 am »
Kopásra mindenképpen futóművest javasolnék, azt jelenti a kopásod, h túlságosan befele dől a kereked.
Kopogás: ez így elsőre sokminden lehet, de ha úgyis ott leszel a futóművesnél hátha mond arra is okosat.
D.V.Zs.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Gumikopás durván?!
« Reply #2 on: 2010 March 08, 11:08:19 am »
stabilizátor rúd, tartógömbfej, nekem ezek kopogtak

AniBaba

  • Guest
Re: Gumikopás durván?!
« Reply #3 on: 2010 March 08, 12:57:41 pm »
Vagy szilent miatt kopog, esetleg a toronycsapágy fáradt és furcsa nyikorgó-kopogó hangot hallathat, ha tekered a kormányt, vagy egyenetlen felületre mész fel (pl. ferdén mész fekvőrendőrre).

A gumikopás: rossz a futóműbeállítás, ezért rosszul áll a kerék. Vagy törve volt a kocsi, rosszul lett összerakva a hátulja, és ferde az egész mindenség. Na akkor szétzabálja a gumit.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Gumikopás durván?!
« Reply #4 on: 2010 March 08, 13:44:25 pm »
A hátsó kerék, belső oldal kopást, futóműbeállítással lehet orvosolni. 5000ft megcsinálják mind a négy kereket digitális beállítással. De az is lehet hogy alkatrészt kell cserélni. Kerék le és tüzetesen vizsgáld meg.
Jobb elől jövő kopogó hang az tuti kormánycsukló. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy: motorháztető fel, jobb első ajtó ki, mozgatod a kormányt, közben figyeled a váltó mögött lévő kormánycsuklót. ott ha hézagot látsz illetve nagy holtjátékot akkor azt kell cserélni. Cromaxban 7500ft. Ha nem ez a gond akkor ellenőrízd a kerekek kotyogását. ha kotyog akkor lehetséges a teleszkóp, vagy a csapágya, féltengely, gömbfej. Legjobb ha leveszed a kereket és ellenőrzöl minden alkatrészt. Én is így jöttem rá. Indulásnál ropog, kopog a kerék? sok sikert, ha nem értesz valamit írj, segítünk, Spórolni.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re: Gumikopás durván?!
« Reply #5 on: 2010 March 19, 15:52:26 pm »
Köszi a válaszokat, a futóművet meg fogom nézetni mindenképp, egy hozzá értő emberrel,aztán meglátjuk mit ad a gép.remélem nem komoly,mert most épp nem nagyon van miből költeni rá.Bár ami kell,az kell.
Köszi még1x.
písz
Fiesta 1.3