Author Topic: beázik a kocsi:S  (Read 3518 times)

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
beázik a kocsi:S
« on: 2010 January 03, 11:00:21 am »
Kellemetlen problémával szembesültem az ősz végén.
Esőzések alkalmával észrevettem, hogy a sofőrülés mögötti padlókárpit áll a vízben. Próbáltam rájönni hogy honnan ázik be,de nem tudtam rájönni. Esetleg a gumikéder lenne elöregedve és ott folyna be? Ha valaki tapasztalt már hasonlót,vagy tudna segíteni, megköszönném a válaszokat
Písz
Fiesta 1.3

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #1 on: 2010 January 03, 11:15:30 am »
A szélvédő alatt rohad, a gumikédertől nem látod. Vagy a motortérnél ahol van az ablaktörlő motor.
Nagyítóval keresgélj. sajnos én is beázok...de majd a nyáron kiszárad. ;D
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline hemese

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +1/-0
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #2 on: 2010 January 03, 13:24:06 pm »
Szia Peet85!
Én is tapasztaltam ilyet!
Nekem az anyósülés mögötti padló szokott átvizesedni. Ilyenkor szivaccsal kitunkolom a vizet és megvárom, hogy kiszáradjon. Résnyire hagyott ablakokkal szellőztetem éjszakánként. Nekem esőben ill. vizes úton történik ilyen. Illetve egyszer az M3-ason kifelé baleset miatt dugó volt, csak 1-esben, 2-esben tudtam haladni (!), és akkor a nagy eső ellenére sem ázott be. Szerintem valahol lehet egy lyuk, (talán a küszöbön?; bár pár éve lett cserélve); szóval azt gondolom, hogy a kerék veri be a vizet valahol, mert csak nagyobb sebességnél ázik, ha lassan megyek, akkor nem.
Esetleg jobb időben nyomok valahova sziloplasztot. De hova?
Emese

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #3 on: 2010 January 03, 14:38:37 pm »
ha van lehetőséged vedd ki a szőnyeget a kocsiból és szárítsd ki. lehet alulról ázik a taposótól, szeret elrohadni. de ázhat bárhol úgyis oda gyűjti a vizet.érdemes végignézni az ajtógumikat ill mellette a műanyagot hátha látsz vízfolyásra utaló nyomot valahol.

grimmcsalad

  • Guest
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #4 on: 2010 January 03, 18:09:04 pm »
Kedves Peet

A padlólemezen alul van két db. gumidugó, amit ha véletlen felsúrolódik az alja a kocsinak, begyűrődik és beengedi a felcsapódó vizel.
Egy ránézést megér.

Offline hemese

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +1/-0
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #5 on: 2010 January 03, 18:38:06 pm »
Szia Grimmcsalád!

(Tudom, hogy Peet-nek írtál, de én válaszolok :-) )
Ezt szerinted én is képes vagyok megnézni?
Tudom, hogy a küszöbnél a csavarok leszedésével alá tudok nézni a szőnyegnek, és igen, ott van egy dudor, gondolom, az lehet a dugó, és emlékszem, hogy nemrégen földes-köves úton volt valami "beakadás", lehet, hogy az okozta?
Mert már volt, hogy ilyen vizesedés alkalmával láttam, ahogy légbuborékok keletkeznek a szőnyegen, ami azt jelenti, hogy alulról jön a víz, nem pedig felülről!

Emese

grimmcsalad

  • Guest
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #6 on: 2010 January 03, 18:56:40 pm »
Persze, hogy meg!
Ha letérdelsz a kocsi mellé és alánézel akkor látnod kell a dugókat, vagy a helyüket.
Ezek kb. 3-5 centis kerek lyukak és 4 körömmel akadnak bele a dugók. Elöl kettő, hátul egy, és ez bal és jobb oldalon is összesen 6 db. Persze mivel emlékezetből írtam lehet hogy van számbeli eltérés.

Offline hemese

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +1/-0
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #7 on: 2010 January 03, 21:42:01 pm »
Köszi a segítséget!
Ha az időjárás engedi, alánézek!
Remélem, eredményes leszek!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: beázik a kocsi:S
« Reply #8 on: 2010 January 12, 12:32:41 pm »
Ha vannak gyanús helyek, szórd be hintőporral, és akkor megmarad a vízfolyás nyoma.  :)
Mk6 1.3 benzin