Author Topic: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő  (Read 16023 times)

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #15 on: 2009 May 17, 19:24:26 pm »
A kézifék visszajelző lámpa nem világított folyamatosan?Mert az is jelzi ha kevés a fékfolyadékod!

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #16 on: 2009 May 17, 20:45:43 pm »
igen ezt nálam folyamatosan világít. akkor lehet ez a gond h kevés a fékfolyadék. azt hittem vmi müszaki gebasz van.

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #17 on: 2009 May 17, 20:53:47 pm »
De ne csak a fékfolyadékot töltsd után.! Nézesd meg a rendszert mert lehet más probléma is! A fék nem játék! ;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #18 on: 2009 May 18, 09:12:06 am »
Devla nálam szintén volt ilyen! Először is nézd meg a kerekek belsejét nem olajos-e nekem a hátsó munkahenger eresztett!!! Vagy olajfolt az autó alatt,a kuplungoddal minden ok? Mert a kuplungrásegítő is a fékolajtartájból táplálkozik! Nézd meg ha előről benézel az autó alá hogy ahol a motor és a váltó találkozik  nincsenek apró cseppek!Tapasztalatból mondom nekem ez volt!
fékmungahenger kb 3000ft/db kuplungrásegítő 25e de akkor már érdemes tárcsát is cserélni.
Ezeket minnél előbb deritsd ki mert valahol elfolyik a fékfolyadékod akkor nem lesz kuplungod és féked sem! Hidd el tapasztalat 10km-ről kuplung nélül jöttem haza :-X

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #19 on: 2009 May 18, 10:29:45 am »
én fék nélkül 400 km-ről :D főfékhenge betojt egy off francia csodán. :D élmény volt :D

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #20 on: 2009 May 18, 11:14:25 am »
huh bull az komoly lehetett :D nem amugy nálam nincs semmi baj, rendesen megy a kuplung meg a fékek is fognak, ezért is nem értem, hogy miért világit a lámpa. de majd akkor jöv7en leviszem a szervizbe akkor lesz fizu és majd csinálok egy fék, meg váltoolaj cserét.

triax

  • Guest
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #21 on: 2009 May 18, 11:25:42 am »
Ezt én után tölthetem saját magam, mivel töltsem utána vagy inkább vigyem szerelőhöz és ő majd megoldja?!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #22 on: 2009 May 18, 12:05:15 pm »
A kuplunk nálam is jó volt nem lehetett észre venni ha mentél vele! Akkor lehetett ha tovább nyomtad a kuplungot és egyre lejjebb kezdett fogni! Amiket mondtam nézd meg mert képesek és lehuznak valami horror összeggel és nem is lesz jó! Ez is tapasztalat

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #23 on: 2009 May 18, 12:39:31 pm »
Ezt én után tölthetem saját magam, mivel töltsem utána vagy inkább vigyem szerel?höz és ? majd megoldja?!
Minden további nélkül utántöltheted. Autósboltban nagyáruházban benznkutakon lehet vásárolni fékfolyadékot. De ha kis idő eltelltével ismét csökkenne a szint akkor más  egyéb már felsorolt proléma is lehet .
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #24 on: 2009 May 18, 12:46:08 pm »
de a fékrendszert minden nagyobb utántöltésnél légteleníteni KELL!!!! erről senki se feledkezzen meg! a levegős fék nem játék!

amúgy szerény véleményem: a fékfolyadék ha eltűnt vhova annak oka van, vhol vmelyik munkahenger vagy fékcső ereszt. ha semmi nyomát nem látod akkor lehet főfékhenger is. Mindenképp nézd át a fékrendszert, az autóval meg kell tudni állni!
« Last Edit: 2009 May 18, 12:48:02 pm by sUdYe »

bende

  • Guest
Re: Olajfogyás, kipufogó, fordulatszámmérő
« Reply #25 on: 2009 May 19, 12:31:05 pm »
Triax,

elnézve a motorteredet (http://kep.ivpicture.hu/103047.N.jpg) ráférne a benzinszűrődre is egy csere! sokat láthatott már..

bende