Author Topic: indulás probléma...  (Read 13007 times)

ferenczyrobi

  • Guest
indulás probléma...
« on: 2009 April 01, 12:41:48 pm »
hello mindenkinek!valaki,ha tudna segiteni,akkor azt nagyon megköszönném!olyan probléma van a fiestámmal,hogyha a motor jobban bemlegszik,pl most bejött a melegebb idö,akkor olyat csinál a kocsi,hogyha leálitom,és utána inditanám megint be,nem indul,alig forgatja,olyan mintha teljesen lelenne merülve az akksi..pdig nem..és várok egy 10-15 percet,utána meg rögtön indul..olyan mintha,mindig várni kéne,h kicsit hüljön a motor,vagy én nemtudom,miért csinálja ezt..télen,h hidegebb volt és nem melegedtt be szinte soha normálisan a kocsi,akkor jó is volt,és mindig indult is rögtön...azt mondják lehet generátor szarakszik..szerintetek milyért csinálhatja ezt? köszi elöre is!

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: indulás probléma...
« Reply #1 on: 2009 April 01, 15:32:15 pm »
Ugyanez volt nekem is amikor megvettem.

zárlatos volt a lambdaszonda, mert a kábelei hozzáértek a hűtőbordához és a meleg hatására megolvadtak és így érintkezett a testhez ami zárlatott okozott. az érdekesség, hogy rögtön nem indult, viszont csak 10 perc elteltével. ??? Mikor rájöttem, hogy ez a baj utána már nem volt probléma. csak a lambda betojt. Nézzd meg teis lehet máshol okoz gyenge zárlatot, de az is lehet, totál nem ez okozza a problémát. De az is lehet, hogy az aksi zárlatos, tőltés után rögtön indítani nem reagál, csak akkor ha egy kicsit megpihen.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

RyAn

  • Guest
Re: indulás probléma...
« Reply #2 on: 2009 April 01, 17:29:26 pm »
zöld relé a biztitáblába ;) 8)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: indulás probléma...
« Reply #3 on: 2009 May 05, 10:28:14 am »
Skaccok Öninditó!!! :-X Indul rendesen az autó csak indulás után még 1mp-ig kb olyan reszelős hangja van! Nem kapcsol ki az öninditó az írja a könyv! Ilyenkor bendixet vagy mágnes izét kell venni! Vagy más is lehet? ???

RyAn

  • Guest
Re: indulás probléma...
« Reply #4 on: 2009 May 05, 14:32:36 pm »
azt irja tekeri magyarul nem kap benzint  ;) relé  8)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: indulás probléma...
« Reply #5 on: 2009 May 05, 15:42:27 pm »
ÚÚÚ az útolsó hsz-m nem válasz volt hanem kérdés felétek! Nálam csinálja ezt az autó miútán beindul jár a motor 1-2mp olyan reszelős hangja van!

RyAn

  • Guest
Re: indulás probléma...
« Reply #6 on: 2009 May 05, 16:34:50 pm »
felujitás állitolag segit.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: indulás probléma...
« Reply #7 on: 2009 May 05, 18:00:29 pm »
vagy még lehet gyújtáskapcsoló is.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: indulás probléma...
« Reply #8 on: 2009 May 05, 19:36:02 pm »
nem hiszem hogy gyújtáskapcsoló mert gombra indul! :laugh: Nekem a bendixet mondták

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: indulás probléma...
« Reply #9 on: 2009 May 05, 20:05:01 pm »
akkor valsz jah, nem enged időben a behúzómágnes, és tovább pörgeti indítás után is.

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: indulás probléma...
« Reply #10 on: 2009 May 05, 21:57:48 pm »
Igaz nem ilyen jellegű volt a problémám de megtanultam az önindíttó cserét - javíttást szóval ha talin összefutunk viszek játszósruhát és neki esek:)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: indulás probléma...
« Reply #11 on: 2009 May 06, 10:53:32 am »
Hát holnap viszem reggel 8-ra és megnézzük nekem nincs hozzá szerszámom hogy megnézzem! Remélem nem hiúsitja meg ez az önindittós galiba a találkozóra menetelemet, egyszóval olcsón megúszom ;D

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: indulás probléma...
« Reply #12 on: 2009 May 06, 14:00:05 pm »
Én ma reggel akadtam el. :-\ Útépítés miatt le kellett állnom, motort leállítottam, a világítást kb 1,5 perc múlva. További 2 perc várakozás után indulhattam volna, de se kép, se hang. Se lámpák nem jeleztek vissza hogy van töltés, se semmi. Még jó hogy az útépítők betoltak, és másodszorra vagy harmadszorra sikerült továbbmenni vele. Apám megnézte az aksit, mert arra gondoltunk az a hunyó, de azt mondja tökéletes. Mi lehet vele? El merjek így indulni reggel melózni, vagy számíthatok újabb kellemetlen meglepire? Mit kellene még megnézni rajta? Van tippetek? ::)
a biliárdbajnok

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: indulás probléma...
« Reply #13 on: 2009 May 06, 14:33:31 pm »
ha nem jelzett semmi, akkor mégis az akksi körül lehetett a gubanc, a testelését meg az érintkezéseket nézzétek meg, ha kell csiszoljátok meg. Ha az akksi jó és van benne delej valsz csak ennyi.

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: indulás probléma...
« Reply #14 on: 2009 May 06, 15:03:01 pm »
Ok. Köszi! Remélem ez lesz a baj,megnézettem, és azt mondja apám, elég oxidáltnak tűnik a saru.
a biliárdbajnok