Author Topic: Megereszkedett tetőkárpit  (Read 40560 times)

RyAn

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #15 on: 2009 May 08, 10:46:42 am »
képed van esetleg a kalaptartóról?

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #16 on: 2009 May 08, 15:34:02 pm »
én a 7végén cseréltem tető kárpitot hátul fogja 4 patent azt óvatosan rángasd ki a kapaszkodókat szedd le ha van tető ablakod akkor tető ablak ki az a két csavaros pattintos izét is szedd le! Elől is kapaszkodó az anyós felől vezető felől két patent a ellenzőt is vedd le belső világítás ki tető ablak tömítés kiajtóknál tömítés ki. viszont! a hátsó patentokat ajánlatos a végén kiszeddni! és van egy rossz hírem csak hátúl fér ki a tetőkárpit! én ilyen palmatexes izével csináltam 2 tubus elment és tartja és fogja... a vissza szerelésnél a pettentokat ragd be és hívd át a szomszéd nénit hogy segítsen tartani elől kapaszkodókat gyorsan felnyomod felrakod még a napfény tetőnek a tartó pattintó bigyuszát utána meg kitámasztod a tető kárpitott egy fa darabbal de figyelj oda hogy legyen rajta egy lap szerű vmi mert akkor csak kis részt nyom oda.. én parketta darabott szerkesztettem a kitámasztóra betámasztottam és míg össze raktam az elejét adddig megkötött és azóta tart =) és nem üt át az a ragasztó én egy napot szántam rá de egy délelőtt alatt végeztem vele. Nyáron szedem le mert behúzom vmi börrel vagy nem tom... de az fix hogy sokka tisztábbnak nézki és jobb is a beltér

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #17 on: 2009 May 08, 19:04:01 pm »
Itt a kalaptartó Ryan

[a csatolmány törölve]

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #18 on: 2009 May 14, 12:12:21 pm »
Szerintem nagyon szép lett! :) Ügyesek voltatok!
a biliárdbajnok

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #19 on: 2009 May 14, 12:39:41 pm »
 :D :-*

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #20 on: 2010 May 19, 14:30:01 pm »
nagyon fasza írásokat olvastam a fórumon srácok,de azt senki nem közli hogy hol lehet ezeket a kárpitanyagokta,illetve ragasztókat beszerezni.nem konkrét boltra gondolok,csak hogy milyen típusú helyeken keressem. Egyszerű méteráruboltban,vagy ilyen barkácsolásra specializálódott multikban?
Köszi
Fiesta 1.3

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #21 on: 2010 May 19, 19:44:41 pm »
Olyan helyen keresd ahol butor szövetet árunak!! Ott tudnak ajánlani ragasztót is hozzá

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #22 on: 2010 May 19, 20:36:20 pm »
Latex ragasztó és kárpitos kellékes üzletben muszáj, hogy legyen!  Olyan mint a tej, vigyázzatok vele mert a ruhából nem fog kijönni. A másik fajta piros ragasztót ne vegyétek meg, mert az nem erre való, még akkor sem, ha azt ajánlják!
Üdv: egy kárpitos.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Peet85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #23 on: 2010 May 20, 14:48:44 pm »
Harciger tudnál nekem mondani egy márkát erre a latex ragasztóra, esetleg egy árat hogy mire számítsak?
gugliban nem nagyon találtam még konkrétan ilyen ragasztót.
köszi
Fiesta 1.3

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #24 on: 2010 May 21, 09:07:58 am »
Ez egy házilag készített ragasztó. Ami amóniából, vízből és kaucsuk tejből készűl. Az amónia elpárolgása után köt a latex.
Nincs ennek külön márkája, csak simán latex ragasztó. Ásványvizes flakonokban adják. De csak kimondottan kárpitoskellékes üzletben kapható. Én már 2 éve nem foglakozom ezzel a szakmával de legutóbb a 1.5 liter olyan 1900ft volt, és legalább 10 autó tetőkárpitra elegendő.
Egy jó tanács: Más ragasztóval ne kisérletezz mert csomós és hepe hupás lesz.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!