Author Topic: 1.4 tdci rángatás  (Read 2458 times)

plei

  • Guest
1.4 tdci rángatás
« on: 2010 December 02, 13:13:10 pm »
sziasztok! Kérdezném tapasztalt-e valaki olyat(2004 1.4 tdci 220e km), kigyorsítás alatt (inkább adott gázállás mellett) ,mintha le akarna fulladni az auto. Olyan, mintha alacsony fordulaton nagyobb sebességben rángatna.Amúgy a vízszintes úton nem érezhető adott gázálláson. És bármilyen fordulatszámon  érezhető a jelenség. A szervízben semmi hibát nem találtak, én már az EGR szelepet is megtisztítottam,résolajcsöveket és befecskendező szelepeknél található összes tömítést kicseréltem,de semmi változás. Csak egyre rosszabb.
Annyit még tudunk,hogy 1200 bar-ról kb. 900-ra leesik és utána vissza áll, majd leesik, és így tovább... a töltőnyomás. A fordulatszám kijelzőm ilyenkor erőteljesen ugrál. Gondoltunk a nagynyomású pumpára,de tudja az 1500 bar-t.(bár ez nem tuti,hogy bizonyíték) Viszont van rajt egy nyomás szabályzó mágnesszelep, lehet, hogy az a gond?
« Last Edit: 2010 December 02, 22:02:05 pm by plei »

Offline Totya79

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-1
Re:1.4 tdci rángatás
« Reply #1 on: 2010 December 30, 03:43:05 am »
 Nagy eséllyel lehet az, mondom ezt úgy, hogy nem láttam a saját autómon se, de hidraulikákat azt szoktam javítani(présgépek élhajlítók stb.). De hogy hibát miért nem jelez rá az ecu azt nem tudom. Esetleg az ecu "mondja" neki hogy ez a nyomás kell, és azért csinálja, és a nyomásszabályzónak nincs baja. Akkor viszont ecu-t kéne próbaképp kicserélni.
Most nézem a felépítési rajzot(majd közzéteszem): lehet az is, hogy a tápszivattyú felől nem jön mindig elegendő mennyiségű üzemanyag, és azért esik a nagynyomásún a nyomás.
 Remélem segíthettem.