Author Topic: futómű hiba  (Read 3674 times)

david_csaba

  • Guest
futómű hiba
« on: 2009 October 13, 19:04:10 pm »
Hello Mindenki!

Kérdésem az lenne, hogy  mi lehet  a probléma akkor, ha rángat a kormány és jobbra húz az autó? Ezt nem olyan régen kezdte, szinte lehet az mondani, hogy egyik a pillanatról a másikra.

Köszi!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: futómű hiba
« Reply #1 on: 2009 October 13, 22:08:45 pm »
sokminden. mondjuk kezd azzal hogy megnézed a gumikat. lehet pl szálszakadt vmelyik. aztán lehet vmelyik futóműalkatrész is. de ha semmi előzménye nem volt akkor én a gumira tippelnék.

TomeeFiesta

  • Guest
Re: futómű hiba
« Reply #2 on: 2009 October 17, 07:27:48 am »
nálam ezt csinálta anno.... 4 gumim kuka volt  :-[

david_csaba

  • Guest
Re: futómű hiba
« Reply #3 on: 2009 October 20, 16:52:31 pm »
Ok, de nekem a gumik kb. 2 hónaposak, és amikor felraktam semmi baja nem volt, elég gáz lett volna mivel újak voltak.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: futómű hiba
« Reply #4 on: 2009 October 20, 20:32:36 pm »
szálszakadás egy kátyútól, bármitől előfordulhat. biztos hogy friss gyártás az a gumi, néha 3-4 éveket is állnak a polcon a gumik mielőtt eladják őket, úgy már nem biztos hogy olyan jó a strapabírásuk. mindenesetre ezzel kezdeném. rakj fel próbaképpen másik garn kereket (kölcsön vkitől egy körre, ha akkor is csinálja akkor nem gumi. ha csinálja akkor vagy gumi vagy felni.

Amúgy lehet még az is hogy leesett egy súly a felniről és amiatt ráz és húz el a kocsi, de ezeket ki kell szűrni. De ha ez otthon nem megy, vagy akkor is csinálja ha másik kerekek vannak a kocsin akkor irány futóműveshez. ott kiderül minden.

TomeeFiesta

  • Guest
Re: futómű hiba
« Reply #5 on: 2009 October 20, 21:02:55 pm »
pontosan :)