Author Topic: Kuplung nyüg!  (Read 40032 times)

hpecas

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #30 on: 2009 April 27, 18:59:11 pm »
Nekem MK4-sem van és nemrég lett cserélve váltóolaj, és majdnem rosszul lettem, amikor három vagy négy flakon olajat hozott a szaki, majd közölte, hogy azért kell ennyi, mert a kuplung is ebből táplálkozik.

Üdv mindenkinek

b0rZ

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #31 on: 2009 April 27, 19:21:11 pm »
Nekem MK4-sem van és nemrég lett cserélve váltóolaj, és majdnem rosszul lettem, amikor három vagy négy flakon olajat hozott a szaki, majd közölte, hogy azért kell ennyi, mert a kuplung is ebb?l táplálkozik.
hmmm...nekem MK3 van - 18 éves - és még sose volt váltó olaj cserélve mivel "örökgaris" - meglestük szerelőmmel és mintha szűz lenne még a váltó olaj - motorom még mindig nem volt generálozva :D ez a fiesta !:P

Naszi

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #32 on: 2009 April 28, 07:06:37 am »
na nyilván megvan mi adta a hangot! tegnap kiszakadt a kuplungbovden, 50km-re otthontól, fasza kis túra volt. Ma talán meg is lesz, és már lehet is belerakni.Ezt szeretem hogy mindig újul a verda...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #33 on: 2009 April 28, 10:53:40 am »
Nekem MK4-sem van és nemrég lett cserélve váltóolaj, és majdnem rosszul lettem, amikor három vagy négy flakon olajat hozott a szaki, majd közölte, hogy azért kell ennyi, mert a kuplung is ebb?l táplálkozik.

Üdv mindenkinek
mióta? MK4-ben is bowdenes a kuplung... csak MK6-tól hidraulikus. Nem azért kell bele annyi hanem mert a váltót fel kell tölteni és ahhoz kell bizony pár liter olaj.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #34 on: 2009 April 28, 11:25:46 am »
Nekem lett cserélve a váltoban lévő kinyomó szerkezet! Az pedig olaj működteti és a fékolajat használja.Mk4-nél

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #35 on: 2009 April 28, 13:40:57 pm »
ezek szerint MK4-ben van kuplung munkahenger? én még nem láttam benne, ha igen akkor hol? mert anélkül elég nehezen működhetne olajjal... ha van benne akkor érdekelne róla kép, hogy tudjam hol kell keressem, mostanában elég sok MK4-et fogok megnézni.

triax

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #36 on: 2009 June 28, 18:59:21 pm »
Nekem ma jött elő az a jelenség, egy darabig gyorsult, majd egyesben hiába nyomtam a gázt egyszerűen csak  pörögött a motor és nem gyorsult tovább a kocsi, a többi fokozatba nem vettem észre ilyen jelenséget ott a megszokott módon ment minden csak itt egyesben. Lehet a kuplunggal lesz valami vagy egyszerűen ennek a nagyon esős időnek betudható ez a "nyomaték nem megy át a kerékre"?

Ja igen előtte öcsém próbálgatott vezetni szóval lehet megölt vmit a kuplungból :S

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #37 on: 2009 June 29, 11:49:21 am »
Ha nem a kerék pörög ki (amit hallanál), akkor egyértelműen kuplung.
Nem valószínű, hogy a víz eljutna a kuplungtárcsáig, úgyhogy az esőnek ehhez nincs köze.

De az lehet, hogy a kuplung már elfogyóban volt és az öcséd koptatta le az utolsó tizedmilimétert.
Vagy az újszerű kuplungot is tönkre lehet tenni, ha sokáig csúsztatják. Ekkor megég a felülete,
"feltükrösödik" és normál használatnál is csúszni kezd.

Mindenesetre nem szabad próbálgatni, hogy csúszik-e mert az rohamosan tovább rontja.
Óvatos gázadásokkal kell vezetni, amíg szerelőhöz nem viszed.
Úgy emlékszem a Surányinak volt egy régi könyve, amiben azt mondta, hogy a megégett
réteget óvatos vezetéssel le lehet koptatni, és ha van még rajta anyag, akkor a kuplungtárcsát meg lehet menteni.
De erre elég kicsi az esély. Ha ilyesmivel próbálkozol ne menj hegyre és maradj a szerelőd közelében.  8)
« Last Edit: 2009 June 29, 11:50:52 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

triax

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #38 on: 2009 June 29, 12:47:37 pm »
Köszi a segítséget :)

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #39 on: 2009 June 29, 20:01:54 pm »
pontosan mit jelent az h csusztatni?

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #40 on: 2009 June 29, 23:06:29 pm »
Amikor nem engeded fel teljesen a kuplungot... Gondolj pl. emelkedőre, ahol lassabban engeded fel csak, hogy el tudjál indulni. Ha sokat mész csúsztatva, akkor következik be ez a bizonyos tükrösödés - mondjuk ennek azért rendesen van szaga is, ha már elkezd égni.
D.V.Zs.

Ntb

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #41 on: 2009 June 29, 23:47:03 pm »
Van bizony! Előző autóm egyszer M1 bevezető belső sávjában hétfő reggeli csúcsban,monszunesőben mint ami most minden nap van már  eldobta az összes sebességet és csak az 5. működött. Kilátástalan helyzetemet végiggondolva megpróbáltam lemászni valahogy a leállóba 5-ben. Sejtettem,hogy a kuplung vége lesz, de legalább nem halok meg. (mindenki csak kikerült inkább.) Mire lejutottam már teljesen elfüstölt a tárcsa. A szaga még 1 hónap után is érezhető volt a kocsiba. A helyén pedig több marék "fekete haj" maradt :laugh:


triax

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #42 on: 2009 July 03, 20:01:45 pm »
Sziasztok!

Új fejlemény! Mikor volt 30 fok értsd száraz idő volt nem jött elő ez a jelenség mint legutóbb írtam. Ma újra leszakadt az ég, megint víz volt és újra elkezdte csinálni de most már minden sebességben. Megálltam vele és üresben kicsit rázott már a gép és egy folyamatos hangra lettem figyelmes. Én az ékszíjra gyanakszom hogy lehet az a ludas mikor vizes lesz elkezd csúszni, de ezt a rázkódást amit épphogy érezni nem tudom mire véljem lehet az ékszíj már üt?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #43 on: 2009 July 03, 21:21:57 pm »
az nem tud ütni. milyen motor van a kocsidban? járt minden henger? lehet beázik a gyújtótrafó... tipik ford betegség ;)

Ntb

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #44 on: 2009 July 03, 21:51:00 pm »
generátor tárcsa üthet, nekem is cserés.Ékszíjad csúszhat állásból való gyorsításkor, vizesen főleg ! Ha így van akkor a generátor forgásának  hiányában a gyújtásod halldokolhat.+ De ezt jeleznie kéne egyből a töltésjelzőnek (ha halványan is) már ha működik. 

Ja és az ékszíj csúszását elég erős  visítás jelzi.

Ha ezek közűl valamelyik kiséri a problémádat gyorsításkor 1-ben akkor:  Ékszíj csere és társai.