Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105707 times)

densie

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #90 on: 2011 February 25, 17:22:18 pm »
Sziasztok! Kellene nekem egy kis segítség 2005-ös 1,3 8v Fiestáról lenne szó hideg motornál 1km után elég hangos zavaró sípolást csap 2000fordulat körül ha jobban megpörgetem elhallgat,motorféknél is, kinyomott kuplungnál nem. 7-8km után elhallgat. Mi lehet ez mit kellene vele csinálni. Előre is köszi!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #91 on: 2011 February 28, 13:25:20 pm »
Az igazi teszt, ami eldönti, hogy a motortól és a vele forgó alkatrészektől származik-e a zaj, ha sipolás idején üresbe teszed a váltót és leállítod a motort.

Csak vigyázz, mert nem lesz kormányszervó és egy idő után fékrásegítés sem.
Mk6 1.3 benzin

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #92 on: 2011 March 15, 17:57:51 pm »
Sziasztok!

A problémám a következő: alacsony fordulatszámnál 800-1000 között furcsa magas zajt (fémes, nyifogó) hallani a motortérből, a segédberendezések(?) oldalán. Alapjáraton és 1000-es fordulat felet a hang megszűnik(vagy már nem hallani, de inkább megszűnik).
Tegnap mostam a kocsit (jó alaposan), és ma hallottam először. Mindegy, hogy hideg vagy meleg a motor mindig csinálja alacsony fordulaton (800-1000 között).
Lehetséges, hogy valahol vmi beázzon? Bár nem a patakban mostam...
A kocsi egy 1.4 tdci, 2007-es.

Jav.: Mint kiderült, a vízpumpa a ludas :( 64 ekm után :(
« Last Edit: 2011 March 18, 06:59:07 am by bitmester »

Oszi

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #93 on: 2011 March 25, 17:46:21 pm »
sziasztok,
először is, jó hogy ráakadtam erre a fórumra, mert nagyon sokat segített. Nekem egy 2002-es 1.3 Fiestám van, s e témakörben említett két fura hangot produkálta: 1. csörgő, cicergő hang, főként gyorsulásnál (nálam leginkább hármasba felkapcsoláskor adta), 2. hidegindításnál egy sípoló, éles hang.
nemrég léptem át a bűvös 100e km-t.
megvan az állandó szerelő, akihez hordom a kocsit, de mivel bnőm sokat járt a kocsival egyedül, s félt, hogy otthagyja a kocsi, ezért hirtelenjében elvittem ford szervízbe, mert az helyben volt. otthagytam pár órára, s azzal jöttek, hogy vezérműláncot kell cserélni, puff 130e ft-os ajánlat rá.
ilyen költségbecslés után természetesen azonnal elvittem a kocsit a szerelőmhöz, aki alaposan átnézte. mondta, hogy vezérműláncot még biztos, hogy nem kell cserélni, azt le is ellenőrizte (na bumm, ennyit a szervízekről, szóval ezek után nem ajánlom én sem a győri régi veszprémi úti for-topot, mert el tudom képzelni mennyire alaposan nézték át a kocsit, főleg hogy először voltam ott, s nem ismertek, plussz nem is láttam, hogy mit csinálnak), sőt egyenesen ökörségnek találta. 1 perc után kiszúrta, hogy a generátorszíj feszítő (közlő)görgők mozognak, s valószínűleg az adja a csörgő hangot vezetés közben. szétkapta, s kiderült, hogy sem feszítőkart, sem magukat a görgőket nem kell cserélni, hanem szimplán a görgőkben levő csapágyakat (2db, 8e ft). egy probléma letudva. azóta semmi csörgő hangot sem hallok.
A többi alkatrészt megnézve ő is észrevette, hogy a vízpumpa már megérett a cserére. onnan származott az éles, sípoló hang, amit hidegindításnál hallottam (új vízpumpa 15e ft). az ékszíj is le lett cserélve (6e ft), mert 100e km-nél már azért az is elkopott.
mindegy, összesen szereléssel fizettem 40e ft-ot, ami jóval kevesebb mint amit a ford szervízben mondtak. s így biztos vagyok benne, hogy az igazi problémák lettek megtalálva, s most szép hangja is van a kocsinak.
csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy első lépésként találjatok egy megbízható szerelőt - magán, otthoni - akivel mindent meg lehet beszélni, s nem akar titeket lerázni, átverni, hanem csak azokat cseréli le, amik feltétlenül szükségesek.
akinek meg a fenti problémái vannak, azoknak csak javasolni tudom, hogy ezeket nézesse át a szerelőjével, mert nekem bevált. s nagyjából összecseng a korábbi hozzászólásokkal is.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #94 on: 2011 March 30, 12:16:34 pm »
Teljesen egyetértek.  :)

Kár, hogy nem Bp-en laksz, mert nekem is kellene egy ilyen szerelő.  ;)
Mk6 1.3 benzin

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #95 on: 2011 July 18, 10:35:56 am »
Hi!

Ma felfigyeltem egy érdekességre. Kanyarból kifele jövet ha rugom neki valami becsikorog a motortérben. Olyan mint ha megcsúszna a hosszbordás szíj. Mivel nem egy dragster a gép (1.4 benzin 80 ló volt gyárilag most kb 90) az a sanda gyanúm, hogy a szíj kuka lesz. 52e km után kicsit erősnek érzem de másra nem igen tudok gyanakodni. Gondolom ezt még bból is, ha pl előzérkor beleforog a pirosba akkor nem hűt a klíma és, ha jól tévedek a klímát is ez a szíj hajtja. Vélemény?
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #96 on: 2011 July 18, 12:27:14 pm »
Én úgy tudom, hogy a klíma lekapcsol, ha a gázpedál tövig van nyomva, mert a kompjuter érzi, hogy a roncstelepre kerül, ha nem ad bele apait-anyait.  :)

A szíjad feszessége rendben van?
« Last Edit: 2011 July 18, 12:54:07 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #97 on: 2011 July 18, 12:36:17 pm »
Szia!

