Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105709 times)

Sfecske

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #120 on: 2011 November 25, 22:01:12 pm »
Köszönöm a gyors választ, most meg nyugodtam mert van még mire költeni  ezen kívül (az autón kívül) másra is. Jó ez a  közösségi oldal.
« Last Edit: 2011 November 25, 22:23:20 pm by Sfecske »

barcaforca

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #121 on: 2011 November 26, 15:28:08 pm »
Sziasztok!Most vettem egy 2005-ös Ford Fiesta 1.4 Fresh-t.Jó állapotú.Egy dolog érdekelne,hogy 2000 körüli fordulatnál kicsit morgós a motorhang.Nem ismertem eddig ezeket a kocsikat.Nyugtassatok meg hogy ezek a tipusok ilyenek.Egyébként jól húz,minden rendben eddig vele.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #122 on: 2011 November 26, 19:35:48 pm »
Az ilyen. Én amikor kihoztam az enyémet a szalonból először azt hittem véletlenül dízelt adtak :D 60ezer km alatt nem lett baja ez után se lesz. Gyúrjad neki nyugodtan  ;)
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

barcaforca

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #123 on: 2011 November 26, 20:33:48 pm »
Akkor megnyugodtam.Köszi.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #124 on: 2011 December 05, 08:57:52 am »
Üdv.

Ma reggel figyeltem fel rá (mivel telefon miatt le volt némítva a zene :P), hogy 4-ezres fordulat felett kattogó, daráló hang jön a motortérből. Parkolóban állva üresben is hallani. Aki nagyobb tapasztalattal bír Ford ügyileg mint én az elárulhatná, hogy melyik csapágy lesz az, vagy, ha nem csapágy akkor mi a mony. 1,4 benzin 2008-as MK7 amúgy.

Előre is köszi.

Na délután kicsit jobban megvizsgáltam, semmi baja :D Van a kesztyűtartó mögött valami ami pont abban a fordulatszám tartományban rezeg olyan frekvencián, hogy hangot ad. Kivettem a kesztyűtartó körbenyomogattam mindent, ráb***tam kettőt. Pipa.  :-X
« Last Edit: 2011 December 05, 18:01:58 pm by taslee »
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #125 on: 2012 January 06, 20:12:20 pm »
Sziasztok!
Mostanában arra lettem figyelmes,hogy rosszabb úton-főleg ha legalább 3 személyt szállítok-hátulról,a teleszkópok felől nyiszorgó hangot hallok. Ma öcsém segítségével megrángattuk az autót,és a teleszkóp szárai felől jön az a fura hang. Jobban megvilágítva,közelebbről megvizsgálva látszik hogy a teleszkópszáron lévő polifoam habszerű "harang" "hurkái" el vannak válva egymástól. Nem hiszem,hogy ez okozza a bajt de nem tudom megfejteni,hogy mi nyiszoroghat,és hogyan lehetne megszüntetni. Találkoztatok már ezzel a problémával? Ha igen,akkor hogy orvosolható?
 Olajozni,zsírozni nem akartam,mert féltem hogy jobban gyűjti a koszt,és az károsíthatja a teleszkópszáramat.
Minden ami autĂł hifi!:)

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #126 on: 2012 January 06, 22:19:33 pm »
Nekem tudod mi nyekergett?? és ezt is onnan halottam de tévedtem. Hátulról nézve a kocsit jobb oldal,kézifék huzal ahogy lejön a hídról fel van akasztva a kasznira egy műanyag pöcökre na és ott ki volt száradva mivel a vas a műanyagon forgott,és az nyeszergett. Legalább is nálam bevált a zsír.  ;D
A lengés csillapítóim ugyan úgy néznek ki mint neked,szakadtan, én is azzal kezdtem a szétszedést csak azért tudom! de nem az a baj!
« Last Edit: 2012 January 06, 22:38:30 pm by sztrakk »

