Author Topic: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika  (Read 26667 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #30 on: 2008 August 11, 10:50:34 am »
A chiptuning vs tuningbox részt olvasd el!!!!!!!

"Nem jár garanciavesztéssel, mert a gyári értékek minden esetben visszaállíthatóak."

Na jó, hagyjuk! Vicc.

igen ezért is mondom én is ezt hogy az ilyen cuccokat hanyagoljuk. az autó az eredeti programmal fut, csak van egy kis doboz amin átmegy a jel amit küld a compi a motornak, és az módosítja a jelet. Namost az eladótól ha megkérdezem hogy pontosan mit küld a motornak a cucc meg tudja mondani? nem nagyon hiszem, namármost egyáltalán nem mindegy hogy milyen parancsokat küldd, a motornak nem mindegy hogy mennyi benzint és mennyi levegőt kap, mikor gyújt stb. ezekkel szoktak a chipek játszani, vagy a motor kárára vagy nem.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #31 on: 2008 August 11, 10:50:55 am »
Na de az alacsonyabb fogyasztás= alacsonyabb emissziós érték, hiszen a szennyezés az üzmanyag égése során keletkezik. A nagyobb teljesítményhez viszont több üzemanyag kell.
Ezek után érdekelne az a képlet, amely azt bizonyítja,hogy minél kevesebb anyagot égetünk el annál nagyobb teljesítményt kapunk. Ha Misi ilyet tud, hogy-hogy nincs még Nobel díja?

alapetően ez igaz. Viszont amit sokan elfelejtenek az a benzin levegő arány meghatározása. Itt lehet játszani néhány százalékot a teljesítmény és a fogyasztás javára az emissziós értékek hátrányára. Ez a három tényező van. a teljesítményoptimum a fogyasztásoptimum és az emissziós optimum három különböző pontja a motor beállításának. ezek között kell vhol megtalálni azt az optimumot amit az adott autónak szán a tulajdonosa. Lehet egyszerre csökkenteni a fogyasztást és növelni a teljesítményt igaz akkor nem feltétlen az optimumban van az autó, de egy használható autót és érezhető változást is el lehet érni. Ezek a pontok és értékek mind motorfüggők, tehát attól függ hogy milyen motorról beszélünk hogy mit lehet belőle kihozni ezeket a beállításokat mindig egyedileg kell megcsinálni sztem hogy azt kapja az autótulajdonos amit szeretne. Persze léteznek olyan típusfüggő chiptuningok amik jól működnek, de azok pont egy ilyen köztes megoldást fognak eredményezni mint amit én leírtam.

Akkor egy utolsó kérdés:
Tegyük fel, hogy sikerül 10%teljesítménynövekedést elérni és 80 helyett 88lóerős lesz az autóm. Szerinted ez érezhető? Mert én kizártnak tartom. Meg, hogy 124nm vagy 136...

norbert8210

  • Guest
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #32 on: 2008 August 11, 10:58:56 am »
A direktszűrő mire képes?Sokaknak van és teljesen más az autó pedig sokat nem dob a kocsin mégis érezhető,sőt!És ez csak levegő!!!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #33 on: 2008 August 11, 11:02:30 am »
Akkor egy utolsó kérdés:
Tegyük fel, hogy sikerül 10%teljesítménynövekedést elérni és 80 helyett 88lóerős lesz az autóm. Szerinted ez érezhető? Mert én kizártnak tartom. Meg, hogy 124nm vagy 136...

érezhető bizonyos körülmények között. nem azt mondom hogy ég és föld lesz a különbség, de egy intenzív kigyorsításnál meg lehet érezni. Persze meg kell említeni azt is hogy az sem mind1 hogy milyen fordulaton tudja a motor előhozni magából ezt a többletteljesítményt. Sok autónál azért nem érezhető normál használat mellett mert csak nagyon magas fordulaton változik így az autó. Ezért is mondom hogy ahhoz, hogy normális hatást érjen el az ember, ahhoz egy teljesen új programot kell írni az autóhoz, ami már alacsony fordulaton is hoz változást. Ennek mértéke meg megint a motortól függ (típus, állapot)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #34 on: 2008 August 11, 11:04:38 am »
A direktszűrő mire képes?Sokaknak van és teljesen más az autó pedig sokat nem dob a kocsin mégis érezhető,sőt!És ez csak levegő!!!
igen, mivel kisebb szívóerőre is képes több levegőt bevinni, kisebb a levegő útjában a folytás. Ténylegesen csak akkor érezhető ha megfelelő kipufogó is van hozzá az autón, ami szintén kevesebbet folyt mint a gyári. Bár vigyázni kell, itt se szabad túllőni a célon. A hang nagyon sokat dob a kocsi teljesítményérzetén amit ad a direktszűrő, és tény hogy picit rugalmasabb is lesz tőle alacsony fordulaton.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #35 on: 2008 August 11, 11:10:02 am »
A direktszűrő mire képes?Sokaknak van és teljesen más az autó pedig sokat nem dob a kocsin mégis érezhető,sőt!És ez csak levegő!!!

