Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105689 times)

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #135 on: 2012 August 02, 13:16:20 pm »
Gyári tükrök vannak rajta?
ildipontbretus kukac gmail pont com

Gaben81

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #136 on: 2012 August 02, 14:02:33 pm »
Nekem akkor adott ki kis sípoló hangot, mikor a B oszlop külső takaró műanyag kezdett felválni.

Nem volt annyira hangos, mint a Te esetedben, és nem is az antenna felé van  :) , de egy pár percet megér, hogy megnézd azokat a műanyagokat.

Fufu

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #137 on: 2012 August 02, 19:08:04 pm »
Igen gyári tükrök vannak rajta: az jó vagy rossz, mármint sípolás szempontjából? 
Az oszlop takaró műanyagokat állandóan eldobja a kislány, még nem találtam olyan ragasztót, amivel fél évnél tovább bírta volna, pedig próbálkoztam már minden csodával, kétkomponensű izébizével. Mondjuk nem elképzelhetetlen, hogy ezek alatt visít a szél mert mostanában nem nézegettem, hogy milyen állapotban vannak. Köszi, reggel ellenőrzöm. Tudtok valami csoda ragasztót ezekhez az oszloptakaró lécekhez?

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #138 on: 2012 August 03, 07:22:01 am »
Epoxi :D az a belső visszapillantót is megfogja - egy életre :) próbáld meg..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Gaben81

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #139 on: 2012 August 03, 09:45:01 am »
Palmatex, fogja lassan 2. éve  ;D

suvi81

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #140 on: 2012 November 25, 20:39:52 pm »
Igen gyári tükrök vannak rajta: az jó vagy rossz, mármint sípolás szempontjából? 
Az oszlop takaró műanyagokat állandóan eldobja a kislány, még nem találtam olyan ragasztót, amivel fél évnél tovább bírta volna, pedig próbálkoztam már minden csodával, kétkomponensű izébizével. Mondjuk nem elképzelhetetlen, hogy ezek alatt visít a szél mert mostanában nem nézegettem, hogy milyen állapotban vannak. Köszi, reggel ellenőrzöm. Tudtok valami csoda ragasztót ezekhez az oszloptakaró lécekhez?

omnivisc silicon, én azzal ragasztottam vissza mikor észrevettem hogy a felső ragasztása elengedte, már lassan 4 éve men jőtt le!!!  ;D

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #141 on: 2012 December 09, 22:37:32 pm »
Helló!
Nekeem is olt ilyen! Nagyobb sebességnél, valamint ha kamionok húztak el mellettem szemből...
Én úgy vettem észre, hogy az ablaktörlő adja a hangot. Ha a sípolás közben elindítom, meg is szűnik arra az időre amíg vissza nem áll az alaphelyzetbe.
Igazából még mindig megvan a hang. Ritkán járok autópályán...így nem zavar túlságosan.


Sziasztok!

A korábbi hozzászólásokat átnézve nem találtam a miénkhez hasonló „panaszt”, ezért úgy gondoltam leírom, hátha valaki tud rá valamit mondani. 2004 évi 1.4-es Fiestánk van. Nem nagyon használtuk eddig autópályán, talán ezért nem tűnt fel ez a zaj. Nagy sebességnél (130 felett) harsány sípoló hang hallatszik megfigyelésünk szerint valahonnan az antenna felől, de mindenképpen a kaszniról. Az antennát letekertem, de a hang maradt. A zaj túlvisítja rádiót, úgyhogy nem egy egyszerű szélzaj. Korábban pár pillanatra normál országúti tempónál is hallottam néha, ha kamion, vagy nagyobb jószág mellett haladtam el. Mivel a kocsit használtan vettük, átnéztem, hátha egy vadsíp okozza a hangot, de nem találtam, és nem is hiszem, hogy tudna a vadsíp ilyen hangos és idegesítő hangot adni.


"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #142 on: 2012 December 10, 09:34:40 am »
Sziasztok!

Én is a B oszlop műanyag lapjára gondolok. Onnan simán jöhetnek ilyen hangok, de még rosszabb rezgő, berregő zajok is. Ha biztosra akarsz menni mindkét oldalon ragaszd le a "beömlő nyílást" és próbáld ki.

