Author Topic: 1.4 tdci motorból áradó füst  (Read 2628 times)

Offline Csabika22

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
1.4 tdci motorból áradó füst
« on: 2012 December 29, 16:50:51 pm »
Sziasztok lenne egy probléma, mikor fel melegedik a motor pár kilométer után megállítom és furcsa füst szál fel a motorháztátó alól, pár embert meg kérdeztem azt mondták hogy a motorina vezeték van el repedve vagy hasonló és csöpög rá a motorra azért füstöl, nos szerintetek mi lehet a gond, volt-e már ilyen problémátok? Előre is köszönöm

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:1.4 tdci motorból áradó füst
« Reply #1 on: 2012 December 30, 10:21:38 am »
Füst színe? Szaga?
D.V.Zs.

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:1.4 tdci motorból áradó füst
« Reply #2 on: 2012 December 30, 10:52:13 am »
Keress a blokkon látható olajfolyást,mert valószínű,hogy a forró alkatrészt érő olaj füstöl,ami azt jelenti,hogy fogy is belőle az olaj,rosszabb esetben ki is gyulladhat  :-\

Offline Csabika22

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:1.4 tdci motorból áradó füst
« Reply #3 on: 2012 December 30, 11:57:30 am »
a füst szine fehér, a szaga pedig hát nem tudom meg alapítani milyen de van szag  :-\, az olaj úgy láttam nem fogyott de ma el megyek vele pár kilométert s meg látjuk mi lesz, meg nézem alaposabban honnét árad a füst  :-\
amúgy kösz fiuk


Offline tokmag

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +1/-0
Re:1.4 tdci motorból áradó füst
« Reply #4 on: 2013 January 09, 16:16:03 pm »
Nekem két esetben volt ilyen problémám:
 1 - az injektorok és a visszafolyó csövek (résolaj cső, retur cső vagy ahogy akarjátok) csatlakozásánal a tömítőgyűrű elhasználódott és gázolaj (ápropó motorina = gázolaj aki nem értette) csepegett onnan a hengerfejre.
 2 - az injektorok alatt lévő réz tömítő alátét elhasználódott és üzemanyagot fújt a hengerfejre. Ennek azonban erős sziszegő hangja is van.

Mindkét esetben elég erős gázolajfüst szag is terjengett az utastérben.

Ha nem tudod behatárolni a füst szagáról egyértelműen, hogy gázolaj füstje, és a szine fehér, akkor én a hűtővízre tippelnék. Nézd meg a tágulási tartályban, hogy nem-e fogy véletlenül a víz.