Ezt még nem tudom. Ma reggel melóba jövet vettem észre és mivel egyrészt forró volt a motor meg fehér ingebe vagyok nem álltam neki belemászni h megtapogassam. Este rápislantok majd.

Update: Csekkoltam, de semmi szétfeslés vagy lazaság (ujjal kb 4 mm-t tudtam benyomni) látszik uhhogy várakozó álláspontra helyzkedem  :) Remélem nem lesz cserés, mert ahogy néztem jó egyszerű művelet lehet.
« Last Edit: 2011 July 18, 15:22:59 pm by taslee »
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #98 on: 2011 August 30, 09:25:41 am »
Kezd idegesíteni a dolog, mert egyre gyakrabban csinálja. Azt figyeltem, hogy akkor csinálja inkább amikor kicsit hosszabb ideig csúsztatom a kuplungot nagy gáznál (mondjuk kanyar kigyorsítás ha 3ból visszaváltva kicsit aláfestek kuplunggal, hogy erő is legyen, vagy amikor 1ből kettőbe váltva balf*szul engedem vissza akkor is, de volt már h 2-es 2ezres fordulatról elrúgva is becsikorgott). Nem tudom mi a bánat lehet, ha nem szíj, de annak meg pofára semmi baja. Valaki adjon tippet pls merre tapogassak.


Kerüljük a káromkodást. Köszi!
« Last Edit: 2011 August 30, 11:00:12 am by Csipi »
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #99 on: 2011 August 31, 09:51:22 am »
Kezd idegesíteni a dolog, mert egyre gyakrabban csinálja. Azt figyeltem, hogy akkor csinálja inkább amikor kicsit hosszabb ideig csúsztatom a kuplungot nagy gáznál (mondjuk kanyar kigyorsítás ha 3ból visszaváltva kicsit aláfestek kuplunggal, hogy erő is legyen, vagy amikor 1ből kettőbe váltva balf*szul engedem vissza akkor is, de volt már h 2-es 2ezres fordulatról elrúgva is becsikorgott). Nem tudom mi a bánat lehet, ha nem szíj, de annak meg pofára semmi baja. Valaki adjon tippet pls merre tapogassak.


Kerüljük a káromkodást. Köszi!
Ha csusztatásra is jelentkezik akkor szerintem meg van égetve a kuplung tárcsa.
mármint fényesre égett a felülete és azért ad hangot. ha ez a baj nincs mit tenni szett csere
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #100 on: 2011 August 31, 10:36:24 am »
Bocs a káromkodásért. Rossz szokásom.

Hát nem tudom. Érdekes amit mondasz, de abszolút elképzelhetetlennek tartom, hogy megégett volna. Nem tartom magam egy rossz sofőrnek és annyiszor nem kínzom a vasat, hogy megéghetett volna a tárcsa. Tényleg olyan mint amikor vizes a szíj és megcsúszik. Csak az a baj, hogy mindig száraz időben csinálta. Arra gondoltam még, hogy valamelyik szíjfeszítő vagy esetleg vízpumpa nem adhat ilyen hangot? Bár annak folyamatosnak kéne lennie nem? Meg kuplung azért sem lehet, mert ha 2-esben 2000-es fordulaton haladva 1 csiga mögött kielőzöl miközben elpadlózod na azért az kicsit erős, hogy egy 1.4 szívó benzin megnyikkantsa a kuplung tárcsát. Meg akkor csúszna is nem?
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #101 on: 2011 September 01, 21:07:13 pm »
Bocs a káromkodásért. Rossz szokásom.

Hát nem tudom. Érdekes amit mondasz, de abszolút elképzelhetetlennek tartom, hogy megégett volna. Nem tartom magam egy rossz sofőrnek és annyiszor nem kínzom a vasat, hogy megéghetett volna a tárcsa. Tényleg olyan mint amikor vizes a szíj és megcsúszik. Csak az a baj, hogy mindig száraz időben csinálta. Arra gondoltam még, hogy valamelyik szíjfeszítő vagy esetleg vízpumpa nem adhat ilyen hangot? Bár annak folyamatosnak kéne lennie nem? Meg kuplung azért sem lehet, mert ha 2-esben 2000-es fordulaton haladva 1 csiga mögött kielőzöl miközben elpadlózod na azért az kicsit erős, hogy egy 1.4 szívó benzin megnyikkantsa a kuplung tárcsát. Meg akkor csúszna is nem?
Hallani kellene :)
Úgy talán többet tudnék mondani ;)
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #102 on: 2011 September 02, 05:29:05 am »
Az a baj nem mindig csinálja. Meg rosszul is írtam mert a kuplungolással kevésbé függ össze. Inkább akkor ha el van fordítva a kerék. Pl tegnap egyszer sem sikerült előidézni a hangot. Sejtésem sincs hogy mi lehet :\
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #103 on: 2011 September 02, 08:21:35 am »
Gyere el egy akármilyen talira! :) Meghallgatja majd 10 ember, amelyiket a legtöbben tippelik, az a megfejtés. :)
D.V.Zs.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #104 on: 2011 September 02, 09:57:50 am »
Nem rossz ötlet  :) Terveim közt szerepel egy tali látogatás. Igaz ahhoz hogy 10 ember meg tudja hallgatni el kéne rotyogtatni fél tank benzint meg hengerfejesre hajtani a kocsit, de megpróbáljuk  ;D
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]