Author Topic: Kuplung nyüg!  (Read 40030 times)

jocc

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #15 on: 2007 May 14, 15:33:03 pm »
Hi!
Az én kérdésem csak részben felel meg ennek a topicnak, de újat meg már nem akartam nyitni ezért:

Miért van az, hogy a váltó és a kuplung egyszer kemény, egyszer meg tök laza. Baj ez? Mondjuk annyira nem zavar: ha túl laza, könnyebben (gyorsabban) tudok váltani... Ez tök spontán fordul elő, v.mikor ilyen, v.mikor olyan. Gondolom rákérdezek, nehogy nagyobb baj legyen belőle. Nem vagyok szaki, mi okozhatja ezt? Any ideas? Ja, a 2-est nagyon bénán veszi, főleg visszakapcsolásnál (már ha sikerül) - ezek a Fiesták ilyenek, vagy orvosolható?
« Last Edit: 2007 May 14, 15:37:45 pm by jocc »

Layosh

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #16 on: 2007 September 20, 09:09:10 am »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A 93-as 1,1-es fiesztámnak szerintem csúszik a kuplungja.
1-es, 2-es 3-as, fokozatban megy rendesen, de 4-5-nél már nem, csak bőg a motor a kocsi meg nem nagyon akar gyorsulni. Ha visszaveszem a gázt, akkor már nem bőg és csak lassan gyorsul.

Mi lehet a baja, jól gondolom, kuplung? Kuplung tárcsa talán elkopott? Lassan 160 000km van benne, de nem tudom, hogy cserélték-e már benne.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #17 on: 2007 September 21, 12:27:56 pm »
Jól gondolod. Valószínüleg elkopott, de elképzelhető, hogy a rugótányér (kuplungszerkezet) (is?) tönkrement.
A hiba pontos felderítése csak szétbontás után lehetséges. Ahhoz viszont kikell venni a motort. :-\
A kuplung meg a szerkezet kb. 30-50ezerbe kerül attól függően, hogy milyen minőségűt szeretnél. A munkára pedig számolhatsz durván egy huszast...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Layosh

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #18 on: 2007 September 25, 08:02:35 am »
Jól gondolod. Valószínüleg elkopott, de elképzelhető, hogy a rugótányér (kuplungszerkezet) (is?) tönkrement.
A hiba pontos felderítése csak szétbontás után lehetséges. Ahhoz viszont kikell venni a motort. :-\
A kuplung meg a szerkezet kb. 30-50ezerbe kerül attól függően, hogy milyen minőségűt szeretnél. A munkára pedig számolhatsz durván egy huszast...

Igen, tényleg ez a gond. A szerelő azt mondta, hogy nem érdemes csak kuplung tárcsát cserélni, inkább kuplungszettet vegyek. 23000-Ft-ba lesz, plusz munkadíj.

Tonyka

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #19 on: 2007 October 06, 21:25:51 pm »
Huhh de rég néztem be!A történet vége az lett,hogy kitört egy rugó a kuplungtárcsából,pedig a tárcsa tök jó volt még.

Layosh

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #20 on: 2007 October 10, 21:36:40 pm »
Na, kapott szép új Sachs kuplungot a fityeszem.
Borzasztó jó lett, 1 éve van meg, de csak most élhettem át a csikorgó kerékkel való indulás élményét (persze nem direkt).
Kapott új fékbetétet+tárcsát, pár gömbfejet, kézifékkötelet.
A szerelő szerint így, hogy ennyit ráköltöttem elég sokáig nem kell hozzá nyúlni. Átnézte a kocsit, még egy alsó lengőkart kell majd cserélni.
Meg mondta a válltó olajat és a gyertyákat.

Hát most elég volt a kiadásokból, de később mindenképp megveszem amiket mondott.

szerk.: Jah, még annyit mondott, hogy nagy szerencsém volt a kuplungal, hogy oda értem hozzá, haza már nem biztos, hogy eljutottam volna (50km) annyira elvolt kopva.
« Last Edit: 2007 October 10, 21:38:25 pm by Layosh »

hidas69

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #21 on: 2007 November 04, 15:58:29 pm »
...no akkor ez is PIPA:)))

Naszi

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #22 on: 2009 April 26, 14:07:41 pm »
sziasztok!

