Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184230 times)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #105 on: 2008 December 17, 17:25:43 pm »
én úgy tudom hogy csak külső van  ::)
;D 

Nálam van bent is! ::) De most komolyan az mk4-es fiestába elektronikusan van megoldva ez dolog! Benyomom a gombot akkor az utastérben kering a levegő, ha nem áthalad! Ez az ami nemkem nem működik és nem vágom hogy hol keressem!
Plz help!! :laugh:

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #106 on: 2008 December 17, 17:31:46 pm »
ja boccs  :) mérd ki valahogy hogy egyáltalán működik-e a dolog... már mint a motorod mert ha azt a jelzést kapod hogy megy akkor kapcsoló és ugyan ez fordítva!

MFalcon

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #107 on: 2008 December 17, 23:05:47 pm »
öööö.. izé... MK4es a Fiesta, de nekem nincs belső levegő keringetés.. az asszem csak a klímás járműben van.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #108 on: 2008 December 20, 09:55:47 am »
Nem klímás csak GHIA :laugh: A gombom működik azon már túl vagyok! Csak azt nem tudom hogy maga a mozgató motor hol van!

MFalcon

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #109 on: 2008 December 22, 20:16:38 pm »
Fényképezd le légyszi a kezelőszerveket.
Amúgy meg utánanézek mindjárt a könyvben.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #110 on: 2008 December 22, 22:52:34 pm »
Fényképezd le légyszi a kezelőszerveket.
Amúgy meg utánanézek mindjárt a könyvben.
Ma dolgozom de holnap meg a kép!

Holnap tényleg lesz kép!!
« Last Edit: 2008 December 28, 17:27:48 pm by bull84 »

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #111 on: 2008 December 27, 08:52:46 am »
kidolgoztam minap egy tervet a beülök a kocsiba reggel és meleg a motor című drámát!
A terv az vagy is a gondolat előszőr onnat jött hogy felmerűlt a kérdés egy kis gyerektől hogy az IFA-kon miért van a 220Vos hosszabító az elejére feltekerve és kiderűlt hogy egy víz melegítő olaj melegítős szerkezet volt bele építve a hűtő rendszer legmélyebb pontjára! Még élőben nem láttam de ma utána járok a dolognak! Kell egy idő kapcsoló mondjuk 8kor indulnék 7re beállítom az idő kapcsolót hogy kapcsoljon az a cucc aztán elkezdi magától forgatni a vizet valami hülye erő hat a történetre aztán hip hopp 80 fokos lesz a víz :o aztán csak be kell űlni és indítani a fogyasztás kisebb lesz  ;) mert hideg motornál több üzemanyag kell melegnél meg annyira nem  :P

MFalcon

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #112 on: 2008 December 30, 19:46:44 pm »
Hurrá!! :-)
FordTom feltalálta az állófűtést! :D
Ha beírod a gugliba, hogy webasto, lehet hogy látsz ügyes megoldásokat is. :)

MFalcon

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #113 on: 2008 December 30, 19:49:27 pm »
Ma dolgozom de holnap meg a kép!

Holnap tényleg lesz kép!!

Nekem valami különleges Fiestám van, mert azon nincsenek olyan gombok, mint ami a könyvében le van írva... :( De amúgy a könyvben látni, hogy van két gomb. A motor lehet ott van a kezelőszerv mögött. Azt meg úgy tudod kivenni, ha kihúzod a rádiót akkor a kezelőszervek felső felén lesz két csavar. Asszem csak annyi tartja.

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #114 on: 2008 December 30, 20:32:13 pm »
na utána jártam a dolognak hogyan lehetne kivitelezni! Az anyag hozzá picit drága de kényelmi szempontokat figyelembe véve jó! Egy hátránya van a dolognak hogy 220V kell hozzá!
Szoval ez a fűtszállas dolog úgy nézki rá nézésre mint kb egy 20 centis gumi cső kb 2-3 centis átmérővel. A hűtő rendszer legmélyebb pontjábe kell betenni, így kicsi az esély hogy fel forr rövid időn belűl a víz. A hideg a leszáll a meleg fel tehát magától forgatja a vizet. Kell hozzá még egy idő kapcsoló ilyet az OBI-ba lehet kapni bedugod a konektorba a digitális kijelzőn beállítod az időt hogy kapcsoljon be bedugod és kész... garázsosoknak tökéletes dolog!ez a fűtőszáll amit az előbb említettem az 400W-os teljesítményű tehát van benne kakaó. Ennyit tudtam intézni! A kivitelezéshez kell egy pénz.
A fűtőszálas cucc kb 15.000ft-20.000ft között mozog ami személy autóba való
A kapcsoló óra 1000ft-10.000ft között mozog

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #115 on: 2008 December 30, 20:38:10 pm »
ezt úgyhíjják hogy állófűtés, kitalálták már előtted is szgk-ba is, működik jó dolog, de ahogy írtad drága, ennyi pénzért inkább járatom pár percet amíg bemelegszik a motor, alapjáraton nem zabál sokat a verda :)

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #116 on: 2008 December 30, 22:56:14 pm »
pontosan! De az elgondolás nem rossz... ha lenne elég pénzem megcsinálnám! Láttam praktikerben "bleken dekker" /sorry nem tom hogy kell írni/ 12Vról csinál 220V-ot és 850W igaz 36 ezer ft de akinek van pénze és nem akar szórakozni a járatással annak nem rossz. Úgy volt hogy én ösze rakom mert ugyebár társas házban lakok az udvar zárt úgy mond körbe minden hol lakás és hát még a gyári punto-t is járatja édes apám indulás előtt és már azért szóltak.. nem hogy még az én hangos kis autómért...  :D

RyAn

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #117 on: 2008 December 30, 22:57:10 pm »
black&decker  ;)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #118 on: 2008 December 30, 23:23:53 pm »
Úgy volt hogy én ösze rakom mert ugyebár társas házban lakok az udvar zárt úgy mond körbe minden hol lakás és hát még a gyári punto-t is járatja édes apám indulás előtt és már azért szóltak.. nem hogy még az én hangos kis autómért...  :D
belvárosban lakok pesten, ne tudd meg hányszor ordítottak ki az ablakon hogy ne járassam a gépet már. visszaordítom neki  hogy vesz nekem egy másik autót ha ez beszarik a maga anyázása miatt... tudom hogy melyik lakásba lakik innen a neve már csak 1 perc. érdekes azóta nem baszogat az öreg. :D jó az antennám ezután kétszer le lett törve, tőlem meg kapott szerelmeslevelet a postaládába, hogy még 1szer hozzá ér a kocsimhoz nem levél jön. :D érdekes utána nem tört el az antennám se...

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #119 on: 2008 December 31, 21:36:30 pm »
Nekem valami különleges Fiestám van, mert azon nincsenek olyan gombok, mint ami a könyvében le van írva... :( De amúgy a könyvben látni, hogy van két gomb. A motor lehet ott van a kezelőszerv mögött. Azt meg úgy tudod kivenni, ha kihúzod a rádiót akkor a kezelőszervek felső felén lesz két csavar. Asszem csak annyi tartja.

Köszi képért bocsi de sz*r a gépem és nem tudok képet felrakni! De én is utánna jártam és úgy tűnik hogy le kell vennem az egész műszerfalat! obi van kenobi ;D