Author Topic: 1,4 TDCI nem indul  (Read 5873 times)

PappSajt

  • Guest
1,4 TDCI nem indul
« on: 2010 January 19, 20:20:01 pm »
Sziasztok!

2003-as 1,4-es TDCI Fiestám van s ma reggel gondolt egyet, s nem indult.
Amit tapasztaltam az a következő:
- km számlálónál mindegyik szám helyén egy középső vonal van
- vízhőfokmérő minden állása egyszerre villog
- sárga motor piktogram világít
- sárga spirál is világít
- piros aksi jel világít
- piros lakat pirtogram (gondolom a gyári indításgátló) sűrűn villog
Mindez gyújtáson, ha továbbfordítom a kulcsot, akkor semmi változás, se "köszörülés" se forgatás, se semmi, de tényleg.

Próbáltuk bebikázni, de semmi változás, abszolut nem mozdul semmi.

Járt már esetleg vki hasonlóképp? Esetleg az indításgátló leblokkolja a folyamatot?
Előre is köszi a segítséget!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: 1,4 TDCI nem indul
« Reply #1 on: 2010 January 20, 13:43:23 pm »
A legkézenfekvőbb tipp: baj van az akksifeszültséggel vagy az akksihoz tartozó csatlakozókkal, kábelekkel.

Akksi feszültséget kell mérni némi terheléssel (pl tompított meg ablakfűtés), meg kell tisztítani a póluscsatlakozókat és lehet, hogy új akksi lesz a vége.  :(

Ha bikázol, a kulcsot csak akkor szabad betenni és elfordítani, amikor a másik gép már biztosítja a megfelelő feszültséget, különben az indításgátló nem ad ki elég nagy rádiójelet a kulcsnak és nem ismeri fel.

Majd írd meg, hogy mi volt.  :)
« Last Edit: 2010 January 20, 13:52:42 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

PappSajt

  • Guest
Re: 1,4 TDCI nem indul
« Reply #2 on: 2010 January 20, 22:27:15 pm »
Sajnos nem tudok az aksin méréseket végezni, mert nem értek hozzá, meg nincs mérőm sem. Viszont az akkumulátor jónak tűnik, mert megy róla rendesen a tompított világítás, meg a "varázsszem" is zöld, bár be kell valljam nem egy mai darab.
Ismerősöktől származó javaslatokat figyelembe véve kipróbáltam az autó áramtalanítását, azaz 5 percre leszedtem a "+" (piros) drótot az aksiról, annak rendje és módja szerint el is felejtett minden beállítást, rádiót, órát, de sajnos a megoldáshoz nem vitt közelebb,a "reboot" után is ugyanazt nyomja, vagyis gyorsan villog az immo kijelzője.
Ford Petrányi azt mondta telefonon, hogy vontassam be, 8500-ért újrakódolják a kulcsokat. Azt mondjuk nem tudom, hogy az amit ők csinálnának, az mennyiben más, mint a kézikönyvben leírtak,  ??? mindenesetre a két eredeti kulcsot kell újra beállítani, és/vagy a kocsi immóját.
Szóval szűkül a kör...  :( asszem szervíz lesz...  >:(

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re: 1,4 TDCI nem indul
« Reply #3 on: 2010 January 21, 19:55:21 pm »
Hali!
Igen valószinüleg a a pacal van gond az autóban nem ismeri fel a kulcsodat ezt csak szakszervízben lehet cpu progival orvosolni!ok lehet lemerült a kulcsab az elem pl.Ez persze csak akor ha minden müködik csak nem indul!

hali

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: 1,4 TDCI nem indul
« Reply #4 on: 2010 January 21, 22:30:52 pm »
Sajnos a kulcsban lemerült elem nem ok arra, hogy ne ismerje fel a kulcsot az autó. Az elem csak a távirányító részt táplálja, az immo chipnek (a kulcsban lévőnek) nem kell áram. Lásd: a pótkulcsban vagy a sima távirányító nélküli Ford kulcsokban sincs elem..  :'(

Ajánlom az ESS Motor szervízt, Gödön vannak, főleg Fordokat javítanak van diagnosztika meg minden. A srác nagyon lelkiismeretes és jó szakember. Egy telefont megér...

www.essmotor.hu
« Last Edit: 2010 January 21, 22:33:48 pm by Littleb »

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re: 1,4 TDCI nem indul
« Reply #5 on: 2010 January 22, 10:48:46 am »
igen nem az elem a baja én rosszul írtanm

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: 1,4 TDCI nem indul
« Reply #6 on: 2010 January 22, 13:16:30 pm »
Sajnos a kulcsban lemerült elem nem ok arra, hogy ne ismerje fel a kulcsot az autó. Az elem csak a távirányító részt táplálja, az immo chipnek (a kulcsban lév?nek) nem kell áram. Lásd: a pótkulcsban vagy a sima távirányító nélküli Ford kulcsokban sincs elem..  :'(

Ajánlom az ESS Motor szervízt, Gödön vannak, f?leg Fordokat javítanak van diagnosztika meg minden. A srác nagyon lelkiismeretes és jó szakember. Egy telefont megér...

www.essmotor.hu

Az illető a fordfocus.hu-n is szokott tanácsokat adni bagoly600 néven. Tényleg ért az elektronikához és vannak Ford-os diagnosztikai műszerei is. Lehet, hogy ki is megy hozzád és akkor nem kell traler-ezni.
Mk6 1.3 benzin

PappSajt

  • Guest
Re: 1,4 TDCI nem indul
« Reply #7 on: 2010 January 22, 17:59:42 pm »
Köszönöm a hozzászólásokat, szervíz lett a vége.
Tegnap egy kedves ismerősöm levontatott, be is adtam a kocsit.  :notworthy:
Ma reggel hívtak, hogy valami PCM nem működik rendesen, s hogy szereléssel javítással 2 óra a dolog. Délután át is vettem, azt mondta, hogy valsz beázhatott a PCM, leszedték, javították, majd szigetelték és visszarakták. Végülis működik, s a kocsit le is mosták amire kiértem, most ilyen akció volt.  8)
Szóval megoldódott az ügy szerencsére, köszi mégegyszer mindenkinek!