Author Topic: 1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?  (Read 28928 times)

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« on: 2012 September 23, 16:59:35 pm »
Sziasztok!

Van egy Ford Fiesta 1.4 TDCi (2005) személyautóm, ami kis gázpedál-nyomásra és ezen helyzetben tartására rángatással és fordulatszám ingadozással reagál. Mindezt megteszi akár 2500-as fordulaton is, ha épp az útviszonyok olyanok (legutóbb M0 Annahegyen felfelé 100-110 között), tehát nem az a gond, hogy alacsony a fordulatszám vagy, hogy túl gyorsan váltok fel. A fordulatszám ingadozást úgy értem, hogy kb 2-300 fordulatnyi sávon belül ide oda ugrál a rángatásnak megfelelő ütemben. A rángás nem nagyon durva de teljesen kiérezhető, hogy ez nem a természetes állapota. Nem értek az autószereléshez és az autókhoz sem igazán ezért próbáltam a lehető legegyszerűbben leírni a jelenséget, elnézést ha nagyon szájbarágósra sikeredett. :)

Eddig senkinek semmi használható ötlete nem volt a dologra, úgyhogy bármilyen segítséget előre is köszönök!

Viktor

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #1 on: 2012 September 23, 18:27:26 pm »
Elektromos gázpedál van benne?
Sajnos, az újabb típusokat nem ismerem.....
Szerintem annak a jeladó potija hibásodhatott meg-s abban a tartományban ki van kopva.....
Üdv,
TPoT

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #2 on: 2012 September 24, 13:16:33 pm »
Klíma van? Nem az kapcsolgat ki-be?
Mk6 1.3 benzin

Offline carra

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #3 on: 2012 September 25, 10:11:18 am »
Elektromos gázpedál: megmondom őszintén fogalmam sincs. :) Utána nézek mindenképp, köszi az ötletet.

Klíma: van benne de 1 gramm gáz sincs benne mert az egyik csatlakozási pontnál szivárog a csőrendszer, úgyhogy már elég rég nincs benne semmi így be sem kapcsol a kompresszor.

djbaro

  • Guest
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #4 on: 2012 November 20, 11:21:55 am »
Sziasztok,az enyém is elkezdett rángatni,de csak akkor csinálja ha padlógázt nyomok és olyan 2500-as fordulattól rángat mind az ördög,addig amég ki nem gyullad a sárga fogaskerék felkiáltójellel,utánna lecsökkenti a teljesitményt :o MA lett kicserélve az összes szűrő,meg az olaj is,v-power niutro+ tankoltam bele előtte kapott common rail tisztitót,remélem megszünik a hiba kereken 100.000 km van benne. Volt már valakinek ilyen?

djbaro

  • Guest
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #5 on: 2012 November 30, 09:19:17 am »
hát nem szünik a hiba  >:( most rendeltem a neten ford super scennert hátha az kiirja mi a hiba

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #6 on: 2012 November 30, 20:15:20 pm »
hát nem szünik a hiba  >:( most rendeltem a neten ford super scennert hátha az kiirja mi a hiba

Várjuk a tapasztalatokat.  :)
Mk6 1.3 benzin

djbaro

  • Guest
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #7 on: 2012 December 01, 08:53:53 am »
Elvileg hétfőn jön meg a cucc. Majd leirom a hibakódokat.

djbaro

  • Guest
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #8 on: 2012 December 03, 16:08:47 pm »
Na 3 hiba volt a rendszerben  >:(

P0191=Tüzelőanyagelosztónyomás-jeladó „kell”értéktartományon kívüli érték
P0305=5. henger felismeri gyújtáskimaradás
P0380=Izzítógyertya/fűtőáramkör funkció-rendellenesség

ebből a 191-es érdekel a legjobban,az a rángatás oka.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #9 on: 2012 December 03, 16:15:51 pm »
És milyen szenzorok értékeit tudod kiolvasni az OBD-s cuccal?
Mk6 1.3 benzin

djbaro

  • Guest
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #10 on: 2012 December 03, 16:21:16 pm »
rail nyomás,gázpedál,forulat,km/h,egr szelep, légnyomás, üzemanyag hőmérséklet,motor hőmérséklet, levegő hőmérséklet,akku feszkó, nagyjábol ennyi


djbaro

  • Guest
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #11 on: 2012 December 03, 16:27:36 pm »
töröltem a hibákat,az izzitógyertya cserés lesz,az visszatérő hiba.


Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #12 on: 2012 December 03, 18:07:26 pm »
rail nyomás,gázpedál,forulat,km/h,egr szelep, légnyomás, üzemanyag hőmérséklet,motor hőmérséklet, levegő hőmérséklet,akku feszkó, nagyjábol ennyi

rail nyomás,..egr szelep, ...,üzemanyag hőmérséklet..

Ezek tényleg spéci dolgok, amit egy ELM327-el, alapból nem lehet kiolvasni.  :)
Mk6 1.3 benzin

djbaro

  • Guest
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #13 on: 2012 December 03, 20:10:17 pm »
de legalább már tudom,hogy a rail-nyomásérzékelővel van a baj és nem a szivattyúval,meg az injectorokkal  ;D igy legrosszabb esetben is 30-ból megúszom.

Offline djbaro

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +0/-0
Re:1.4 TDCi rángatás, mitől lehet?
« Reply #14 on: 2013 December 02, 19:02:09 pm »
Na eltelt egy év,melegben nem csinálta,jött a hideg megint kezdte :( Motor szétkap,nagynyomású szivattyúból az érzékelőket kiszedtem,kapott ultrahangos tisztitást,tök szép lett a rozsdás ismét fényes lett ;D Motor összerak beindit,és rángat min az állat ??? Ismét rádugom a gépre és elkezdtem pörgetni 2000-3000 között rángat,meg alapjáraton is,és lehet hallani hogy a turbo is ingadozik.Légtömegmérőt lehúztuk,hiba megszünt pörgött mint az állat ;D És ekkor vettük észre hogy az egr szelep 0%-on van,akkor lehet hogy ő a ludas? Egr szétszed de nem volt ganés.Légtömegmérőt visszadugtam és figyeltem mikor rángatott az EGR szelep össze vissza ugrált 30-50-70% között,lehúztam az EGR szelep csatiját,azóta tökéletes nem rángat nem dadog,megy mint a disznó,csak világit a motor hibajelző lámpa >:( Holnap megpróbálom ledugózni az EGR -t mert elvileg csak azt figyeli,hogy működik-e,azt nem hogy tényleg enged-e át valamit magán:-)Találtam ebay-en hozzá cuccot,is de majd én kivágom magamnak.

http://www.ebay.co.uk/itm/EGR-valve-blanking-block-plate-PEUGEOT-CITROEN-FORD-VOLVO-1-4-1-6-HDI-TDCi-DDiS-/170912771190

Sajna buta a fiesta ECU-ja és ezért irt üzemanyag nyomás problémát,mert azt nem tudja lefigyelni,hogy mennyit enged át az EGR.Akinek rángat a TDCI az először húzza le a légtömegmérő csatiját,az könnyen hozzáférhető és ilyenkor az EGR sem megy és ha a hiba megszűnik akkor nem üzemanyag baj van:-) Ja és ez EURO 4-es,a 3-as nál nem tudom mi van ott vákumos az EGR itt elektromos.