Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184233 times)

AniBaba

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #120 on: 2008 December 31, 23:51:06 pm »
220V-s állófűtést svédeknél láttam kinn először, főleg a külvárosban, de ott majdnem minden kocsin, kertes házas övezetben (ott hideg volt ám január-februárban éjjelente, ülésfűtés gombja kb. le volt szögelve állandóra :D).

Elég röhejes volt látni a Saab 95 kombit, X5 BMW-t, meg V70 Volvot rádugva az elosztóra.

Egyébként én úgy tudom, hogy árulnak olyan megoldást is, ami valami hőtároló tartályba engedi ki a hűtővízet, ami tartja a vízhőt 6-8 órán keresztül. Aztán ez nemtom mennyire megoldható műszakilag...

MFalcon

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #121 on: 2009 January 09, 10:21:53 am »
Amúgy meg minden autó gépkönyv azt írja, hogy nem szabad hidegen alapjáraton ketyeregni. Én beindítom és kicsi gázadással, meg 2000 körüli elváltással közlekedek vele. Ja és közben hidegre állítom a fűtés, persze lekapcsolt ventillátorral. Így csak a motor vízköre melegszik, elég hamar, mert 1km után már mozdul annyit a hőfokmutató is (fekete sáv fölé kerül), hogy be tudom kapcsolni a fűtést és nem fagyok oda. A szomszédok sem szólnak be, előbbre is vagyok a célom eléréséhez. Még a kartonos letakarást ma kipróbálom.

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #122 on: 2009 January 09, 12:43:00 pm »
nekem elégem lett a hidegből. Teljes fűtő rendszer cserérem viszem a kocsit a hűtő elől teljesen letakarva a vízhőfok üzemihőfokon van és nem fúj vmi meleget...  :( nem tudjátok véletlen hogy 1.4-es 89-es fiestába mennyi egy olyan radiátor?

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta f?tés probléma
« Reply #123 on: 2009 January 09, 12:49:24 pm »
nekem elégem lett a hidegb?l. Teljes f?t? rendszer cserérem viszem a kocsit a h?t? el?l teljesen letakarva a vízh?fok üzemih?fokon van és nem fúj vmi meleget...  :( nem tudjátok véletlen hogy 1.4-es 89-es fiestába mennyi egy olyan radiátor?

Nézz körül a vaterán! Ott vannak jó dolgok!

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #124 on: 2009 January 09, 15:57:32 pm »
sziasztok!!

Nekem olyan problémám lenne, h a ventilátor csicsereg 2-es 3-as fokozatban! Ez most télen jött elő csak, nyáron nem csinálja/csinálta még! Ez normális így hidegben? Hála Istennek az enyém melegít rendesen (még, kopp-kopp-kopp), ilyennel nincs (még) problémám!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #125 on: 2009 January 11, 13:06:59 pm »
sziasztok!!

Nekem olyan problémám lenne, h a ventilátor csicsereg 2-es 3-as fokozatban! Ez most télen jött elő csak, nyáron nem csinálja/csinálta még! Ez normális így hidegben? Hála Istennek az enyém melegít rendesen (még, kopp-kopp-kopp), ilyennel nincs (még) problémám!

Ha minden igaz ezek ilyen önkenő csapágyas cuccok! Lehet hogy egy kicsit ki száradt! Az enyém induláskor cicereg kb 15mp-ig

Ritababa

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #126 on: 2009 February 08, 16:07:46 pm »
Sziasztok!

Nemrég vettünk a párommal egy 89-es MK3-as 1.1-es karburátoros Fiestát.Az a gondom,hogy a fűtés motorja nem működik.Hiába kapcsolom a fűtőmotorkapcsolót bármelyik állásba,nem történik semmi.A biztosítékok jók.Nem akarom nagyon feszegetni,a középkonzol borítást,hátha eltöröm.
Ebben kérném a segítségeteket.Hogy tudnám szétszedni ???,vagy tippetek volna-e,mi a baj?Előre is köszönöm! :notworthy:

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #127 on: 2009 February 08, 18:57:13 pm »
Ventillátor nem kapcsol vagy meleget nem fúj? Ha ventillátor nem kapcsol és a biztosíték meg jó, akkor - csakúgy mint másik topicban :D - kontakhiba lehet a kapcsolónál vagy a ventinél. Viszont ennyi elektromos gondotok van, akkor én azt javaslom vigyétek el egy autóvillamosságishoz, nézze végig és javítsa ezeket. Nekem nemrég ~14e pénzért nézték át és javítottak egy tolatólámpa kontakthibát és egy központizár kontakthibát. Ennyiért megéri, és nem a ti idegeiteket morzsolja majd. :)
D.V.Zs.

Ritababa

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #128 on: 2009 February 08, 19:05:45 pm »
Mikor vettük az autót,január első hetében,és hoztuk haza B.pestről,semmi gond nem volt.Volt fűtés,ment minden fokozatban a fűtőmotor.
Most nem megy a fűtőmotor semelyik fokozatban sem.Ma már nem,de legjobb esetben a hétvégén kiszedem a kapcsolót,és befújom valami kontaktsprayvel.Ha nem segít,akkor szakival megkukucskáltatom.
A ventillátor merre van,ha nem túl amatőr a kérdésem? ::)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #129 on: 2009 February 08, 23:38:29 pm »
Ha megvan a ventilátor akkor direktbe adjatok neki 12v-ot és ha elindul akkor vagy kapcsoló vagy valahol szálszakadás van! Biztos tudja valaki hol a motor

Ritababa

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #130 on: 2009 February 09, 08:38:40 am »
Fötrök majd hétvégén picit,hátha találok egy fűtőmotort az autóban.Köszi az ötletet! Ez nem jutott eszembe.:notworthy:

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #131 on: 2009 February 09, 13:40:31 pm »
A biztosítékot nézted? Az az első lépés.
Ha a kiégett és pótolod, sajnos akkor is lehet, hogy a motor nehezen jár vagy menetzárlatos
és újra kimegy a biztosíték.

Azután van valahol (talán a kesztyűtartó környékén) 4db? ellenállás, azok is ki szoktak égni.
Bár ilyenkor a ventillátor az egyik fokozatban általában működik.


Mk6 1.3 benzin

Ritababa

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #132 on: 2009 February 09, 14:09:56 pm »
Az megvan,jó mind a kettő.Egy 20,és egy 30 amperes van hozzá,ha jól néztem a biztosíték fedelén.Az ellenállás az nem tudom merre van.Ha jól megy,hétvégén belekukucskálok jobban.
Köszi az ötletet! :notworthy:

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #133 on: 2009 February 09, 19:03:14 pm »
Itt és itt le van írva,  hogy honnan lehet TIS CD-t letölteni. A kapcsolási rajzoknál le van rajzolva minden elektromos alkatrész helye.
Igaz, hogy csak 1996-os és újabb Fiesta van benn, de ez talán nem változott.  :)
« Last Edit: 2009 February 09, 19:06:54 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #134 on: 2009 February 11, 20:53:18 pm »
Ritababa! Ad meg az autó főbb adatait pl motorkód és lehet tudok kapcsolási rajzot! Van két progim amiben regeteg autó benne van :laugh: