Author Topic: 1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!  (Read 28592 times)

sztrakk9

  • Guest
1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« on: 2013 May 04, 19:39:40 pm »
Sziasztok!
A fent említett autó, minden napi első indításnál fehéren,gázolaj szaggal füstöl. és egyenletlenül jár a motor.
De ha felmelegszik akkor is csattogó hangja van! csak akkor már nem füstöl.
Mi lehet a gond?
Ami cserélve lett eddig, magas nyomású pumpa, 4 injektor, gázolajszűrő, olaj/ford/, olaj szűrő. Rendszer mosás.

Valaki mondhatna valami ötletet,mert lassan tüzet rakok alatta!!  :)

Köszi!!

Offline unimax

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +0/-0
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #1 on: 2013 May 04, 22:46:12 pm »
Hali
Nekem is hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy én kopogó hang helyett inkább sziszegést mondanék.
Sajnos az új típusú TDCI-knél, típushiba hogy a porlasztócsúcsnál elfújja a réz gyűrűt.
Nekem is így kezdődött aztán az lett a vége, hogy nem tudtam indulni.
Hogy ha neked is ez a hibád akkor viszonylag "olcsón" megúszhatod.
Nekem 2 db is elszállt, de megmarták és újra összerakták.

Offline Roli82

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +0/-0
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #2 on: 2013 May 04, 23:29:44 pm »
Nekem is van egy kis kék vagy szürke füst hidegen ugyanilyen autónál. Tippem az hogy egy porlasztó csúcs nem tökéletes és egy henger nem indul el rögtön de a többi kényszeríti, utána beindul az is és megy rendesen.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #3 on: 2013 May 05, 07:16:44 am »
Sziasztok!
A fent említett autó, minden napi első indításnál fehéren,gázolaj szaggal füstöl. és egyenletlenül jár a motor.
De ha felmelegszik akkor is csattogó hangja van! csak akkor már nem füstöl.
Mi lehet a gond?
Ami cserélve lett eddig, magas nyomású pumpa, 4 injektor, gázolajszűrő, olaj/ford/, olaj szűrő. Rendszer mosás.

Valaki mondhatna valami ötletet,mert lassan tüzet rakok alatta!!  :)

Köszi!!
Kapott új kalibrációs kódot, és fel is lett programozva?
Gyári diagot javasolok.  :wave:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

sztrakk9

  • Guest
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #4 on: 2013 May 05, 08:53:31 am »
Voltam Szerelőnél aki ilyennel foglalkozik, és azt mondta,h a siemenst nem lehet,nem kell programozni!
Porlasztók lettek cserélve azzal együtt meg réz karika is!

Na ma rászántam magam az Egr szelep kiszedésére, nem igazán láttam rajta semmi elváltozást,nem volt megszorulva.
« Last Edit: 2013 May 05, 18:13:12 pm by sztrakk »

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #5 on: 2013 May 06, 12:13:31 pm »
...
Sajnos az új típusú TDCI-knél, típushiba hogy a porlasztócsúcsnál elfújja a réz gyűrűt.
...

Ha a rézgyűrű nem tömít, erős dízelolaj szag (kb. kipufogószag) van a motortérben.
Ha nem érezni, akkor ott nem mehet el a kompresszió.
Mk6 1.3 benzin

sztrakk9

  • Guest
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #6 on: 2013 May 06, 22:52:36 pm »
Hát mindenki azt mondja,h valamelyik injektor még mindig nem jó. Jövő héten elviszem beméretni,mert nem bízok benne,h kicserélték volna őket. lehet,h csak ultrahangos mosóban próbálták kitakarítani,csak nem jött össze nekik,úgy ahogy tervezték.
Ha az megvan akkor már tovább lehet lépni,más irányba.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #7 on: 2013 May 07, 11:00:25 am »
Hát mindenki azt mondja,h valamelyik injektor még mindig nem jó. Jövő héten elviszem beméretni,mert nem bízok benne,h kicserélték volna őket. lehet,h csak ultrahangos mosóban próbálták kitakarítani,csak nem jött össze nekik,úgy ahogy tervezték.
Ha az megvan akkor már tovább lehet lépni,más irányba.
Mennyi garival csinálták? Vidd vissza gariba!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

