Author Topic: 2003-as 1.3 Fiesta (70 hp) váltóolaj specifikáció  (Read 3046 times)

Offline Sweet

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
2003-as 1.3 Fiesta (70 hp) váltóolaj specifikáció
« on: 2015 August 06, 21:39:08 pm »

Üdv srácok.

Tulajdonosa lettem rövid időre egy Mk6-os 1.3 fiestának. Váltóolaj cserére készülök, de semmiféle specifikációt nem találtam a témáról. Szükségem lenne mennyiségre, illetve minősítésre, viszkozitásra az olajválasztáshoz. Ha valaki rendelkezik ezen információkkal, örömmel fogadnám :) (nagyauto.hu-n találtam kimondott ford váltóolajat, leírás alapján ez nekem jó, viszont több forrásból is élettartam olajat emlegettem esetemben. Félek megvenni, beletölteni.)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:2003-as 1.3 Fiesta (70 hp) váltóolaj specifikáció
« Reply #1 on: 2015 August 06, 22:18:17 pm »
A váltóban valóban "élettartam olaj" van, ami azt jelenti, hogy nem kell cserélni. De ha pl. elromlik a váltó és szét kell szedni, akkor új olaj kell bele, ezért árulnak olajat.

Ha a nagyautó, mint Ford alkatrész forgalmazó azt mondja, hogy ez az olaj való a váltódba, vedd meg nyugodtan.  :)

A Ford alkatrész zsebkönyv szerint "Ford váltóolaj SAE75W90" kell bele WSD-M2C-200C specifikációval.

Azt is meg tudják mondani, hogy mennyi kell bele.

Feltöltési szint: 5-10 mm az ellenőrző furat alsó pereme alatt.
Mk6 1.3 benzin

Offline Sweet

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:2003-as 1.3 Fiesta (70 hp) váltóolaj specifikáció
« Reply #2 on: 2015 August 06, 22:32:44 pm »
nagyon szépen köszönöm a kielégítő választ. Igen, sajnos a szintből veszített. Törötten vettem az autót, motor-váltót kivettem, sajnos az egyik féltengelynél cserélnem kellett gumiharangot, akkor folyt el a gyári mennyiségből. 178e van az autóban, így amúgy cserélni szerettem volna. Inkább audi vonalon mozgok, ott is ajánlani szoktam az élettartam olajnak spekulált váltóolaj cserét, legalább egyszer az új gazdáknál.

Ha jól nézelődtem alatta, akkor a váltóbovden védő műanyag alatt találom a leengedő csavart, és a feltöltő csavart is ugye? Illetve leengedéshez egy lemezhez is szükségem lesz, hogy az olajat megvezessem.

Körülbelüli mennyiséget sem tudsz mondani esetleg? mondjuk nagy általánosságban 2-2.5 liter körül szoktak ezek az alap 5ös váltók benyelni, úgy gondolom 3 liter biztosan elég lesz.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:2003-as 1.3 Fiesta (70 hp) váltóolaj specifikáció
« Reply #3 on: 2015 August 07, 02:08:37 am »
Én még sosem cseréltem váltóolajat, de úgy tudom, hogy igazi leengedő csavar nincs.

Amit a neten olvastam, aszerint három dolgot szoktak csinálni:
vagy felülről szívják ki, vagy fúrnak egy leeresztő lyukat a váltó aljára,amit azután csavarral lezárnak, vagy a műanyag alatti legalsó csavart csavarják ki.

De ez utóbbi esetben, amíg a csavar nincs a helyén, nem szabad a váltókart mozdítani, mert valami elmozdul a váltóban és csak szétszedéssel lehet helyre tenni.

A feltöltő csavar is a műanyag alatt van.

Sajnos nem tudom mennyi olaj kell, de a boltban biztos tudják, hogy mennyit szoktak vásárolni. Megkérdezheted, hogy bontatlanul visszaveszik-e a harmadik litert, ha nem kell, mert 1 liter is jó drága.
Mk6 1.3 benzin

Offline Sweet

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:2003-as 1.3 Fiesta (70 hp) váltóolaj specifikáció
« Reply #4 on: 2015 August 07, 19:48:59 pm »
Köszönöm a segítséget. Ma megcsináltam a motorolaj cserét, gyertyasor cserét. Motorkontroll lámpám kigyulladt, már pár napja harcolok vele, mostmár törlés után is visszajön.

P0108 hibakóddal találkozok. Map sensor-nál lehet valami problem, holnap át takarítom a szívórendszert. Alsó ford. tartományban kissé be is rángat.