Author Topic: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?  (Read 13794 times)

roberto

  • Guest
MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« on: 2007 February 19, 19:44:56 pm »
helótok fiestások ;D nemrég cseréltem le a kocsimat eggy ford fiesta curierra és kiváncsi lennék milyen véleménnyel vagytok erről a tipusrol.a motor 1.8 diesel 44kw álitólag 6,9-et eszik 100-ra bár nekem sikerült kihoznom belőle 7,5-öt :-\ mikre kell ennél a tipusnál figyelni esetleg valami tippek a motorral kapcsolatban?mindenki segitségét és tippeit szivesen várom :notworthy: :notworthy:
« Last Edit: 2007 February 19, 19:50:27 pm by viktorwrz »

Ákos

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #1 on: 2007 February 19, 21:06:12 pm »
helótok fiestások ;D nemrég cseréltem le a kocsimat eggy ford fiesta curierra és kiváncsi lennék milyen véleménnyel vagytok erről a tipusrol.a motor 1.8 diesel 44kw álitólag 6,9-et eszik 100-ra bár nekem sikerült kihoznom belőle 7,5-öt :-\ mikre kell ennél a tipusnál figyelni esetleg valami tippek a motorral kapcsolatban?mindenki segitségét és tippeit szivesen várom :notworthy: :notworthy:

Ha kell akkor karbantartási jegyzéket tudok küldeni, ha sikerül egyszer beszkennelni!:)

Apika

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #2 on: 2007 February 20, 00:55:45 am »
helótok fiestások ;D nemrég cseréltem le a kocsimat eggy ford fiesta curierra és kiváncsi lennék milyen véleménnyel vagytok erről a tipusrol.a motor 1.8 diesel 44kw álitólag 6,9-et eszik 100-ra bár nekem sikerült kihoznom belőle 7,5-öt :-\ mikre kell ennél a tipusnál figyelni esetleg valami tippek a motorral kapcsolatban?mindenki segitségét és tippeit szivesen várom :notworthy: :notworthy:

Én kb 2 évig jártam eggyel, és nagyon megbízható és takaros járgány volt. Csak csínján kell bánni vele.
üdv:
apika

roberto

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #3 on: 2007 February 20, 18:14:55 pm »
eddig meg vagyok vele elégedve bár nem mentem még vele tul sokat kb 1500km.a csinnyán bánást mire gondoltad?a motor nem birja vagy a kaszni? a szivotorokban volt eggy kis lerekodás mikor megméztem  ::) ez normális ezeknél a motoroknál vagy valami komolyabb gond kezdete? ákosnak megköszönném ha sikerül a szkennelés :notworthy: eddig is kösssssssz mindenkinek.

Ákos

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #4 on: 2007 February 20, 21:29:24 pm »
ok
- elmegyek a csajom diplomaosztójára
- levizsgáztatom a verdát
- megünneplem a szüli meg névanapom
- kicserélem a vizsga után a kocsim motorját, de előtte összerakom
- aztán iszom egy sört és megteszem amit igértem!

Egyszóval türelem szkennelést teremt!:)
 ;D

zaporosec

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #5 on: 2008 April 04, 23:42:46 pm »
hali!nekem 1.5éve van + eddig nem volt vele semmi nagyobb probléma .van benne 335000km én raktam bele kb35öt .nekem 6l-t eszik és 160km/h a vége

silvercircle

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #6 on: 2008 April 05, 13:19:39 pm »
A 7,5 l az azért kissé sok fogyasztásra, mondjuk én a 6-ot is sokallom, az enyém 5 literrel elmegy vegyesben. Az MK3-asom is beérte 5 literrel. Mondjuk az is igaz, hogy nem száguldozom vele. Nem is arra való.

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #7 on: 2008 April 05, 15:30:18 pm »
enyém szerintem esélytelen hogy 7 alatt fogyasszon :-X majd egyszer megmérem ::)
de mondjuk csak kis távra van használva :-\
bírja a strapát mint az összes fifi ^^

silvercircle

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #8 on: 2008 April 05, 15:42:51 pm »
Oké, de a tied TD. :) Viszont az cserébe erősebb is. Ha egy 1.8-as sima szívódízel fityesz jól be van állítva és az ember nem tapossa ki a szemét, akkor 5-5,5 literrel meg kéne elégednie. Szerintem.

bi22o

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #9 on: 2008 April 05, 16:21:46 pm »
bírja a strapát mint az összes fifi ^^

lol  ;D ;D ;D

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #10 on: 2008 April 05, 18:47:07 pm »
Oké, de a tied TD. :) Viszont az cserébe er?sebb is. Ha egy 1.8-as sima szívódízel fityesz jól be van állítva és az ember nem tapossa ki a szemét, akkor 5-5,5 literrel meg kéne elégednie. Szerintem.

azért mondtam hogy esélytelen mert tádé ::)
amugy tényleg annyit "kortyolna"  :notworthy:

cápa

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #11 on: 2008 April 09, 23:05:16 pm »
Nekem már nagyon sok autóm volt,és van jelenleg is.Fiestám van 2db 1,8 diesel az egyiknek jobb a motorja mint a másiknak.A szebbikket közuton hajtom a másikat meg pecázni használom.Ijen kevés fogyasztású autóim még nem voltak.Ezeket lehet ütni vágni.Az hogy csak 60 LE-s a motorja annak ellenére vastagon veri a kategóriáját.Az utcai használatu vége 180km-ó körül van.Hosszabb uton 140-150-et megyek a fogyasztásom nemegyszer megállt 5-l alatt.Nagyon meg vagyok velük elégedve.Javaslom,hogy nézd meg,hogy kb.120-130-nál hogy áll a gázpedálod.Az enyémeknek ilyen tempónál mikor a motor tartja a tempót én úgy mondom,hogy az alapjárat meg egy pici.Nagyon jó motor kell hozzá.Ellenben egy kifogásom

van,hogy kategóriájábanÜ eléggé fapadosnak tünik.Strapára, állandó asználatra TÖKÉLETES.Üdv.Cápa.

silvercircle

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #12 on: 2008 April 10, 08:16:49 am »
180 km/h ??? Egy sima szívódízellel? Akkor szinte biztosra mondom neked, hogy abban az autóban más váltó van, mint amilyennel általában a fiestákat szerelték. Nekem is ez a második 1.8-asom, de egyiknek sem volt nagyobb a végsebessége 150-nél, pedig nagyon jó állapotú motor van mindkettőben. Aról nem is beszélve, hogy 120-130-nál szinte alapjáraton megy a géped... Tuti, hogy abban valami másfajta áttételezésű váltó van. :) Ez már nem a jó motoron múlik, az biztos. Akkor az enyém 200-al menne. :) Ha egyszer el akarod adni azt a váltót, akkor feltétlenül szólj nekem!  ;D
« Last Edit: 2008 April 10, 08:18:29 am by silvercircle »

cápa

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #13 on: 2008 April 10, 22:54:36 pm »
Valóban egy nagyon jó 1.8-as diesel motorhoz szereltem be egy orion váltót.Ha a váltó gyári száma érdekel,szivesen elküldőm neked.     Üdv. Cápa.

silvercircle

  • Guest
Re: MK3 1.8D avagy, mit várhatok a kocsimtól?
« Reply #14 on: 2008 April 11, 06:50:21 am »
Akkor jól sejtettem. :) Olajos vagy bowdenes a kuplungja annak a váltónak? Mondjuk én nem tervezek váltócserét ha nem muszáj, bár valami rakoncátlankodik benne, de remélem, hogy gyógyítható.