Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184848 times)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #345 on: 2010 February 12, 12:53:46 pm »
Drága egyetlen SuDyE. Lécci gondold már át még egyszer! Léccilécci!

szerk: Nem kötözködni akartam. Az M alja üzemi? Legyen. Én jobb szeretem középen.

Ha a nagy vízkör zárva van akkor miért nem melegszik fel a kis körben a víz?
És miért jó azt tanácsolni hogy ne foglalkozzon vele, ha a motorhőfok csökkenésével arányosan nő a motor kopása is!

Cekapet, ha visszaolvasol itt többször átbeszéltük már hogy mi van ha nyitva van, meg mi ha nem, meg hogy hogy tudod megállapítani.

Viszont jó lenne valahonnan megkeresni a jeladó ellenállás határértékeit.
Nincsen meg valakinek?
« Last Edit: 2010 February 12, 14:00:44 pm by grimmcsalad »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #346 on: 2010 February 12, 13:43:55 pm »
grimm: hagyjuk... ma rossz napom van és nincs kedvem vitázni. megint azt érzem hogy csak azért hogy belekössél írtál, amikor az már üzemi hőfok amit írt a fiestás kolléga...

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #347 on: 2010 February 26, 08:56:13 am »
De az enyém még mindig nem oldódott meg.

Mikor beindítom, melegszik a motor, a mutató kezdi elérni az N betűt. Elől a hűtő még hideg, de itt már a nagy csőnél érezni a meleget (gondolom a nyomás kiegyenlítés) miatt a pici lyukon valamennyi meleg átjön. Nos amikor rálép az N betűre akkor nyit a termosztát. És visszahűti a motort az O betűig, s itt tartja folyamatosan. Második és az összes többi nyitásnál csak a O betű elhagyása után nyit ismét a termosztát. Ha jól emlékszem 90 vagy 92 fokos a Motocraft termosztátom. Megvagyok vele elégedve mert a nagy hidegben is hamar bemelegszik a motor. Nos mikor már üzem meleg a motor akkor már egészen forró a vízcső ami bevezet a műszerfalba. A fűtésborda is nagyon meleg. A műszerfalon a légcsatornák tiszták és jól illeszkednek. De még mindig nem tudom miért nem fúj egyenletesen meleg levegőt.

Fiúk!

AZ 1.6 motorból kiszedett légkondi kompresszor jó az 1.3i OHV motorba?
Mert ha jó, akkor nem szarakodok most a fűtéssel, berakom a légkondit meg amit hozzá kapok belső levegő keringető egységet.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

mx24bmuszi

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #348 on: 2010 February 26, 10:50:47 am »
Az ablaktörlő motorja mellett a ventilátor levegő belépőjénél nincsen felhalmozódva a szemét. Nekem volt ott 2 marék levél, bogár maradvány, ez+az. A venti jobbára erről az oldalról szívja a levegőt.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #349 on: 2010 February 26, 11:24:40 am »
Szoktam látni, hogy oda gyűlik a sok szemét s szoktam is takarítani. Mikor a melegről átállok a hideg fokozatra akkor lökésszerűen nagy nyomással bír jönni a levegő. Szerintem nem ott a gond. De köszi, ellenőrzöm ismét!
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

mx24bmuszi

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #350 on: 2010 February 26, 12:20:44 pm »
Van nálam egy törött fűtésboksz. Nézegettem az előbb- de semmi olyat nem találtam benne ami előidézhetné, hogy a hideg menjen a meleg meg ne. Esetleg ha a meleg, hideg váltó lapról leválna részben a tömítő szivacs lap és az ott lifegne a meleg levegő útjában.
Ha leveszed az alsó takarót ami tartja a fűtőradiátort és a radiátor fölé nézel akkor megláthatod. Ezen az egy légterelőn kívül nincsen más a levegő útjában.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #351 on: 2010 February 26, 14:28:59 pm »
Motorfelújításnál kitakarítottam mindent. Annyira, hogy még 1 baktérium se maradjon ott. :)
Majd a nyáron tényleg alaposa szétszedem, lehet valami alkatrész elmozdult, s útját állja. most nem nézem meg mert tegnap voltam lázas.
Ha majd megtalálom a kis hunyót, beszámolok. Köszi a infót.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline netro

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #352 on: 2010 April 05, 21:40:47 pm »
Sziasztok.

