Author Topic: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?  (Read 25134 times)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #15 on: 2009 November 12, 22:44:18 pm »
Triax!

Motort újrainstalálni!

Hidd el 2000-3000km megtétele után nekem is elmegy az erő. Felére csökken. /haldokló motorvezérlő???/
Leveszem az aksiról a sarut /totál áramtalanítok/ legalább 15 percre. Aztán vissza! majd hejre igazodik.
Szerintem te is próbáld meg.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #16 on: 2009 November 12, 22:48:38 pm »
phoeni1x?

Azt ugye, nem te csináltad?
Az bizony rosszúl lett beállítva.
Ha gondolod részletesen leírom neked a beállítást.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

triax

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #17 on: 2009 November 12, 23:48:55 pm »
Kipróbálom és jelentkezem!

triax

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #18 on: 2009 November 15, 23:31:28 pm »
Sajnos ez nem segített!

Viszont én gyanakszom valamire aminek sajnos nemtudom a nevét. Nyáron lett cserélve mivel akkor is "elment az ereje" csak msot még nem annyira durván mint akkor. Szaki szavaira emlékezve azt mondta talán hogy a tűzfalnál van és ha lehúzza akkor normálisan megy csak akkor nincs alapjárat. Elég drága cucc mivel bontottat választottam mert azért kellett fizetni 16-t egyébként újonnan 40 körül van az ára.

Tudja valaki esetleg mi lehet az?

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #19 on: 2009 November 16, 12:09:29 pm »
bocsi de én ebből nem tudok kivenni semmit. részletesen leírnád hol van ez, esetleg egy képet feltehetnél.
Az is lehet, hogy valamelyik vákum cső lukas. légszőrővel minden rendben?
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #20 on: 2009 November 16, 12:22:27 pm »
Lamdbaszonda v. légtömegmérő lehetne, de azok elöl vannak, bár "lehúzósak". Tűzfalnál nekem az EGR-csatlakozója van, ami lehúzos - vagy a komputer :) :D
D.V.Zs.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #21 on: 2009 November 16, 16:57:58 pm »
még a kipufogó is okozhatja magas fordulatnál. Ellenőrízd azt is! Az is lehet, hogy sok benne a korom,  a lammellán nem tud távozni a füst. ???
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

nandi

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #22 on: 2009 November 16, 19:51:03 pm »
Tűzfalon fent : vákumcső megy bele, plusz egy csatlakozó, kis fekete kocka, alapjáratot szabályoz. Most cseréltem egyet a sajátomon, felraktam egy bontottat, alig akart beindulni a motor, alapjárat sem volt. Vissza a régi, így jó. Ha lyukas egy vákumcső, amiatt is lehet gáz.
Nálam az volt a probléma (1,1i), hogy 90-nél többet nem ment, meg nagyon gyenge volt, ne pörgött 3.500 fölé. Összes csatlakozó a motoron le, WD-40, ugyanúgy semmi.
Aztán komplett kipufogó le. Katalizátor kimosás, nem volt utána eldugulva. Kipuff vissza, kifúj megint a tűzkarikánál. Le az egész. Mint kiderült, a középső dob volt eldugulva, az fogta le az egészet. Bosal dob volt, nem látszott semmi rajta, nem volt kirohadva, de szétment benne az üveggyapot, vagy a szigetelőanyag amit beraknak, a motort meg lefogta.
Nem indul, leáll : 1.6i XR2i-n volt ilyenem, már idegbajt kaptam. A motorblokkon  elől van egy csatlakozó, felsőholtpont jeladó. Koszos volt a csatlakozó, WD-40, azóta semmi baja.

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #23 on: 2009 November 20, 11:26:02 am »
Igen igen, levették a hengerfejet, majd kicserélték a szelepeket. 20ezer volt a gyertyával mindennel együtt! Most valamennyivel hangosabb lett, de legalább nem csinálja már a rángatást és még az ereje is megjött. Már amennyire megjöhet egy 1.1 musclecar-nak ;)
A 20ezret kicsit sokaltam, de hát istenem...valamire el kell költeni a fizumat!
A szelepeket nem én állítottam, hanem a szerelő. Belőtte nekem a gyárilag megadott hézagra. Azelőtt a hézag, túl kicsire volt hagyva (amit szintén nem saját kezüleg csináltam, hanem az egyik haverom) mégpedig hogy halkabb legyen a motor! Tudom, hiba volt.
Köszönöm a segítő szándékot, de mostmár tudom hogy hogyan kell hézagot állítani. Ellestem. ;)
És köszönöm mindenkinek, hogy próbáltatok segíteni.

Vákumcső..
Egyszer nekem is volt vele gondom! Elfáradt, elpuhult, és összeszívta a vákum a csövet. Vettem egy darab vákumcsövet az autósboltban és kicseréltem. Kb 1 napig bírta. Ezután a kimentem a nyári konyhába, levettem a függönyt, kihúztam belőle az alu cső merevítést, levágtam belőle egy darabot, és azt tettem be a cső helyére.  ;D Azóta jó!

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #24 on: 2009 November 20, 11:36:51 am »
Azóta nincs a nyári konyhán függöny!!  :laugh:  ;D

bohoc

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #25 on: 2010 January 02, 20:34:35 pm »
szia nézd már meg nem e köpte be vmelyik gyertyát vagy kábel nem e rázkodott le mert szerintem csak 3 henger ment az autodba

grimmcsalad

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #26 on: 2010 January 03, 18:11:46 pm »
nem e ? ;D

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #27 on: 2010 January 05, 11:58:01 am »
szia nézd már meg nem e köpte be vmelyik gyertyát vagy kábel nem e rázkodott le mert szerintem csak 3 henger ment az autodba
Szia! Nem tudom kinek írtad, de ha nekem, akkor köszi a tippet. Megnéztem. Szinte ez volt az első. Alapjáraton csak 3 henger ment, ami utána beindult és 4 lett belőle. Azóta megoldódott a dolog és szépen ketyeg a masina. Szép hangosan.

Neighbour

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #28 on: 2010 January 07, 13:45:16 pm »
Szia

Úgyan ez a problémám nekem is annyi kitérővel hogy sikerült megfejteni a hiba okát nincs szellőzése a tanknak nem kap levegőt a tankod csavard le a tank sapkát és ha sziszeg akkor ugyan az a baja mint nekem. Apropó tud valaki segíteni hogy hova az istenbe rejtették fordék a tank szellőzésést vagy furjak egy új 1-2 mm es lyukat? :)

Neighbour

  • Guest
Re: Elfogy az erő ...! Mi okozhatja?
« Reply #29 on: 2010 January 07, 14:00:54 pm »
na hát úgy nézki neked nem ez volt a problémád :) de nekem a hiba továbbra is fennt áll :(
tegnap este is 40km után amikor beengedtem a levegőt a tankba hallottam ahogy a tanklemez pukkan eggyet szerencsétlen mit erölködhetett az 1,8D mire kapott gázolajat :) min1 ha tudjátok hol van a szellőzés és hogy hogyan kell kitisztítani vagy mit lehet ezzel csinálni azt nagyon megköszönném!