Author Topic: Ingadozó alapjárat  (Read 7430 times)

Lipy

  • Guest
Ingadozó alapjárat
« on: 2009 March 15, 09:34:44 am »
Sajnos előjött egy olyan hiba amit még soha nem tapasztaltam.
Az alapjáratom egyszer csak felugrott olyan 1250-1500 közé amit úgy tart az autó mintha én pumpálnám a gázt folyamatosan, de én azt nem teszem, utána egyszer csak felpörög a motor kb 3000-4000 körülire majd ha adok egy gázfröccsöt neki akkor újra kezdi elöről.
néztem a "alapjárati motort" de semmi szokatlant nem találtam, bár hallani, hogy dolgozik bene a levegő.

Remélem nem a szívó oldali nyomásérzékelővel lesz problémám mert az egy horror.

Van esetleg valakinek egy 1,3-as j4j motorral szerelt tütüje amivel ki lehetne próbálni, vagy olyan helyet tud e valaki ahol lenne lehetőség próbára?

Köszi

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #1 on: 2009 April 17, 13:54:34 pm »
Helló!
Nem vagyok túl jártas a dologban, de nekem is volt hasonló a gépemmel! Egy haverom bütykölt rajta egy kicsit, és megállapította, hogy a kartelgáz elvezető el volt dugulva, illetve egy vákumcsövet összeszívott a motor, és ki kellett cserélni. Nem tudom segítettem e, de gondoltam megosztom veled!
Minden jót!

gezola

  • Guest
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #2 on: 2009 September 16, 21:11:23 pm »
Sajnos el?jött egy olyan hiba amit még soha nem tapasztaltam.

Köszi
Szia!
Gondolom azóta megoldódott a problémád, de hátha valakinek még lesz ilyen, ezért leírom az én tapasztalatomat.
Nekem is volt sokáig olyan problémám, hogy amikor üresbe tettem a váltót, a motor felpörgött elég magas fordulatra, amit csak úgy tudtam kezelni, hogy a motort éppen terhelés határán tartottam, vagyis csúsztattam a kuplungot.Mivel a feleségem használja rendszeresen, ezért nem tudom mikor, de valamiért megszűnt a probléma. Aztán jó pár hónapja eltűnt az alapjárat.Rettentő bosszantó volt a fékkel és a gázzal játszadozni piros lámpánál. Úgy alakult, hogy csak most sikerült orvosolni a problémát, mert találtam egy lelkiismeretes szerelőt, aki volt olyan szíves és megkereste a hibát.Szóval el volt repedve két vákuumcső, de elég rendesen.Az olajbeöntőtől elvezető cső kettéágazik az alapjárati szelep alatt valahol.Ennek az elágazásnak a két  oldala volt elmállva és szétszakadva.Ezeket kicseréltük, vagyis tettünk a helyükre azonos keresztmetszetű vízcsövet és az alapjárat tökéletes lett. Régebben én is kicseréltem rajta az alapjárati szelepet, mert azt hittem az ment tönkre, de gyanítom, hogy most van egy használt jól működő alapjárati motorom a polcon  :D
Remélem segítettem másoknak is

Lipy

  • Guest
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #3 on: 2009 September 18, 16:45:18 pm »
Nekem a szívósor (lehet nem jól mondom az a fekete tető ami a motoron van) az volt belül ujjnyi vastagon elkoszolódva mégpedig jó levegő szűrő mellett, azt mostam ki és rögtön helyre állt a dolog.

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #4 on: 2009 September 19, 15:34:27 pm »
Szia!

Velem is csinálta ezt a szivatást és szervizben kiderült, hogy szoftver hiba okozza. Akkor még gariban megcsinálták ingyen. Nagyon kellemetlen volt, ahogy pirosnál túrázatta magát a verda.

Ntb

  • Guest
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #5 on: 2009 September 20, 05:59:26 am »
4 hónap... Én 4 hónapja keresem ugyanennek a jelenségnek az okát. Lassan az egész motort kicseréltem már. Jelenleg 1100,néha 1300 környékén ingadozik. Anno nekem is 1500-at verte. Ilyen hatalmas előrejutást, ;D nekem a tank szellőzés és az aktív szénszűrő meg társai kiiktatásával sikerült. Persze ez nem megoldás ,de már tényleg mindenen végigjártam. Azonban a vastag szellőző csövet még nem buheráltam ki,ami a blokkból jön fel a szelepfedélhez.Ezt még majd megoldom most,mert szemlátomást elég gányos belül.

Tényleg elég idegtépő a magas alapjárat,és fő okozója a 10-11 literes fogyasztásnak is amiből már szintén elegem van.

RyAn

  • Guest
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #6 on: 2009 September 20, 07:05:33 am »
légszüröt használsz már?
mivel köztudott h elég kivenni a betétet vagy levenni a szüröházat és a megnövekedett levegö mennyiségtöl magasabb lesz a fordulatszám...  ;)

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #7 on: 2009 September 20, 07:19:32 am »
nálam is néha elő jön ez a jelenség de durvábban és tartja a 2000-2500 fordulatott! ma szét szedek minden csövet aztán kitakarítom meg átnézem azokat amiket eddig leírtatok  :D

RyAn

  • Guest
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #8 on: 2009 September 20, 08:33:48 am »
nálad a tps-lesz...
új kb 25ezer...
Legegyszerűbb javítani... mügyantával bevonni a kábeleket...
az szigeteli és nem ég,olvad,rohad le róla...

körül irás...: fojtószelep potméterre.
Ez egy kis pogácsa 3kábel jön kibelöle egy csatiba,belső felén meg egy kis hajlitott fémfülecske van.
általában piros...

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Ingadozó alapjárat
« Reply #9 on: 2009 September 20, 11:38:32 am »
hm... tps magyarúl az ami lejebb bevan linkelve?