Egy olyan problémám van, hogy a 96-os fiestámban a 4 fokozatú fűtés nem megy rendessen. Pontosabban az első 3 fokon nem kapcsol be a ventilátor bár a meleg levegőt enyhén érezni (pár hete még ment rendben) a 4. fokozaton pedig rendben megy (úgy tolja a levegőt ahogy elötte tolta) . Közben észrevettem, hogy a riasztó se működik. Valamikor mostanában romlott el.. azóta kb csak autómosás volt szóval nem nagyon értem. Esetleg van valakinek tapasztalata ilyen problémával (problémákkal)?

Köszi

netrO

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #353 on: 2010 April 05, 22:14:13 pm »
riasztót nemtom, de a fűtés az valsz a fűtőmotor előtétellenállásának megdöglése miatt működik így...

Offline netro

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #354 on: 2010 April 06, 13:03:41 pm »
Köszönöm szépen. Azt esetleg meg tudod mondani, hogy hol találom? Nekem elsőre nem sikerült :(

ui: Megvan azóta, már dolgozok rajta :-) Egyenlőre autóbontókat nézek de ha más nem lesz veszek hőbiztosítékot aztán begyógyítom magam
« Last Edit: 2010 April 06, 13:58:56 pm by netro »

Offline netro

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #355 on: 2010 April 06, 16:55:01 pm »
Na megvolt a hőbiztosíték csere.. ha valakinek van ilyen problémája keressen meg nyugodtan szívessen leírom, hogy hogyan javítottam meg. Egyenlőre működik amúgy bár majd hoszabb használatkor derül ki h tényleg jóe az ahogy megcsináltam...

csuppo

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #356 on: 2010 April 06, 19:14:41 pm »
Nekem is volt gondom a fűtéssel ugyan így csinált. A fűtőmotornál a négylábú csoki elolvadt valamiért nem érintkezett rendesen és raktam rá rendes sarukat! A kesztyűtartó alatt található lent a lábnál JOBB 1-ben!

JoolsNOS

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #357 on: 2010 April 29, 10:15:20 am »
4 év után végre van fűtés a kocsiban ;D
Tegnap kicseréltem a radiátort, a rendszerből meg kb fél kiló rozsdát kimosattam (ami főleg a fűtéscsövek falára volt rakódva amit úgy ropogtattam le.
Egyébként a fűtőmotornak mi a funkciója illetve hogy működik?

Fiendhori

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #358 on: 2010 June 14, 20:22:46 pm »
Sziasztok!

1998-as évjáratú Gia manuális klimás a kisautónk. Mostanában felvette az a fúrcsa szokást, hogy ha a hömérséklet szabályozót egy kicsit is elmozdítom a leghidegebb állásból akkor csak forró levegőt fújbe egészen addig míg legalább 5-6 percet nem megyek vele 80 km/h sebesség felett. Ez meg elég ciki a városban. :-( Ha nem nyúlok hozzá akkor normálisan hűtt. Ja a légkondi bekapcsolása sem segít ilyenkor. Még azt vettem észre, hogy ha felmelegedet a motor (10-15 per üzemidő) és valami miatt le kell lassítani 40-50 alá és nem volt bekapcsolva  a klíma akkor szintén csak forró levegőt fúj be. Ha valamiért le kell állítani a motort és az még nem hül le teljesen az újra indulásig szintén csak forró levegő van. De a fúrcsa az, hogy ha 5-10 percet sikerül legalább 80-al meni akkor helyre zakkan de nem tlejesen mert akkr sem szabad tekergetni a hőfokszabályozót mert kezdődik előről a forró levegős téma és csak az újabb nagyobb sebességű haladás segít rajta!

Ha van valakinek valmi ötlete azt nagyon megköszönném! :-)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #359 on: 2010 June 16, 19:09:57 pm »
Ablaktörlő alatt lévő kis elektromos csatit fújd be wd40-el mert nem érintkezik és akkor meleget fúj mert nyitva van a szelep amin keresztül a forróvíz az utastér felé megy ;)