Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105716 times)

RyAn

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #75 on: 2010 April 14, 21:36:29 pm »
kösd be anyós oldali övet és nézd meg úgy ::)

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #76 on: 2010 April 14, 21:46:14 pm »
  ;D

[a csatolmány törölve]

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #77 on: 2010 April 15, 09:07:08 am »
Nyiszorgás valószínű oka: jobb hátsó toronycsapágy...csere.. ahogy visszakapom a kocsit, frissítem a hírt..
ildipontbretus kukac gmail pont com

RyAn

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #78 on: 2010 April 15, 12:17:41 pm »
Nyiszorgás valószín? oka: jobb hátsó toronycsapágy...csere.. ahogy visszakapom a kocsit, frissítem a hírt..

válaszoltam topicodba is ilyen nincs  ::)

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #79 on: 2010 April 16, 08:52:50 am »
A nyiszorgás oka a kézifékkötél.
Ennek van egy U alakú "helye" a kasztniban az alvázon, ahova egy "gumigyűrű"szerű gallérral van rögzítve.
Ez adta azt a hangot.
Vagy ki kell szedni a kötelet a "helyéről", és odafogatni gyorsbilinccsel valamihez, vagy jól be kell zsírozni azt a gumi"gallért"... Nekem most az utóbbi van, és csend van.  :icon_thumright:
ildipontbretus kukac gmail pont com

t_peti

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #80 on: 2010 April 16, 10:01:59 am »
váóóó.

köszi a tippet, hétfőn lesz időm megnézni...

t_peti

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #81 on: 2010 April 20, 18:37:45 pm »
Csipi, ford majálison jövök neked egy bármivel, amit kérsz  ;)
Befújtam a problémás helyet wd40-nel, és azóta kuss van!!!!

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #82 on: 2010 April 20, 19:34:40 pm »
Hujuj, csak a Zsóti megnetuggya :-X  :laugh:
Már meg is van; esetleg akkor bemutatkozhatnál majd személyesen is, ha már ilyen jól megbeszéltük fórumon a problémáinkat :) Örülök, hogy hozzájárulhattam az idegszálaid rendbentartásához  ;D
ildipontbretus kukac gmail pont com

t_peti

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #83 on: 2010 April 21, 20:02:35 pm »
majd spontán összefutunk a majálison ;D

gogi

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #84 on: 2010 April 27, 08:34:32 am »
Sziasztok .
Nekem is lenne egy kis történetem.szoval ami fontos .hogy jelenleg 27000km van az automban. Már fél évessen tapasztaltam téli hideg inditáskor mintha valami kenés nélkül indulna ezt jeleztem is az elsö 45000ft-os (olajcsere) szerviznél . Mire a szerelő azt mondta hogy az kizárt mert ilyen fémes surlodástol amit inditáskor hallok attol nem is menne az auto ! Ekkor döbentem rá ,hogy a márkaszerviz OVODÁBÓL szerzi be a szerelöket és ezekután még felszámoltak el nem végzett munkát (igaz miután szoltam egy szó nélkül lehuzták a számláról) .Ekkor döntöttem ugy ,hogy hanyagolom a Kméti ford Hoványt. Mostmár ez a fémes surlodás állandosult és megnéztük egy márkafügetlen szerelövel és ugy néz ki a vipumpa csapágybol sporolták ki a zsirt és nekem csak enyit birt. Állitolad az alsó kategoriás autoknál a garancia idő után sürün elöljönnek ezek a kenési hilyányosságok. Éves szervire még most is viszem az autot csak nem márkaszervizbe kicsit más áron ford olaj+ford olajszürö+levegöszürö+pollenszürö+4db ford gyertya (anyag+munka egyhelyen) 16000ft-ba került +adtam a szerelönek 1000ft borravalot. :notworthy:
Hamár meg emlitettem a márkakereskedöm azt is elmondanám ,hogy amikor bejött az új Fiesta ugydöntöttem elmegyek kiprobálok egy teszt autot és ha tetszik becserélem a mostanit .Mikor kimentem a Ford H-hoz negyed óra nézelödés után kerestem egy üzletkötöt ,hogy menyünk tesztvezetésre ez 13órakkor volt és a hölgy azt mondta a kolegálya rögtön megy haza a tesztautóval ezért mennyek vissza másnap mert aznap már nem tudom kiprobálni az új fiestát.Sajnos én ezen ugy fel huztam magam ,hogy azota se jártam új fiesta közelében sem.

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #85 on: 2010 July 09, 23:08:03 pm »
Sziasztok!

Kb 1 év szenvedés után megvan a "rejtély". A hiba leírása itt a #35-ös hozzászóéásban található. (fura surlódó hang a motortérből, ékszíj levétele után is...)
Először a sűrübb olajra csere után eltűnt, de pár hónap után ismét előjött és egyre erősödött. Mivel most műszaki lett a kocsi, úgy döntöttem, megjavíttatom. Nos a képeken látszik ha sikerül csatolnom... a lánc ok, nincs baja, bár hogy meg van-e nyúlva azt nem tudom... mindenesetre sorja vagy ilyesmi nem volt rajta. A feszítő patront nem kellett cserélni. A fekete műanyag ív is ok. A gond a sárgásra szineződöttel volt. Tisztán látszik, hogy a lánc már kb fél cm mélyen kidörzsölte egy szakaszon(ahol fehér). Sajnos ez adta a fura hangot. Hogy ez hogy fordulhat elő 50.000 km után, arra senki nem tudott választ adni... Nah ennyi. Most nincs hang... van viszont lapos pénztárca  :-\

További szép napot!   

[a csatolmányt egy admin törölte]
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #86 on: 2010 July 10, 19:52:51 pm »
Na most akkor visszakérdeznék az elejére:2006-os 1,3 Duratec ez vezérműláncos(mk7)?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #87 on: 2010 July 10, 21:55:19 pm »
igen...

npetike

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #88 on: 2010 August 26, 14:41:32 pm »
Üdv minden kedves Fiestásnak!

Mai naptól én is fordos vagyok:)
Rögtön egy kérdésem lenne, megpróbáltam átfutni a hozzászólásat hasonló gonddal mint ami nekem van, de lehet hogy elsiklottam felette.Ezért ha már szerepelt akkor bocsi.. Egy fiesta mk7 2008 as évjárat 1.4 80le (41000 km)benzinmotoros autóról lenne szó, alapjárat illetve egy nagyon picit emelt fordszámnál fura hang jön a motortér felől. kicsit olyan kerepelő, nem fémes, valamilyen forgó alkatrész adhatja, az utastérből sokkal jobban hallatszik, és azon belül is jobb elölről. a Kuplung sem befolyásolja. Magasabb fordulaton nem hallani. Valaki tapasztalt már ilyesmit?  Jövő hét elején viszem szervízbe átnézésre hátha kiderül valami. 
Amúgy hálistennek az utastérből eddig semmilyen zörgés nincs:) Csak ez a fránya motor. A fene egye meg hogy nem hallottam meg ezt a próbakör alatt....:( 


Offline zotya10001

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +2/-0
    • Yellowstone Kőker
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #89 on: 2011 January 22, 21:34:44 pm »


Sziasztok!!



Kicsit sok idő eltelt mire konkrétan rájöttünk hogy mi csinálta a súrlódó hangot!!

De most már bebizonyosodott hogy a vízpumpa forgó része lett csapágyas!Csere lett!

Egy 20-asba volt az alkatrész +munkadíj 7ezer!!

Újra a régi a kis fityó!

Üdv nektek!
« Last Edit: 2011 January 22, 21:36:29 pm by zotya10001 »
Zotya