sztrakk9

  • Guest
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #8 on: 2013 May 07, 22:31:35 pm »
Az a helyzet,h 250 km re tőlem vettem a kocsit, ők már nem küldenek trélert érte mint első alkalommal, ha le viszem a kocsit akkor kell,h jöjjön velem még egy kocsi,ami haza hoz, mert ugyebár a kocsi csak az első napi indításnál füstöl és dadog,utána már nem. meg utána vissza is kell vinni érte ami cakk pakk oda vissza 45-50 ezres a két kocsi.
De esküsznek,h kicserélték újra a dolgokat benne,meg újnak is néz ki, de hát tudjuk milyen világban élünk.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #9 on: 2013 May 08, 07:15:22 am »
Az a helyzet,h 250 km re tőlem vettem a kocsit, ők már nem küldenek trélert érte mint első alkalommal, ha le viszem a kocsit akkor kell,h jöjjön velem még egy kocsi,ami haza hoz, mert ugyebár a kocsi csak az első napi indításnál füstöl és dadog,utána már nem. meg utána vissza is kell vinni érte ami cakk pakk oda vissza 45-50 ezres a két kocsi.
De esküsznek,h kicserélték újra a dolgokat benne,meg újnak is néz ki, de hát tudjuk milyen világban élünk.
Használd az "idézet" gombot és akkor látszik kinek válaszolsz, és mire!
Lehet, hogy a fele sem igaz annak amit mondtak/mondanak (nem csináltak semmit), csak így könnyebben rád sózták az autót. :(
Lehet, hogy csak újraprogramozták a csúcsokat, és most megint eldobta a kódot.
Vidd el diagnosztikára, de normális gyári diagra, azzal kell kezdeni, és utána verd le rajtuk.
Egy pcs felújítás is 40-50e.
4 csúcsnak a felújítása, + magasnyomású szivattyú, stb + üzemanyag rendszer tisztítás, stb szerinted olcsóbb mint 40-50e Ft? Nem.

Kell hozzáértő ember száma, akkor szólj!  :hello:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

sztrakk9

  • Guest
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #10 on: 2013 May 08, 09:11:51 am »

Használd az "idézet" gombot és akkor látszik kinek válaszolsz, és mire!
Lehet, hogy a fele sem igaz annak amit mondtak/mondanak (nem csináltak semmit), csak így könnyebben rád sózták az autót. :(
Lehet, hogy csak újraprogramozták a csúcsokat, és most megint eldobta a kódot.
Vidd el diagnosztikára, de normális gyári diagra, azzal kell kezdeni, és utána verd le rajtuk.
Egy pcs felújítás is 40-50e.
4 csúcsnak a felújítása, + magasnyomású szivattyú, stb + üzemanyag rendszer tisztítás, stb szerinted olcsóbb mint 40-50e Ft? Nem.

Kell hozzáértő ember száma, akkor szólj!  :hello:
[/quote]
ezeken már túl vagyunk! Az autót tréleren vitték el mert megált. Azt mondták a rossz alkatrészeket kicserélték,pumpa,injektor,rendszer mosás! De ezt le is írtam már! Megy az autó,csak hidegen füstöl. Voltam diesel szakinál aki csak porlasztókkal foglalkozik,és azt mondta,sőt előttem telefonált is,h a siemens-t nem kell programozni! Ha ő félre beszélt akkor én is!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #11 on: 2013 May 08, 12:29:34 pm »
ezeken már túl vagyunk! Az autót tréleren vitték el mert megált. Azt mondták a rossz alkatrészeket kicserélték,pumpa,injektor,rendszer mosás! De ezt le is írtam már! Megy az autó,csak hidegen füstöl. Voltam diesel szakinál aki csak porlasztókkal foglalkozik,és azt mondta,sőt előttem telefonált is,h a siemens-t nem kell programozni! Ha ő félre beszélt akkor én is!

Már majdnem jó!
A quote zárójeles sorokat ne töröld ki! Amúgy íráskor van előnézet, de ha elrontva kerül ki a hsz, akkor is ott a módosít gomb.  :wave:

Fiestába Simens csúcsok vannak? Azt hittem Delphi.
Még mindig azt mondom, hogy lehet találgatni, meg kísérletezni a pénztárcádra, de olcsóbb ha gyári diagra viszed először! Akit én tudok az gyári diagot csinál.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

sztrakk9

  • Guest
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #12 on: 2013 May 08, 15:04:55 pm »


tudom,h kell beszurni idézetet,nem az első hsz-m csak telóról kicsit rossz írni.
Gyári diag? Mit takar magában?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #13 on: 2013 May 08, 20:58:35 pm »

tudom,h kell beszurni idézetet,nem az első hsz-m csak telóról kicsit rossz írni.
Gyári diag? Mit takar magában?
A gyári diagnosztikai eszköz, minden hibakódot lát, míg pl egy ELM327-ről ez nem mondható el.
5-10e Ft között van egy diagnosztika (még Márka szervízben is).
A csúcsok állapotára lehet a résolajveszteségből is következtetni. "Poharazással" az is ellenőrizhető szervízben.
Sorba kell menni, de ésszel, nem pedig tippekre alapozva cserélgetni az alkatrészeket, hátha jó lesz.

Persze én nem vagyok autószerelő, csak próbálok segíteni.
Hozzáértő emberhez kéne inkább fordulnod.  :wave:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:1.4 Tdci hidegen füstöl,és kopog! Help!
« Reply #14 on: 2013 May 11, 11:22:48 am »
siemens-el és delphi-vel is csinálták őket.akinek utóbbi van a kocsijában kicsit szerencsésebb :D
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005