Author Topic: Gyújtáskapcsoló  (Read 16098 times)

Offline auerbandi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 21
  • Segített?: +0/-0
Gyújtáskapcsoló
« on: 2008 July 09, 18:10:08 pm »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Mk3-as fiestám van 1.8 D a gyújtáskapcsolóm haldoklik de nem a mechanikus része hanem ami alatta van elektromos kapcsoló amin kb 10 cm kábel van és a végén van egy csatlakozó dugó. Szóval gyújtás van izzitás van de az önindítónak már nem ad jelet mert mindig összeég vagy már nem ér össze. Hol lehet ilyet szerezni???
Bontóban kérdeztem már 5ezef huf de ott kompletten adnak csak (kormágyzárastol kulcsostól)+nem volt vmi bizalomgerjesztő állapotban.
inkább újjat vennék ha valaki tud valami okos ötletet.
2x kelett már behúzni a drágámat mert nem indítózott. elég kellemetlen:(

Offline GenSC

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 75
  • Segített?: +1/-0
    • Munkásságok..
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #1 on: 2008 July 09, 18:48:34 pm »
Szia!

Bármelyik nagyobb alkatrészkereskedésbe vehetsz, nem is vészes újonnan az ára. (5k)

Üdv.

Maad83

  • Guest
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #2 on: 2008 September 13, 08:50:37 am »
Sziasztok!

Nekem egy jó szakemberre lenne szükségem. Mert tönkre ment a gyújtáskapcsolóm a mk3-as fiestámban.Vagyis a zárszerkezet, mert "csak" a kulcsot nem tudom elfordítani.Találtam egy ilyen zárat, de az gyárilag mk4-hez való.Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy az a kapcsol jó-e az mk3-hoz is?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #3 on: 2008 September 13, 08:58:44 am »
Sziasztok!

Nekem egy jó szakemberre lenne szükségem. Mert tönkre ment a gyújtáskapcsolóm a mk3-as fiestámban.Vagyis a zárszerkezet, mert "csak" a kulcsot nem tudom elfordítani.Találtam egy ilyen zárat, de az gyárilag mk4-hez való.Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy az a kapcsol jó-e az mk3-hoz is?

jó. de macera lesz elforgatás nélkül kicserélni... valsz a kormányzárad akadt be, és nem tudod nyitni... elég sz*r ügy... de lehet érdemesebb lenne egy határozott mozdulattal eltörni a kormányzárat.

Maad83

  • Guest
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #4 on: 2008 September 13, 16:28:09 pm »
Szerintem nem a kormányzárral van gond(de persze csak szerintem), mert már egy ideje rakoncátlankodott.Hol sikerült, hol nem.Szerintem az lehet a gond, hogy kikopott a zár és az miatt nem tudom elforgatni a kulcsot.Néha most is sikerül de elég sok próbálgatásra.Ugyanígy voltam a hátsó ajtó zárjával is.Az is így ment tönkre.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #5 on: 2008 September 13, 19:35:52 pm »
Szerintem nem a kormányzárral van gond(de persze csak szerintem), mert már egy ideje rakoncátlankodott.Hol sikerült, hol nem.Szerintem az lehet a gond, hogy kikopott a zár és az miatt nem tudom elforgatni a kulcsot.Néha most is sikerül de elég sok próbálgatásra.Ugyanígy voltam a hátsó ajtó zárjával is.Az is így ment tönkre.
kulcsod mennyire kopott?
mert a ford kulcsok szeretnek elkopni. egy jó kulcsmásolós ha odaviszed az autót is megcsinálja a sz*r kulcsból is a jót. lehet hogy csak annyi. nekem is ennyi volt. igaz én fogtam és kicseréltem az összes zárat a kocsin, mert volt tarcsiba egy garnitúra. amihez két hibátlan gyári kulcs volt :D

sztrakk9

  • Guest
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #6 on: 2008 September 13, 20:53:09 pm »
Ahhoz kell 1 jó kulcs én a régi gépel elmentem másolóshoz 2 órán át próbálkozott,aztán azt mondta,h  sorry nem megy nem tudta lemásolni a kulcsot annyira kopott volt.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #7 on: 2008 September 13, 21:03:19 pm »
Ahhoz kell 1 jó kulcs én a régi gépel elmentem másolóshoz 2 órán át próbálkozott,aztán azt mondta,h  sorry nem megy nem tudta lemásolni a kulcsot annyira kopott volt.
akkor nem jó helyre vitted. Én már láttam olyan kopott ford kulcsot amin alig lehetett látni a mintáját. a kulcsmásolós is nézett mikor bevittük, és láss csodát a kocsiba belepróbálva pár finomítás után tökéletesen működött.