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #127 on: 2012 January 07, 01:20:10 am »
Csipinek is ez volt a baja - mmint a kézifékkötél rögzítése. Kezdd ezzel, ez a könnyebb. :)
D.V.Zs.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #128 on: 2012 January 07, 01:33:39 am »
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!  8)
Reggel első dolgom lesz megnézni  ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #129 on: 2012 January 07, 09:31:32 am »
Zsírt neki akkor elkussol. Én minden olajcserénél kenem :)
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #130 on: 2012 January 07, 16:38:21 pm »
Na,megnéztem,és beolajoztam azt a rögzítési pontot,amit mondtatok,meg mindenhol ahol gondoltam,hogy hozzáérhet a tengelyhez vagy az alvázhoz,de nem múlt el! :(
Viszont nem hagytam annyiban a dolgot,felemeltem az autót kissé hátulról,a vonószemnél,és így a teleszkóp jobban láthatóvá vált,valamint az alkatrészei. a habszivaccsal egyben mozgó gumiharangot fel-le mozgatva,hallhatóvá vált az ismerős hang :)) adtam neki würth-ös- saBesto zsírzósprayt,és megszűnt a probléma  8)
...viszont idegesít,hogy szét van szakadva az a hab-izé,és belemehet a kosz,úgyhogy utána néztem,hogy mi az,és hogy mennyiért lehet kapni.Íme: http://www.cromax.hu/index.php?katid=48962538&termek_al_id=35478&katnev=2001.11.30-
Még jó,hogy csak baloldalra kell vennem  >:(
Minden ami autĂł hifi!:)

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #131 on: 2012 January 07, 19:52:59 pm »
Na,megnéztem,és beolajoztam azt a rögzítési pontot,amit mondtatok,meg mindenhol ahol gondoltam,hogy hozzáérhet a tengelyhez vagy az alvázhoz,de nem múlt el! :(
Viszont nem hagytam annyiban a dolgot,felemeltem az autót kissé hátulról,a vonószemnél,és így a teleszkóp jobban láthatóvá vált,valamint az alkatrészei. a habszivaccsal egyben mozgó gumiharangot fel-le mozgatva,hallhatóvá vált az ismerős hang :)) adtam neki würth-ös- saBesto zsírzósprayt,és megszűnt a probléma  8)
...viszont idegesít,hogy szét van szakadva az a hab-izé,és belemehet a kosz,úgyhogy utána néztem,hogy mi az,és hogy mennyiért lehet kapni.Íme: http://www.cromax.hu/index.php?katid=48962538&termek_al_id=35478&katnev=2001.11.30-
Még jó,hogy csak baloldalra kell vennem  >:(

én azt úgy oldottam meg,h ne zörögjön,h a lengéscsillapító nyakához negyedenként ragasztottam 2mm vastag 10mm széles filc csíkot,és így nem tud zörögni de viszont könnyen mozog.

Ági

  • Guest
"Érdekes hangok"
« Reply #132 on: 2012 June 14, 09:54:39 am »
Sziasztok!

Segítséget kérnék kuplung ügyben. Amikor kinyomom minden ok, amikor felengedem, kb 1-5 cm-en belül kattanó hangot ad. Mintha egy kapcsoló kattanna... hétfőn indulnánk nyaralni  2003-as 1,4 TDCI Köszi előre is ha valaki tud segíteni
Ági

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #133 on: 2012 June 14, 10:23:40 am »
A pedálod kattog Ági, no para ;)
Majd figyeld meg, picit lehet "érezni" is..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Fufu

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #134 on: 2012 August 02, 11:56:35 am »
Sziasztok!

A korábbi hozzászólásokat átnézve nem találtam a miénkhez hasonló „panaszt”, ezért úgy gondoltam leírom, hátha valaki tud rá valamit mondani. 2004 évi 1.4-es Fiestánk van. Nem nagyon használtuk eddig autópályán, talán ezért nem tűnt fel ez a zaj. Nagy sebességnél (130 felett) harsány sípoló hang hallatszik megfigyelésünk szerint valahonnan az antenna felől, de mindenképpen a kaszniról. Az antennát letekertem, de a hang maradt. A zaj túlvisítja rádiót, úgyhogy nem egy egyszerű szélzaj. Korábban pár pillanatra normál országúti tempónál is hallottam néha, ha kamion, vagy nagyobb jószág mellett haladtam el. Mivel a kocsit használtan vettük, átnéztem, hátha egy vadsíp okozza a hangot, de nem találtam, és nem is hiszem, hogy tudna a vadsíp ilyen hangos és idegesítő hangot adni.