Olyan bajom van hogy a kisautómon úgy klattyog a kuplung pedál, vagyis inkább úgy pattan néha egyet. Van ott lent egy ilyen félkör alakú fogaskerék kinézetű feszítő, arra gondolok hogy az lehet, kissé idegesítő a hang meg az érzés ami vele jár. ezért gondoltam hogy megkérdezem mi lehet a bibi és hogyan orvosolható.

segítségeteket előre is köszi, Üdv: Naszi

AniBaba

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #23 on: 2009 April 26, 17:02:29 pm »
Úgy tudom, a kinyomócsapágy elfáradása esetén kinyomott kuplungnál furcsa kattanás hallható.

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #24 on: 2009 April 26, 18:14:22 pm »
ign, nekem anno a szerelö mondta h ha tul sokat nyomkodom a kuplungot megetek vissza kinyomocsapágycserére :D

ugyhogy ahogy AniBaba mondta, sztem is azzal lesz a gond

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #25 on: 2009 April 27, 00:41:59 am »
az a félkör alakú vmi az a kuplung racsni. igen és feszít a bowdenen, ha a kinyomó nem tartja el eléggé a tárcsát. nekem is csinálja, főleg ha véletlen rajta marad a lábam picit a kuplungon. ha meg ilyen nincs a kinyomó fáradását jelezheti előre. ha más panasz nincs a kuplungra (nehéz váltás, duplakuplung igény stb... ) akkor én még nem foglalkoznék vele. Már ha a racsni kattog (a racsni műanyagból van ha műanyagos a hang akkor az, ha nem akkor a kinyomó ahogy a többiek is mondták, így akkor az érett cserére)

AniBaba

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #26 on: 2009 April 27, 07:36:08 am »
Ezek szerint nem jól tudom, hogy Mk3-ban a kuplung hidraulikus, és a váltóolajat használja?

Naszi

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #27 on: 2009 April 27, 08:12:21 am »
Ez biztos nem hidraulikus. Ja műanyagos a hang bent a pedálnál, csak arra gondoltam hogy lehet neki vmit ártani hogy ne kattanjon állandón vissza, régebben olyat hallottam hogy ott megreszelgettek vmit, lehet pont ezt a műanyag fogas genyót, és ha átmenetileg is, de megoldották a problémát.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #28 on: 2009 April 27, 10:15:48 am »
én nem reszelgetném azt meg... nem véletlen van az oda beépítve. ha kiiktatod a racsnit, akkor magad kell utánállítanod a kuplungnak ami sokkal szarabb... ha ennyire zavar a kattogás akkor nézd meg hogy mi a baja, két ok miatt kattoghat: 1. kuplungba vmi cserés, 2. a racsni elfáradt megkopott és amiatt átugrik néhány fogat, és vissza kell mindig feszítenie.

b0rZ

  • Guest
Re: Kuplung nyüg!
« Reply #29 on: 2009 April 27, 18:44:00 pm »
Ez biztos nem hidraulikus. Ja m?anyagos a hang bent a pedálnál, csak arra gondoltam hogy lehet neki vmit ártani hogy ne kattanjon állandón vissza, régebben olyat hallottam hogy ott megreszelgettek vmit, lehet pont ezt a m?anyag fogas genyót, és ha átmenetileg is, de megoldották a problémát.
Hali - én sem reszelgetném helyedben - újonnan poton max. 1000Ft - félkör alakú műanyag fogazott izé :)
nekem is kattogott sokat - egy ideig nem foglalkoztam vele - majd egyszer beragadt a kuplung "pedál" nagyon necces volt forgalmi csúcsban ott vesződtem mire sikerült kiráncigálnom a kuplungot - go szerelőm - 20 perc alatt kicserélte baráti áron csak az alkatrészt kellett csekkolni :) szal csak óvatosan minnél hamarabb cseréld ki mert ha beragad menet közben az nagyon gázos tud lenni
bye