Maad83

  • Guest
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #8 on: 2008 September 13, 21:09:10 pm »
Igen ezekre mind gondoltam már. Mert eleve adtak egy olyan kulcsot aminek nincs rendes fogantyúja, csak egy kis műanyag agy, de azzal nagyon macerás használni. Ezt pont azért adták hozzá, hogy ha másolni kell akkor arról másoljak.De ezzel a jó kulccsal is csak néha sikerül.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #9 on: 2008 September 13, 21:45:34 pm »
Igen ezekre mind gondoltam már. Mert eleve adtak egy olyan kulcsot aminek nincs rendes fogantyúja, csak egy kis műanyag agy, de azzal nagyon macerás használni. Ezt pont azért adták hozzá, hogy ha másolni kell akkor arról másoljak.De ezzel a jó kulccsal is csak néha sikerül.
akkor ha a jó kulcs sem nyitja akkor tuti hogy nem nyitja a kormányzárat az a baja. vagy a kormányzár van megszorulva, vagy tényleg meg van kopva a zárbetét pár lamellája.

Maad83

  • Guest
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #10 on: 2008 September 14, 08:05:27 am »
Azért nem gondolom, hogy a kormányzár a bűnös mert már próbáltam úgyis, hogy nem zárt le a kormányzár és akkor is csak nehezen sikerült elfordítani a kulcsot. Ezért érdekelne az ha valaki tudná, hogy az mk4 gyújtáskapcsoló jó e az mk3-hoz, mert egy ilyet tudnék olcsón szerezni.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #11 on: 2008 September 14, 10:13:54 am »
Azért nem gondolom, hogy a kormányzár a bűnös mert már próbáltam úgyis, hogy nem zárt le a kormányzár és akkor is csak nehezen sikerült elfordítani a kulcsot. Ezért érdekelne az ha valaki tudná, hogy az mk4 gyújtáskapcsoló jó e az mk3-hoz, mert egy ilyet tudnék olcsón szerezni.
már írtam...
Sziasztok!

Nekem egy jó szakemberre lenne szükségem. Mert tönkre ment a gyújtáskapcsolóm a mk3-as fiestámban.Vagyis a zárszerkezet, mert "csak" a kulcsot nem tudom elfordítani.Találtam egy ilyen zárat, de az gyárilag mk4-hez való.Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy az a kapcsol jó-e az mk3-hoz is?

jó. de macera lesz elforgatás nélkül kicserélni... valsz a kormányzárad akadt be, és nem tudod nyitni... elég sz*r ügy... de lehet érdemesebb lenne egy határozott mozdulattal eltörni a kormányzárat.

RyAn

  • Guest
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #12 on: 2008 September 14, 20:47:41 pm »
jó hozzá  ;)

nandi

  • Guest
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #13 on: 2008 September 15, 09:34:46 am »
Szerintem próbálkozz a kulcsmásolással, a ford kulcsok elég speckók, nálunk 4.000 ft-ért másolják darabját. De a lényege, hogy bármilyen kopott, nem is kell berakni a másolóba, hanem le lehet írni a kód kiosztását. 6 "szakasza" van a kulcsnak, A-B-C-E-D mélységgel jelölik. Nekem le van írva mindkét kocsim "kódkiosztása", ígyha elhagynám a kulcsot, csak bemegyek a kóddal, s kapom az újat.
Az MK3-MK4 gyújtáskapcsoló nem biztos, hogy megegyezik, mert ha légzsákos az MK4, akkor másfajta a kormányzár (tapasztalat...), de a gyújtáskapcsoló rézs elvileg ugyanaz.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Gyújtáskapcsoló
« Reply #14 on: 2008 September 19, 08:17:42 am »
Csak tipp: Vegyél valamelyik zárboltban grafitport. Az megszokta oldani az ilyen jellegű problémákat...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87