Author Topic: 1.4 tdci vezérműszíj csere  (Read 40237 times)

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #30 on: 2012 January 16, 20:38:21 pm »
Hali!!!

Igen a vízpumpát a vez szíj hajtja, és a képeken a hoszbordás szíj látható szakadva, ami a generátort a klímakomp., és a szervót hajtja.

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #31 on: 2012 January 17, 08:50:32 am »
Hali!!!

Igen a vízpumpát a vez szíj hajtja, és a képeken a hoszbordás szíj látható szakadva, ami a generátort a klímakomp., és a szervót hajtja.

Akkor nagy melóval jár ha megszeretném nézni a vízpumpa évjáratát és vez.szíj állapotát!?

Cs

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #32 on: 2012 January 17, 10:30:46 am »
Felér egy vezérműszíij cserével :)
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

runzi

  • Guest
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #33 on: 2012 February 09, 22:28:49 pm »
Sziasztok,

van olyan szerviz melyik garanciát is ad vezérműszíjra? Ha igen, csak a Ford szakszerviz?

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #34 on: 2012 February 10, 07:41:30 am »
Minek akarsz arra garanciát? Szerintem utángyártottra nem fog adni senki...
Tegyél be gyárit és tuti hogy nem szakad el ;)
Írjál egy alvázszámot és adok ajánlatot a vezérlés készletre.
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

sztrakk9

  • Guest
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #35 on: 2012 February 10, 08:00:42 am »
Sziasztok,

van olyan szerviz melyik garanciát is ad vezérműszíjra? Ha igen, csak a Ford szakszerviz?

Inkább hagyjuk azt a Ford szakszerviz szót!!!

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #36 on: 2012 February 10, 09:12:11 am »
Adom amit sztrakk mond. Én még nem találkoztam normális Ford szervízzel.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

runzi

  • Guest
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #37 on: 2012 February 19, 22:15:42 pm »
Sziasztok,

szóval Ford szakszerviz...
reméltem, hogy valahol van egy becsületes szerviz, melyik vállalja amit csinált, persze nem várom el, hogy 250.000 Km-t, de 20-30.000 csak jó lenne, főleg, ha mindent kicserél (csapágyat, és pumpát is).

Szóval ár: 2002 gyártás, kulcs száma 8566 / 489 1,4 TDCI motor. Csak a generátor van külön. Minden mást a "bordás" vagy vezérműszíj hajt.

600 euróért tudok egy Ford szervizt vízpumpacserével. Ez adna garanciát a munkára, de Németo. -ban.
Hogy mért nem csinálom ott meg? Mert szeretnék egy becsületes Magyar szervizt támogatni.

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #38 on: 2012 February 20, 10:29:02 am »
Nem értem ezt a garancia problémádat ???

Ha tudod hogy jó minőségi alkatrészt szerelnek be az autóba akkor azzal nem lehet gond!
Bemész egy szervízbe és így kezded hogy garancia mindenki elgondolkodik hogy mit is akar ez? Min spekulál?

Tehát hogy értsed.

Tegyük fel hogy van nekem egy 1.4TDCI Fiestám ami eszi az olajat.
Bemegyek egy szervízbe és lecseréltetem a vezérlést ami nem is olyan drága (de ha elszakad akkor motorgenerál általában a vége) és garanciát kérek a javításra.
Hazamegyek az autóval, szétkapom, megpiszkálom az új vezér.szíjat hogy elszakadjon.

Hívom a szervízt hogy van egy kicsi probléma mert megált az autóm!
Ők megnézik, és jéééé elszakadt a szíj! Mivel kaptam garanciát javítani kötelesek!

Tehát van egy motorjavításom pici pézből.
Máris nem eszi az olajat, máris jobban fog indulni mert lessz benne kompresszió, máris megoldódott az olajfolyás a hengerfej tömítés alól, mindjárt az olajcseréről is le van a gond, tehát a 250000Km megtett motorodat minimum 80000km-essé varázsolták.

