Author Topic: Motorvédő lemez  (Read 9260 times)

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Motorvédő lemez
« Reply #15 on: 2011 December 17, 09:34:32 am »
Az a baj ezzel a gondolattal, hogy ezt ugye fel lehet szerelni tehát le is ugyan úgy. Innentől szerintem aki nagyon be akar "jutni" a motortérbe az be is fog. Az meg, hogy még akár a gyári ültetéssel is lekoppanjon a kocsi alja ahhoz már tehetség kell. Egy barátom kocsijának az olajteknője 10-12 cm-re van a földtől és még nem ért le neki... Úgy kell vezetni ahogy a kocsi kívánja. Persze lehet tenni lemezt ha úgy nyugodtabb vagy, de privát véleményem szerint pénzkidobás.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Patics

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +1/-0
    • AsztrálFény Ezoterikus Stúdió
Re:Motorvédő lemez
« Reply #16 on: 2011 December 17, 17:25:37 pm »
Persze, hogy bármilyen védelem mellett is be lehet jutni a motortérbe, csak éppen az a nem mindegy, hogy mennyi idő alatt és mennyi energiával. Főképpen ha pl. nem szabványos hanem egyedi fejű csavarokkal rakom fel. Akkor már speciális fogó is kell hozzá, vagy nekiállhat lefúrni, ráadásul maga a lemez is beköthető a riasztó rendszerbe, hogy fúráskor vagy levételkor aktíváljon.

Szerinted, az ajtót sem érdemes bezárni mert úgyis ki lehet nyitni és riasztót sem érdemes bekapcsolni mert úgyis ki lehet iktatni, végül is a kulcsot sem érdemes kivenni, mert úgyis lehet készíteni másolatot a zár alapján?  ;D

Lekoppantani az alját meg nem nagy ügy volt, felénk nem egy 20-25 centis járdaszegély van a megsüllyedt úttest miatt. Most már figyelek is rájuk...
« Last Edit: 2011 December 17, 17:35:09 pm by Patics »

Offline msi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 103
  • Segített?: +4/-0
Re:Motorvédő lemez
« Reply #17 on: 2011 December 17, 22:49:51 pm »
Nem akarok másnak ötletet adni de ha profi a tolvaj akkor nem a motor aljáról kezdi a "megfúrást", pl: első műanyag hűtőrács eltör/megrepeszt, fogantyú meghúz és motortér máris nyitva. Szóval nem láttam még olyan lopást hogy a kocsi aljárról kezdték volna, de lehet hogy csak nekem pici a fantáziám...
« Last Edit: 2011 December 17, 22:59:57 pm by msi »

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Motorvédő lemez
« Reply #18 on: 2011 December 18, 09:21:22 am »
Ebben a témában erősen eltérnek a nézeteink ahogy nézem így szerintem ne is firtassuk tovább. Még azt áruld el nekem, hogy a bánatba lehet megmászni egy 25 centis padkát? Ott nem csak az olajteknő törne szerintem.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Patics

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +1/-0
    • AsztrálFény Ezoterikus Stúdió
Re:Motorvédő lemez
« Reply #19 on: 2011 December 18, 13:02:52 pm »
Köszönöm a véleményeket. Ezek szerint nem tartjátok szükségesnek a motorvédő lemezt. Tapasztalataim alapján én mégis fogok felrakni egyet (februárban), aztán majd megírom az uj tapasztalataimat is.

Még azt áruld el nekem, hogy a bánatba lehet megmászni egy 25 centis padkát?

Óh, hát egészen könyen... ;)

Gyakran járok ismeretlen erdei földutakon, ott rendszeresen leér az alja, amikor belekényszerülök a kijárt kerékcsapásba, vagy vízmosásba. Ezek azonban nem okoztak még idáig gondot, mivel a földet simán legyalulja a fém. Persze azért tartok attól, mi lenne ha egy masziv sziklát vagy farönköt kapnék el. Meg a téli fagy is tudhat meglepetést okozni.

A kocsim előző tulaja is valami "erdei vándor" lehetett, vagy erdész mert volt is egy gyári, műanyag motorvédő a vason, meg a motortérzúgok tele tűlevéllel. Ezt a műanyag motorvédő lemezt le is szakítottam hamar.

A tényleges gondot a városi helyzet adta.  Parkolóban rámálltak és csak úgy tudtam kiállni, hogy a jobb oldali két kerékkel átugrattam a szegélykövet és így mentem előre vagy 20 métert. Vagyis a bal két kerék a parkoló murváján, a jobb két kerék a füvön és alattam a szegélykő sor, ami kb. 10 cm magas. Az egyik helyen azonban úgy ki van mosva, taposva mind a két oldal, hogy a sebváltó leért a szegélykőre. Persze a lendület lehúzta róla és azthittem, ezzel túl is vagyok rajta, de mint írtam, letörött egy tenyérnyi hűtőborda és megrepedt a sebváltó test is.

Szóval így .. nem volt nehéz... :-\

Offline Patics

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +1/-0
    • AsztrálFény Ezoterikus Stúdió
Re:Motorvédő lemez
« Reply #20 on: 2011 December 18, 13:10:44 pm »
Nem akarok másnak ötletet adni de ha profi a tolvaj akkor nem a motor aljáról kezdi a "megfúrást", pl: első műanyag hűtőrács eltör/megrepeszt, fogantyú meghúz és motortér máris nyitva. Szóval nem láttam még olyan lopást hogy a kocsi aljárról kezdték volna, de lehet hogy csak nekem pici a fantáziám...

Köszönöm az ötletet, erre nem is gondoltam, bár valóban, a műanyag hűtőrács lehet a leggyengébb pontja a motortérnek. A hűtő azért takar valamennyit de lehetnek ott még benyúlásra alkalmas helyek. Gondolom ezért is része a "pajzs technológiának" a motorháztető nyitó bowdenjének a megszakítása egy elektro/mechanikus zárszerkezettel, valamint a bowden acélcsőbe húzása és a motorháztetőt nyitó zárszerkezet fémburkolattal való ellátása. Így hiába nyúl be a hűtőrácsnál is akár, nem fér hozzá a zárszerkezethez csak újabb nehézségek árán.

Erről mi a véleményed? Bár ez már nem ennek a topicnak a témája, nyitok is rá egy újat ha tudok.
« Last Edit: 2011 December 18, 13:12:28 pm by Patics »

Offline msi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 103
  • Segített?: +4/-0
Re:Motorvédő lemez
« Reply #21 on: 2011 December 18, 18:04:02 pm »
Patics ha a srácok lebeszélnek a motorvédő lemezről attól még nem kell elbizonytalanodni, én is vettem egyet utólagosan, miután megnyitottam ezt a topikot, nem bántam meg, tisztább a motor (nincs annyi sár, homok, kavics, kicsit hamarabb ál be üzemi hőmérsékletre a motor télen), szerintem megéri, annyit róla hogy hidegindításkor hallod hogy 2-3at rázkodik a szerviznyilás/ajtóka (az beinduló motorrezgéseitől) de aztán menet közben semmi hang. Viszont lopásvédelemre nem motorvédő lemezzel kell elkezdeni. A Pajzsról annyit: mérlegelni kell hogy egy X értékű autóra akarsz költeni X/3 összeget a védelemre (gondolom tudod hogy nincs tuti védelem, hacsak nem a házad belső udvarán, az ablakod alatt parkol a kicsike), vagy inkább csinálsz egy Casco-t amiben lopáskár is van, de lopásvédelemre inkább nyiss egy újabb topic-ot mert itt eredetileg a motorvédő lemez volt a téma :)...