Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105686 times)

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #105 on: 2011 October 12, 09:00:02 am »
Ha csusztatásra is jelentkezik akkor szerintem meg van égetve a kuplung tárcsa.
mármint fényesre égett a felülete és azért ad hangot. ha ez a baj nincs mit tenni szett csere

Lehet te leszel a nyertes. Most már minden sebesség fokozatban csinálja és mindig akkor, ha pont úgy adok gázt, hogy a fogásponton van a kuplung. Viszont továbbra is lehetetlen, hogy megégett volna. Inkább el lehet kopva bár 60ezer kilométer után...
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline acszsombor

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #106 on: 2011 November 12, 09:57:52 am »
Sziasztok!

Először is örülök hogy rátaláltam erre a fórumra, sok hasznos információt lehet olvasni.
Lenne egy kérdésem, hátha valaki találkozott már hasonlóval:
Egy 1.4 Tdci-vel büszkélkedhetek (2004). Pár hete jobb kanyarban nagyobb sebesség esetén, ha gázt adok a kanyarban (kizárólag akkor, ha csak gurulok akkor nem) bal első kerék körül kattogó hangot hallok. Első tippem hogy ez féltengely lesz. De érdekes hogy egy jól alászedett gázadásos elinduláskor nem szól, csak ha viszonylag nagyobb sebességgel megyek.
Másik dolog ami a furcsa, hogy amikor megszólal a hang, kivillan (2-3 másodpercre) a fékrendszer hibáját jelző piros felkiáltójeles lámpa (ami a kézifékjelző is egyben - természetesen teljesen le van engedve :) ).
Érdemes tudni, hogy nemrég (2500-3000 km-t mentem azóta) volt szervízben, mondták hogy majd kb 10 000 km után esedékes lesz a fáktárcsa, ill. betét cseréje.

Esetleg lehet ehhez köze és mégse féltengely?

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #107 on: 2011 November 12, 12:32:10 pm »
szia

Amit leírtál, féltengelyre csuklóra utal. A fékednél meg nem tudom van e kopás jelző,mert akkor világít a lámpa ha már kopott a betét, én még nem halottam volna,h kattogjon egy betét, csak súrlódni amikor már vas a vason van.
Vagy a legrosszabb mint múltkor a haverommal történt,h kiesett a e helyéről az elkopott betét.
De várd meg míg többen le reagálják a dolgot. ez az én véleményem.

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #108 on: 2011 November 13, 14:58:23 pm »
Sziasztok!

Olyan problemam van, hogy kerekcsere ota, a bal oldalon ha letekerem az ablakot, valami halk kopogast hallok 50felett, neha 40nel is... nemtudom megallapitani, hogy elolrol vagy hatulrol jon e, a kaszniba tuti nem er bele a gumi, bar egyel nagyobb teli lett felrakva (165 helyett 175 a felni maradt 14es acel), marsoban rakattam fel...

Milehet a "baj"?
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #109 on: 2011 November 13, 17:58:16 pm »
Gumid jó?
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #110 on: 2011 November 13, 18:23:13 pm »
175 a gyári méret amiatt tuti nem. Ha egyértelműen összefügg a gumicserével én visszavinném annak aki csinálta aztán oldja meg.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #111 on: 2011 November 13, 21:59:42 pm »
Nézd meg nem e gázoltál bele valami csavarba vagy ami beleragadhatott a gumiba. Nekem is volt már benne csavar és le sem eresztett.

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #112 on: 2011 November 14, 14:27:19 pm »
Nézd meg nem e gázoltál bele valami csavarba vagy ami beleragadhatott a gumiba. Nekem is volt már benne csavar és le sem eresztett.

Hat megnezte a Marsos szerelo, de semmit nem latott rajta, pedig meg is emelte a kicsiket... Namindegy...

Masik, kuplung, hangok...
Mibol hallod, ha kuplungot kell cserelni? Csak mert, ha gyorsan valtok, valami hang jon a kuplungbol... Nemtudom leirni milyen...
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #113 on: 2011 November 14, 17:10:18 pm »
Ha recsegős akkor nem nyomtad ki  ;D

Viccet félretéve. Nem arra a kis ciccenésre gondolsz amikor elváltás után visszaengeded a kuplungot és ezzel párhuzamosan gázt adsz? Mert az nem a kuplung.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #114 on: 2011 November 15, 08:24:41 am »
Ha recsegős akkor nem nyomtad ki  ;D

Viccet félretéve. Nem arra a kis ciccenésre gondolsz amikor elváltás után visszaengeded a kuplungot és ezzel párhuzamosan gázt adsz? Mert az nem a kuplung.

Arra,arra
Hanemmi? :O

Ja es a gumihangom elmult :D
« Last Edit: 2011 November 15, 08:29:31 am by kdevid »
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #115 on: 2011 November 15, 10:37:29 am »
Azt akkor is hallanod kell, ha üresben állva rárugsz a gázra, de csak egy tizedmásodpercre. Elvileg kartergáz.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline kdevid

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +1/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #116 on: 2011 November 15, 14:32:34 pm »
Azt akkor is hallanod kell, ha üresben állva rárugsz a gázra, de csak egy tizedmásodpercre. Elvileg kartergáz.

jo kiprobalom, es jelzek :)
A vegtelen ciklus is veget er egyszer, csak kelloen eros vas kell hozza... / Linus Torvalds /

nagyendreadam

  • Guest
Kerregés...
« Reply #117 on: 2011 November 23, 17:16:56 pm »
Sziasztok! Segítsetek légyszi, 2 hete vettem a kis csodámat MK6-os 2004-es  Fiesta Comfort 1,25 16v...És néha néha, egyre sűrűbben a klíma/rádió szal a műszerfal közepe felől ilyen elektromos kerregő hang jön...főként indításnál de van h megállásnál de menet közbe is néha hallom h kattan 1-et kettőt...olyasmi hang, mint az újjabb gáztűzhelyeknek a szikráztató begyújtója (azért írtam h elektromos) csak sokkal sűrűbben kattog/kerreg nem tom mi rá a megfelelő szó... Elég hangos és ijesztő :/ Segítsetek légyszi, szerelőnek mondtam de aztmonta hallania kéne hozzá...és akkor persze sose kerreg amikor szerelőnél vagyok :/ Mi lehet? Köszi szépen előre is!Egyébként nagyon jó az autó szeretem
« Last Edit: 2011 November 23, 17:19:21 pm by Adams »

Sfecske

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #118 on: 2011 November 25, 20:15:06 pm »
Sziasztok!

Egy hete vettem egy Fiestát 1,25 Fresh Plusz felszereltség 2008-as de még a régi széria. Az autóban 3790 km van egy nyugdíjasé volt, nem használta. Egy problémám lenne az autóval, hogy alapjáraton kiengedett kuplunggal üresben ciripelő hangot ad az autó, de ha benyomom a kuplungot akkor megszűnik a hang. Menet közben nem tapasztaltam ezt a hangot. Tudna valaki nekem ebben segíteni, hogy mitől lehet ez a hang. Egyébként nagyon tetszik az autó, de azért még bejáratós, és nem igen pörgettem 3000 fölé.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #119 on: 2011 November 25, 20:24:22 pm »
azt a hangot a váltó nyeles tengelye adja.
normális dolog, nem kell megijedni.
nyugodtan forgathatod, nem bejáratós az már :)