Author Topic: Olajnyomás?  (Read 8406 times)

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Olajnyomás?
« on: 2010 April 08, 21:03:22 pm »
Helló.
1.1 MK3 -as szelepfedelét levéve, milyen olajnyomásnak kell lennie, mert eléggé kevesellem hogy még emelt fordulaton is éppen csak a látszik hogy "folydogál" v.mi ?

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Olajnyomás?
« Reply #1 on: 2010 April 09, 20:43:15 pm »
Hello!

Több dolog:

Az olajnyomás az nem egyenlő a mindenfelé szétspriccelő olajjal ha van és mondjuk nagy is, akkor is bent kell maradjon a megfelelő helyen.

A te mocid "alulvezérelt" felül csak egy kevésbé igénybevett himbasor van tolórudakkal. Fent nem kell neki iszonyatos mennyiségü olaj.

No para szerintem minden ok :)

Ui: anno volt egy MK1 es fiestám no felül olaj semmi, vizet mindig megette, soha nem vettem észre. Soha nem hagyott ott sehol! Talán szerencsém is volt.

Üdv


TomeeFiesta

  • Guest
Re: Olajnyomás?
« Reply #2 on: 2010 April 10, 06:15:37 am »
nálam hideg indításkor /reggel/ 6 Bar a nyomás aztán mikor bemelegszik lemegy olyan 1.5-re /ez mind alapjáraton!!/ 6 ezer körűl megy vissza 6 Bar-ra ;)

Offline Johnny48

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 46
  • Segített?: +0/-0
Re:Olajnyomás?
« Reply #3 on: 2012 February 13, 13:44:13 pm »
Hali! Lenne egy kérdésem, sajnos nem tudok rájönni, ez mi lehet:
Olajnyomás ellenőrző lámpám nem világít egy ideje. Ma, mondom rájövök mi a probléma.
Kontaktok mindenhol rendben.. A kapcsolót, már egy-két fordulattal kijjebb tekerve világított a lámpa, megörültem, motor indít, elalszik, klassz, majd leállít, újra gyújtás, és nem világít.. megmozdítom a kapcsolót, semmi.. kiveszem a kapcsolót, belefújok, visszateszem, világít, beindítom elalszik, leállítom és újra gyújtásra teszem megint nem világít.. kiveszem, megkocogtatom, visszateszem, újra ugyanez. Igazából kiveszem, bármit csinálok vele, visszateszem, első indításig működik, utána semmit sem csinál. :( Van valakinek valamilyen ötlete?

takee

  • Guest
Re:Olajnyomás?
« Reply #4 on: 2012 February 13, 15:50:50 pm »
Van, cseréld ki.

Nyilván belül van valami gubanc, helyrerázod, beteszed, a motor meg elrázza megint a belsejét és kezdheted elölről.


Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Olajnyomás?
« Reply #5 on: 2012 February 14, 08:46:23 am »
Arra kéne gombot varrni, hogy mitől lehet ebben a hidegben az, hogy beindítom az autót, és egy ideig alapjáraton, kuplungot felemelve elindul az autó?
Olyankor csak kéziféket behúzva tudom otthagyni, sőt ha beindítás után rögtön felengedem, és ugye a fék behúzva, akkor emelnie is kell az alapjáraton rendesen, hogy ne fulladjon le...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Olajnyomás?
« Reply #6 on: 2012 February 14, 12:19:11 pm »
Nagy a súrlódás a váltóban.

A fokozatok fogaskerekei üresben is össze vannak kapcsolva, csak mivel a szinkrongyűrűk alaphelyzetben vannak, az egyik tengelyen levő fogaskerekek a tengelyhez képest el tudnak forogni.

A túl sűrű olaj, vagy valamelyik szoruló csapágy hasonlóan rögzíti a tengelyhez a fogaskereket, mint a szinkrongyűrű.
Mk6 1.3 benzin

takee

  • Guest
Re:Olajnyomás?
« Reply #7 on: 2012 February 14, 12:20:23 pm »
Átviszi az olaj az erőt. Nekem is ezt csinálja, -15 alatt kinyomott kuplungnál (üresben) is megindul. Fiesta. LOL

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Olajnyomás?
« Reply #8 on: 2012 February 14, 13:21:41 pm »
Olajat cseréltem benne, azt hittem, hogy az majd megoldás lesz, de nem...
Finomabban vált, de ennyi.
Mindegy, lassan úgyis itt a nyár! ;D
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

takee

  • Guest
Re:Olajnyomás?
« Reply #9 on: 2012 February 14, 13:26:14 pm »
Milyen olajat tettél bele? Van itthon Mondiba való fullsynt Parnalub ESX 75W90-es. Az jau bele? Meg mennyi is kell, 2.5 lityi?

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Olajnyomás?
« Reply #10 on: 2012 February 14, 13:29:46 pm »
Én 80-90-est tettem bele. És 3,1l kell bele.
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Olajnyomás?
« Reply #11 on: 2012 March 22, 10:32:10 am »
Úgy döntöttem, hogy bár óckodtam ellene mégis megpróbálom a 15W40-es olajat.
Sajnos nagyon eszi a 10W40-et... A hétvégén öntöm is bele......
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

takee

  • Guest
Re:Olajnyomás?
« Reply #12 on: 2012 March 22, 11:28:51 am »
Úgy döntöttem, hogy bár óckodtam ellene mégis megpróbálom a 15W40-es olajat.
Sajnos nagyon eszi a 10W40-et... A hétvégén öntöm is bele......

Kíváncsian várom a beszámolót, én is most cserélek olajat. Szűrő már megvan, az olajon még gondolkozom.

Igazából nem tudom, hogy eszi-e, mert még csak 1000km-et raktam bele és a megvételkor feltöltöttem.

Engem inkább az érdekel, hogy szebben jár-e tőle és csöndesebb lesz-e.

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Olajnyomás?
« Reply #13 on: 2012 March 23, 11:23:22 am »
Belenyomtam mindet ;D
Sztem hangban nincs változás, viszont nagyon gyorsan kialudt a piros lámpa! Ez feltűnő volt.

A kocsi sokkal jobban harap, mint eddig. De ezt inkább annak a számlájára írtam, hogy ilyen-olyan okokból nem tartottam eddig fontosnak a légszűrő cseréjét. :-X Ez csak halkan jegyeztem meg... :-\  Nem szoktam én ilyet csinálni.......
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

takee

  • Guest
Re:Olajnyomás?
« Reply #14 on: 2012 March 23, 11:40:59 am »
Akkor hamarabb felépült az olajnyomás? Ez jó hír, mert én is pont emiatt gondolkozom. Most nem is tudom milyen olaj van benne, megkaptam a vételkor az olajcserés számlát, amin csak dátum és km állás + Ford olaj van feltüntetve, SAE specifikáció nincs.
Raktam hozzá 5w30-at.

Most kb 1-2 sec mire kialszik az olajnyomás lámpa, nagyon sok! De csak hidegen, melegen egyből kialszik.

Mondeon ez miliszekundumban sem mérhető.

Jövőhéten olajcsere, addigra jó lenne eldönteni, mit tegyek bele. Azért vacillálok, mert a kezelési szerint 3 féle való bele: 5W40 télre, 10W40, vagy 15W40 nyárra. A viszkozitás/külső hőmérséklet táblázat alapján a legoptimálisabb a 15W40 itthon, a kezelési viszont a 10W40-est ajánlja és a fórumozók is arra esküsznek.

Az ára mindegy, egy árban van a kétféle olaj.

Melyiket tegyem hát bele?