  :o :o :o

Ha veszel tőlem vez.szíj készletet Én adok rá garanciát, de csak az alkatrészre!
Ha problémád van az alkatrésszel semmi gond...adok másikak. De ha a motor is kapott akkor kérek a beszerelésről számlát (csak a szakszervízét fogadom el) és majd a gyártóval lefocizom hogy ki hibázott!
Tehát máris neked két garancia kell!

Na mid11111

Ezt nem fogom megérteni.
« Last Edit: 2012 February 20, 10:42:14 am by Sebyyy »
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

runzi

  • Guest
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #39 on: 2012 February 21, 10:46:33 am »
SZia,

nagyon jó ötlet! Motorjavitás 80.000 ből! De nem erről van szó. Hogy mért is érdekel a garancia:
Ajánlatot kaptam vízpumpacsere nélkül. 400€. csapágy meg szíj benne. Itt, ha valami történik, a pumpára fogják és kész. Ha komplett csere van (pumpa is) Ford szakszervizben 600 € de itt adnak garanciát, ha a csapányak (henger, vagy az amik feszitenek) szijnak vagy a pumpának baja van. Ez persze jó sok, mert garancia nélkül, ha én veszem meg a cuccokat kijövök szereléssel kb. 300€ ból attól függően, hogy milyen alkatrészeket rendelek.
A garancia mért is fontos? Mesélhetnék, de a lényeg, hogy nem akarom, hogy csak szijcsere legyen és azt mondják, hogy minden ki lett cserélve én meg tekerem a kocsit ami valamikor mehet vissza...
Ár persze érdekel.
Ha már ilyen jól értesz a kocsikhoz, 1 másik kérdés: mibe kerül egy részecskeszürő? pl.: Eberspächer 99.001.55 vagy HJS? Ezeket a katalizátor helyébe vagy után kötik?
Köszi!

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #40 on: 2012 February 21, 12:06:23 pm »
Sajnos fogalmam sincs mik ezek "Eberspächer 99.001.55 vagy HJS?"
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #41 on: 2012 March 11, 11:13:51 am »
Nekem 135ezernél menet közben leszakadt a generátorszíj....úgyhogy jobb ha leellenőrzitek, milyen állapotban vannak a szíjak, és nem a megadott km.-re vagy évere hagyatkoztok  ;)
Vissza kettő, padló ;)

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #42 on: 2012 March 11, 11:30:37 am »
ha.használtan.vesz.valaki.autot.amugy.is.illik.vezérlést.cserélni.szerintem.akár.60ezer.van.benne.akár.120ezer.amellé.még.egy.meghajtoszij.is.nem.drága.dolog.cserélni.vagy.cseréltetni.
akinek.erre.nincs.pénze.az.vagy.sporoljon.még.mielött.autot.vesz.vagy.ne.vegyen.autot.
akinek.erre.nincs.pénze.annak.más.szervizelésre.sem.lesz.pénze.
aztán.már.késö.lesz.sirni.hogy.jajj.egyszerübb.lett.volna.20-30ezerért.szijat.cseréltetni.mint.most.150-200ezerért.motort.javitatni.mert.tönkrevágott.pár.alkatrészt.az.elszakado.szij.ha.meg.valaki.ujonnna.vette.az.autot.akkor.is.cseréltesse.hamarabb.mint.a.gyár.által.megadott.adatok.minthogy.elszakadjon.és.gond.legyen.

focusklubon.olvastam.valaki.120ezres.szervizre.bevitte.az.autoját.megkérdezte.kell.a.vezérmüszijat.is.cserélni.e.
azt.mondták.neki.majd.elég.160ezernél.cseréltetni.
mondanom.sem.kell.135ezernél.elszakadt.neki.a.szij.
és.ahogy.olvastam.többen.is.jártak.már.igy.
elgondolkodtato.hogy.érdemesebb.inkább.hamarabb.cserélni.mielött.késö.lesz.


runzi

  • Guest
Re:1.4 tdci vezérműszíj csere
« Reply #43 on: 2012 March 30, 18:54:27 pm »
igazatok van. Döncike elvileg 200.000 ig kellene birja, most 150.000 körül van de szertném a generátor és a vezém.-t is cserélni.
Árat tudna valaki mondani? Nem kell a legolcsóbb, de jó szerviz legyen.
Köszi!