Sziasztok!

A korábbi hozzászólásokat átnézve nem találtam a miénkhez hasonló „panaszt”, ezért úgy gondoltam leírom, hátha valaki tud rá valamit mondani. 2004 évi 1.4-es Fiestánk van. Nem nagyon használtuk eddig autópályán, talán ezért nem tűnt fel ez a zaj. Nagy sebességnél (130 felett) harsány sípoló hang hallatszik megfigyelésünk szerint valahonnan az antenna felől, de mindenképpen a kaszniról. Az antennát letekertem, de a hang maradt. A zaj túlvisítja rádiót, úgyhogy nem egy egyszerű szélzaj. Korábban pár pillanatra normál országúti tempónál is hallottam néha, ha kamion, vagy nagyobb jószág mellett haladtam el. Mivel a kocsit használtan vettük, átnéztem, hátha egy vadsíp okozza a hangot, de nem találtam, és nem is hiszem, hogy tudna a vadsíp ilyen hangos és idegesítő hangot adni.


Offline Peetmix

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #143 on: 2012 December 23, 18:13:21 pm »
Sziasztok!

Remélem olyan problémával küzdök amire tudni fogjátok a megoldást.
2006-os 1,3 benzines, kb 90 ezer km van benne.
Egy ideje olyan hang jön a motortérből mintha turbó lenne a kocsiba, vagyis ehhez tudom hasonlítani.
Egy szerelő azt mondta,hogy valószínűleg a vízpumpa kezdi megadni magát, kiszedte és egy csapágy már mozgott benne, jött a komplett vízpumpa csere a környékén lévő csapágyokkal együtt. A hang nem szűnt meg. Egy másik szerelő azt mondta,hogy ez a szervó szivattyú lesz. Oké, cseréltük. A hang még mindig megvan.
Ha alapjáraton hagyom járni a motort,akkor is hangosabb mint úgy 60 ezer km-nél volt,gázadásnál már jelentkezik a hang. Nincs benne direktszűrő,így nem az ad ki ilyen hangot.
Volt vki aki vezérléssel kapcsolatos cserét javasolt,mivel lassan már eléri a 100 ezret. Nem vagyok autószerelésben jártas, de pár dolgot már kicseréltünk és a hang még nem szűnik. Ford szervízbe nem mentem vele,de ha az kell oda is  betolom a vasat.
Előre is köszi a tanácsokat!  ;)

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #144 on: 2012 December 23, 18:27:37 pm »
nyikorgó csapágy hangra gondolsz gázadásnál?

Offline Peetmix

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #145 on: 2012 December 23, 18:54:13 pm »
Nem nyikorog,hanem olyan süvítős, de ne éles hangra gondolj. Igazából ilyen turbó hanghoz tudnám hasonlítani  :D

Ezeket a hangokat nehéz leírni, hallani kell  :)

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #146 on: 2012 December 23, 19:09:03 pm »
csak azért kérdeztem, mert én már hét éve hallgatom hidegebb időben ezt a hangot,meg hideg motornál főleg! de aztán megszűnik! és csak akkor ha nyomom a gázt! de senki nem tudta megmondani mi lehet ez a hang! De már megszoktam!

Offline Peetmix

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #147 on: 2012 December 24, 11:57:20 am »
Hát nekem ez nyáron kezdődött, így nem köthetem az időjáráshoz  :-\
Azóta már került bele pár ezer km , és nem változott a hangja. Tavasszal majd jobban átnézetem hátha kiderül. Vagy csak egy állapotfelmérésre vagy valamire befizetem egy márka szervizbe ahol tényleg meg is nézik nem csak beállnak vele valahova.
Melyik márka szervizt javasoljátok? Miskolci vagyok,de Pestet is útba tudom ejteni.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #148 on: 2012 December 24, 12:12:39 pm »

Volt vki aki vezérléssel kapcsolatos cserét javasolt,mivel lassan már eléri a 100 ezret.
Ez láncos motor,250-300 ezerig nincs baj a vezérléssel általában ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #149 on: 2012 December 25, 14:09:18 pm »
Nem lehet hosszbordás szíj feszítő görgő csapágy?
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]