Semmire nekem elhiheted, volt olyan autóm aminél kellett volna számítania, de semmi. Mentális tuning semmi más.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #36 on: 2008 August 11, 11:15:28 am »
A direktszűrő mire képes?Sokaknak van és teljesen más az autó pedig sokat nem dob a kocsin mégis érezhető,sőt!És ez csak levegő!!!

Semmire nekem elhiheted, volt olyan autóm aminél kellett volna számítania, de semmi. Mentális tuning semmi más.
önmagában tényleg így van. ha hozzá van igazítva a rendszer (több benzin, és nagyobb kiáramlóképesség, azaz sportkipuff), úgy már bizony van hatása érezhető.

FordTom

  • Guest
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #37 on: 2008 August 11, 11:28:07 am »
és teljesen megváltozott az életem mióta chipleve van az audim és még fogytam is 10 kilót mióta benne van ez az chip tuning :D  őrűltség egyébként.. többlet teljesítményhez nagyobb fogyasztás is jár ::) 8)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #38 on: 2008 August 11, 11:31:56 am »
és teljesen megváltozott az életem mióta chipleve van az audim és még fogytam is 10 kilót mióta benne van ez az chip tuning :D  őrűltség egyébként.. többlet teljesítményhez nagyobb fogyasztás is jár ::) 8)
bizonyos határok között nem feltétlen, a fentebb említett okok miatt, de igazán nagy meg a linken emlegetett mértékeknél már igen, tényleg nem nagyon lesz alacsonyabb a fogyi, max ugyanannyi marad a több erő mellett.de ha tovább megyünk akkor tuti magasabb is lesz.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #39 on: 2008 August 11, 11:35:07 am »
és teljesen megváltozott az életem mióta chipleve van az audim és még fogytam is 10 kilót mióta benne van ez az chip tuning :D ::) 8)

...és a hajam is kinőtt, a tetkóim pedig sosem látott színekben pompáznak, pedig fekete-fehér volt.... ;D

FordTom

  • Guest
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #40 on: 2008 August 11, 12:17:56 pm »
és mióta használom a chip tuningot eszméletlen jó pasi lettem köszönöm chip tuning köszönöm! ;D

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #41 on: 2008 August 11, 12:24:26 pm »
és mióta használom a chip tuningot eszméletlen jó pasi lettem köszönöm chip tuning köszönöm! ;D

Nem olvastam végig, eddig, de most pótoltam. Ez mindent visz, aztaqrva  ;D
VW Golf 1.4 16v

"sziasztok!! elöször is had kezdjem azzal hogy agyon dicsérem a mi MISINKET nekem nem az elsö automat erösitette meg!!  az elsö áldozat egy cupra seat ibiza volt amiböl szerintem a dtm csapat se tudott volna jobb eredményt kihozni! azt tudnám mondani hogy a kocsi egy agressziv dög lett! képes volt 3 ik sebességben ugy megfüstölni a gumit hogy kezdtem azt hinni kigyulladt valami! most egy igazi erögéppel járok! egy 2000 es évjáratú 1.4 16 v golfal! de ne tessék nevetni ezen! ugyanis amikor az 1.6 os autoddal mellém állsz én meg lenyellek mint éhes vándor a szalonnát na akkor döbbensz rá hmm lehet erösebb mint az enyém .. pedig kisebb!! nagyon jól sikerült a tuning,, egy barátom az anyosülésen észlelte amikor 2-3 napra kikerült belöle! azért ez jelent valamit ,, nem? szóval misi köszönöm amit eddig tettél a kocsimmal mert szo mi szó nagyon jó lett! CSAK AJÁNLANI TUDOM MINDENKINEK EZT A ROKONSZENVES KEDVES ARANYKEZÜ EMBERT AKI NEM IGÉRGET HANEM ERÖT AD !!! szia misi...! nagy tisztelöd csepi"


FordTom

  • Guest
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #42 on: 2008 August 11, 12:28:09 pm »
az erő legyen veled... szerencsétlen komolyan... ennyire ne akarjanak már eladni valamit.... mint pl a 100as shell benzin mondom kipróbálom már meg minden azt csak annyi az egész hogy szebben járt a motor ennyi ez meg micsoda? egy kis dobozt bele tesznek azt kész aztán meg 3 év múlva motor felújítás lesz nevetséges komolyan

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #43 on: 2008 August 11, 12:41:59 pm »
FordTom, akkor Neked miért is van direktszűrő a kocsidba?

Amúgy a chiptuning járhat fogyasztás-csökkenéssel. Südi jól leírta, hogy miért, ezen nincs mit vitatkozni

FordTom

  • Guest
Re: 1.4-es motorhoz 1.6-os elektronika
« Reply #44 on: 2008 August 11, 12:51:42 pm »
nem teljesítmény növelés miatt az fix a szívóhang miatt meg a lámpánál a gázzal való játszás miatt ;)
de viszont a direkt szűrőről nem olvasol olyanokat hogy jajj de veszett jó jajj eldobom az agyamat nem eszik az utó semmit és 50Le több lett.... a szűrő majdnem hogy vesz el Le és nyomatékot de én nem veszem le mert tetszik a hangja ennyi